Тақырыбы: | Ондық бөлшектерді қосу |
Күні,айы: | Мұғалімнің аты-жөні: |
5 сынып | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.2.1.1 қосу және көбейту амалдарының қасиеттерін қолданып, әріпті өрнектерді түрлендіру; 5.2.1.2 әріптердің берілген мәндері бойынша әріпті өрнектердің мәндерін табу; |
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Оқушыларға ондық бөлшектерді қосу ережесі бойынша есептер шығару, қасиеттерін беру, алған білімдерін тиянақтау, тексеру, өткен материалдарды толық пысықтату. |
Оқушылардың басым бөлігі: оқушыларға ондық бөлшектерді қосу ережелері бойынша есептер шығарту; алған білімдерін тиянақтау |
Кейбір оқушылар: |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Миға шабуыл» әдісі Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру оқушылар топпен жұмыс жасайды, жаңа тақырыпқа қадам жасау арқылы өз ойларын жеткізеді 1.Мына ондық бөлшектердің арасында орналасқан натурал санды тап. а)8,5 0,23 2.Мына ондық бөлшектерді оқыңдар. 15,3764; 153,764; 1,53764; 5,003; 11,11. 3.Сандарды салыстыр: 8,14*7,82 9,14*9,1456 0,075 * 0,065 9,001 * 9,01 2,91 * 2,91000 0,627 * 0,672 | |
Сабақтың ортасы | (Өрнекті ықшамдау тақырыбы үшін «Ыстық орындық орындық» әдісі пайдалану Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату, кітаптан жұмыс, топ арқылы пікір алмасу Оқушыларға тест тапсырмалары таратылады Ондық бөлшекті қосыңдар 0,17+0,83 а) 0, 100; ә) 1; б) 0,9; в) 1,1. | 2,54+3,46 а) 6; ә) 5; б) 5,9; в) 6,1. | 17,29+3,61 а) 20; ә) 21; б) 20,9; в) 20,8. | 6,77+4,24 а) 11,01; ә) 11; б) 11,10; в) 10. | 5,5+7,7 а) 12,2; ә) 13; б) 12,12; в) 13,2 | 86,991+3,009 а) 89; ә) 89,1; б) 90; в) 90,01 | Интерактивті тақтада есептер көрсетіледі. 0,2+2,3; | 5,4+2,3; | 9,3+1,7; | 17,5+0,5; | 11,4+2,6; | 0,3+0,7; | 5,5+4,5. | | | | Оқулық Доп,текше кітап,дәптер,қалам,қарындаш. №1Жұмыс дәптері |
Сабақтың соңы | Ойлан тап,Әр топқа тапсырма беру Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар мен жұмыс істеу арқылы топпен жарыс ұйымдастыру. Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы орындау «Сен маған- мен саған» ойыны бойынша сұрақ- жаупты ұймдастыру, тақырыпты жинақтау Тақтаға 3 есеп ілінеді. «Қатесін тап»3ұпай 2,06+ 1,3= 61+7,64= 21,7+0,613= 2,06 61 21,7 1, 3 7,64 0,613 ----------------- -------------------- ----------------------- 3,09 54,64 21,1313 ІVтапсырма «Жасырын санды тап» 2ұпай Схеманы толтыр + 1,3 +0,8 + 3,45 +1,95 2,6 1,8 0,5 8 6,05 | |