СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ҚМЖ үлгілері керек болса

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

мржоамжОСШММОжжмжкосжоМЖоажовшгиииожаоитжкро

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ үлгілері керек болса»


Пән: Жаратылыстану


Мектеп: Ақмола облысы

Целиноград ауданы

Оразақ ауылы

№ 27 орта мектеп

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2- бөлім. Тірі табиғат: Өсімдіктер


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Искакова Гульшат Жанайдаровна


Сынып: 1

Қатысқандар:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

Өсімдіктер. Өсімдіктердің көп түрлілігі


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(ОБ сілтеме)

1.2.1.2. Өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату.



Сабақ мақсаттары






Барлық оқушылар: Өсімдіктердің негізгі мүшелерін анықтау.

Көптеген оқушылар: Өсімдіктердің негізгі мүшелерін ажырату.

Кейбір оқушылар: Өсімдіктердің негізгі мүшелерін (тамыр, сабақ, жапырақ, гүл, жеміс) атау.


Жетістік критерийлері

  • Өсімдіктердің негізгі мүшелерін ажыратады.

  • Өсімдіктердің негізгі мүшелерін (тамыр, сабақ, жапырақ, гүл, жеміс) атайды.


Тілдік мақсат


Тілдік мақсаттар: Өсімдіктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атай алады және салыстырып айта алады (мысалы, жабайы және мәдени өсімдіктер арасындағы)

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:

тамыр, сабақ, жапырақ, гүл, жеміс;

Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

  • …өсімдіктердің тамыры/сабағы/гүлі бар

  • …өсімдіктер біз үшін маңызды.

Жазбаша тапсырмалар:

Өзіңіз көрген тірі өсімдіктің суретін салыңыз, белгілеңіз және жазыңыз.


Құндылықтарды дарыту

Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек


АҚТ-ны қолдану дағдылары

Өсімдіктер туралы бейнежазбалар көрсетемін.


Алдыңғы меңгерілген білім

Оқушылар өсімдіктің өмірі мен және қызметін атап, көрсете біледі (табиғат, топтары, тірі өсімдік, түрлері, т.б.) және табиғаттағы өсімдіктерді ролі, өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерін анықтай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы



7 мин







5 мин


Тренеріміздің математика сабағындағы өткізген ықшамсабағындағы түрлі-түсті резинкалар арқылы топтастыруды өз сабағымда пайдаланамын, өйткені балардан өсімдіктің қандай бөліктерден тұратынын ажыратанын анықтауға ыңғайлы деп ойлаймын.

Ширату жаттығу

(Ұ) «Артығын алып таста»

Оқушыларға суреттер жинағын көрсетіп, артық суретті алуы керек.

  1. Қайың, емен, қоңыраугүл, қарағай.

  2. Сабақ, шырша, гүл, жеміс.

  3. Доп,қуыршақ, мәшине,тырма.

Қай суреттер қалды? Оларды бір сөзбен қалай атауға болады?

Қалай ойлайсың, өсімдік не үшін керек?

(Ұ, Т, Ж, Ө) Оқушыларға өсімдіктердің гербарий үлгілерін қарап шығуды ұсынамын. Өсімдіктердің бөліктерін олардың үлгісінде тұрған жері бойынша атап шығуын сұраймын.


6 күн,гүлдің, ағаштың суреті







Суреттер қималары.




ОМЖ ,1сынып,

16 бет.

Сабақ ортасы

5 мин



7 мин












8 мин

(Ұ, Т, Ж, Ө) Өсімдіктерді сипаттап, бөліктерін атау – тамыр, сабақ, жапырақ және гүл.

Белсенділік оқу:«Зерделеу жəне зерттеу»әдісі боынша оқушылардың проблемалық мəселе көтеруін немесе зерттеу бағытын жорамалдауды сұрап белгілі бір жағдайларды жалпылауға болатынын зерттеуді ұйымдастырып, қарсы мысалдар іздеп, ерекше жағдайларды айқындауды сұраймын. Оқушыларды проблема мен оның шешімін ұсынудың графикалық немесе сызбалық нұсқадағы балама тəсілдерін қарастыруға, проблемаға басқаша тұрғыдан қарау үшін бір түрінен екіншісіне көшуге ынталандырамын.

Саралау тәсілі бойынша

«Дереккөздер» Бұл материалды пайдаланудың анағұрлым ауқымды көлемін көрсетеді.

  • «Қарқын» Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі.

(Ө,қ) 1-тапсырма: Суретке мұқият қараңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерін атаңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көрсетіңіз: тамыр – Т, сабақ –С, жапырақ –Ж, гүл –г, Жеміс –Ж.



Дескриптор:

  • өсімдіктің негізгі мүшелерін атайды;

  • өсімдіктің тамырын «Т» әрпімен белгілейді;

  • өсімдіктің сабағын «С» әрпімен белгілейді;

  • өсімдіктің жапырағын «Ж» әрпімен белгілейді;

  • өсімдіктің гүлін «Г» әрпімен белгілейді;

  • өсімдіктің жемісін «Ж» әрпімен белгілейді.


(Ө,қ)2-тапсырма: Суреттегі өсімдіктерге мұқият қараңыз. Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атаңыз. Бос орынға тамыры, сабағы, жапырағы және гүлі, жемісі бар өсімдіктің суретін салыңыз.












Дескриптор:

өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды;

өсімдіктің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады.


ОМЖ,1 сынып,16 бет


























ҚБ жинағы,

1сынып, 14 бет.


















ҚБ жинағы,1 сынып, 15 бет.


Сабақтың соңы

6 мин


2 мин

(Ұ) Рөлдік ойын: тамырлар еденде жатады, сабағы тік тұрады, балалар жапырақ ретінде сабақтың айналасына қолдарын жаяды, сабақтың басындағы гүл айқара ашылған қолдар мен қылтиып тұрған саусақтармен көрсетеді.

Рефлекция: «Бас бармақ» әдісі бойыша бағалау.


ОМЖ 1сынып,

18бет.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!