Сыныбы: 2
Сабақтың тақырыбы: Тіл және сөйлеу
Сабақтың мақсаты: оқушыларға сөйлеудің қажеттілігі, сөйлеу түрлерімен таныстыру; сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; адамгершілік, еңбек тәрбиелеріне баулу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену.
Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба, жеке суреттер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:өтілген материалды пысықтау
ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Жан-жақты білімдерін тексеру. Сөйлеу адамдар үшін қажет пе? Неліктен? Сөйлеусіз адамдарға қандай қиын екенін түсінесіңдер ме? Сөйлеу адамға ғана тән нәрсе.
Ү.Жаңа материалмен жұмыс: а) Оқулықпен жұмыс .Тіл арқылы сөйлеседі, хабар береді, пікірлеседі, білмегенін сұрайды, кеңеседі.
Сөйлеудің екі түрі бар: ауызша және жазбаша.
ә) дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу: 1-жаттығу. Суретпен жұмыс. Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болды? Жазбаша сөйлеуді қай кезде қолданады деп ойлайсың? Ауызекі сөйлеуді ше?
2-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу. Ақтан неге мәз болды? Шынында құстар, аңдар сөйлей алады ма? 3-жаттығу мәтінді түсініп оқу, талдау, соңғы екі сөйлемді көшіру.
4-жаттығу Ауызекі сөйлеу: телефон, магнитафон, микрофон. Жазбаша сөйлеу: журнал, кітап, газет.
в) сергіту жаттығуы.
ҮІ.Бекіту: Алыстағы туыстарыңа хат жазып көрдің бе? Ол сөйлеудің қай түріне жатады? Жазбаша сөйлеу болмаса, құнды еңбектер сақталар ма еді?
ҮІІ. Қорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?
ҮІІІ. Үйге тапсырма: 5-жаттығу.
Оқушыларды. бағалау
Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: "Тіл және сөйлеу"»
Сыныбы: 2
Сабақтың тақырыбы: Тіл және сөйлеу
Сабақтың мақсаты: оқушыларға сөйлеудің қажеттілігі, сөйлеу түрлерімен таныстыру; сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу тілдерін дамыту; адамгершілік, еңбек тәрбиелеріне баулу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену.
Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба, жеке суреттер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:өтілген материалды пысықтау
ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. Жан-жақты білімдерін тексеру. Сөйлеу адамдар үшін қажет пе? Неліктен? Сөйлеусіз адамдарға қандай қиын екенін түсінесіңдер ме? Сөйлеу адамға ғана тән нәрсе.
Ү.Жаңа материалмен жұмыс: а) Оқулықпен жұмыс .Тіл арқылы сөйлеседі, хабар береді, пікірлеседі, білмегенін сұрайды, кеңеседі.
Сөйлеудің екі түрі бар: ауызша және жазбаша.
ә) дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу: 1-жаттығу. Суретпен жұмыс. Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болды? Жазбаша сөйлеуді қай кезде қолданады деп ойлайсың? Ауызекі сөйлеуді ше?
2-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу. Ақтан неге мәз болды? Шынында құстар, аңдар сөйлей алады ма? 3-жаттығу мәтінді түсініп оқу, талдау, соңғы екі сөйлемді көшіру.
4-жаттығу Ауызекі сөйлеу: телефон, магнитафон, микрофон. Жазбаша сөйлеу: журнал, кітап, газет.
в) сергіту жаттығуы.
ҮІ.Бекіту: Алыстағы туыстарыңа хат жазып көрдің бе? Ол сөйлеудің қай түріне жатады? Жазбаша сөйлеу болмаса, құнды еңбектер сақталар ма еді?
ҮІІ. Қорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?
ҮІІІ. Үйге тапсырма: 5-жаттығу.
Оқушыларды. бағалау