СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері

Категория: История

Нажмите, чтобы узнать подробности

Шыңғыс ханның Моңғол тайпаларының  біріктіруін , моңғол шапқыншылығының басталуын және моңғол империясының мемлекеттік құрылысын анықтайды

 Шыңғысхан империсының мемлекеттік құрылысын сәйкестендіреді және оның тақ мұрагерлерінің тәртібін сипаттайды

Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді  

Просмотр содержимого документа
«Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері»

Білім беру ұйымының атауы

«Үлкен Нарын ауылдық лицейі» КММ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан

Педагогтің аты-жөні:

Уалиева А.А.

Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

10.3.1.2 -Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру;

10.3.2.4 -мемлекет құрылысындағы сабақтастықты анықтай отырып, Қазақстан аумағында ұлыс жүйесінің дамуын зерттеу;

10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау

Сабақтың мақсаты

Шыңғыс ханның Моңғол тайпаларының біріктіруін , моңғол шапқыншылығының басталуын және моңғол империясының мемлекеттік құрылысын анықтайды

Шыңғысхан империсының мемлекеттік құрылысын сәйкестендіреді және оның тақ мұрагерлерінің тәртібін сипаттайды

Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру



Өткен білімді еске түсіру


Қызығушылықты ояту

Семантикалық карта

ж ылдар

Оқиғалар

1203 жылы

1215 жылы

1258 жылы

1206 жылы

1296 жылы

Шыңғыс хан барлық монғолдарды өз қоластына біріктірді







Әскербасы Ноғай қаза тапты






Моңғолдар Цзинь мемлекетін жаулап алды






Темучин керейіттерді бағындырды






Хулагу хан бағдатты басып алады








Оқушылар өз ойларын ортаға салады.




Семантикалық картаны толтыра отырып ,өткен тақырыпты еске түсіру,негізгі оқиғаларды қайталау;

ҚБ Өзін өзі бағалау


Семантикалық карта


Жаңа білім




«Топтастыру» әдісі



Математикалық ойын.

Шарты есеп шығарамыз, шыққан жауабында қандай оқиға болды соны айтамыз. 1. (532·2)+142= 1206 2. 55+(200·5 ) =1155 3. (30· 40)+27= 1227 1206ж - Монғол мемлекетінің құрылуы.Темучиннің Шыңғыс хан атануы

1155ж - Темүжін Монғолияның Кендітау аймағындағы Онон өзенінің жағасында, Болдоң деген жерде дүниеге келген. 1227ж - Шыңғыс хан мен оның ұлы Жошының қайтыс болуы.

Терминдермен жұмыс.

Тақтаға термин шығарылады. Оқушылар дәптерлеріне жазып, анықтамасын (мағынасын) талқылайды.

Түменбасы,

Тархандар,

Басқақ

құрылтай

ұлысбек,

Беклербек

Дескриптор:

- Шыңғыс хан туралы жан жақты қарастырады






Дескриптор: 1.Есепті шығара алады. 2.Жылды анықтайды. 3.Жылды сипаттайды..















Дескриптор:

Тақырыпқа байланысты қажетті терминнің мағынасын түсіну Терминнің мағынасын айта алады,түсінеді





ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады




ҚБ







«Кім шапшаң»



Таратпа материалдар




















ҚБ парағы





Оқулық,тақта

Бекіту


Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма

Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері

Оқушылар тақырыпты

қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка



Кері байланыс

«ҚҚҚ» әдісі.

Жазбаша бағалау аламын.

3 қызық

3 құндылық

3 қиын











Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалаукритерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!