СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ознаки подільності на 2,5,10.

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

урок математики за темою ознаки подільності містить картки для індивідуальної роботи, завдання для виконання в класі та вдома конспект зроблено за підручником Мерзляк-2014. Це другий урок в темі Подільність натуральних чисел

Просмотр содержимого документа
«Ознаки подільності на 2,5,10.»

Урок № 2 Ознаки подільності на 10, на 5, на 2

Мета уроку: ознайомити учнів з ознаками подільності натуральних чисел на 10, 5, 2 та сформувати вміння застосовувати їх до розв’язання задач; розвивати здатність логічно обґрунтовувати математичні твердження, вміння працювати з підручником; виховувати самостійність.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

▪ Математичний диктант

1. Якщо натуральне число a ділиться без остачі на натуральне число b, то a є ..., b є ...

2. Чи правильним є твердження, що число 8 — дільник числа 72?

3. Чи правильним є твердження, що число 100 — кратне числа 10?

4. Яке число є дільником кожного натурального числа?

5. Яке число є найбільшим дільником числа 2 153 849?

6. Чи може продавець дати здачу 2 грн 45 к. монетами по 25 к.?

Відповіді до математичного диктанту

1. …кратним, а b є дільником. 2. Так. 3. Так. 4. 1. 5. 2 153 849. 6. Ні.

Перевірити шляхом коментування з місця.

III. Актуалізація опорних знань

▪ Фронтальне опитування

1. Яку особливість має число, одержане множенням будь-якого натурального числа на 10?

2. Запишіть остачу, що маємо при діленні на 10 числа 172; числа 174; числа 176; числа 178. На яке число діляться всі остачі?

3. Яку особливість має число, одержане множенням будь-якого натурального числа на 5?

IV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності Евристична бесіда

За скільки секунд можна визначити, які з чисел 2548; 243 789; 13 578 діляться на 2? Запишіть ряд чисел, кратних числу 5. З якого числа починається цей ряд? На скільки кожне наступне число в цьому ряді більше від попереднього?

V. Засвоєння нових знань

План викладання нового матеріалу

1. Ознаки подільності на 10.

2. Ознаки подільності на 5.

3. Ознаки подільності на 2.

4. Парні і непарні числа.( ▪ Лекція з елементами бесіди )

Історична довідка. Ознаки подільності на 2,5 і на 10 були відомі ще в давні часи. Наприклад, ознаку подільності на 2 знали ще древні египтяне за 2 тисячі років до Христового народження

VI. Первинне закріплення знань

За підручником : усні вправи № 3,4 (с.14);

Письмово: № 40,41,44,46,48,50,51,52; вправи на повторення 71

▪ Індивідуальна робота за картками(для тих, хто виконав класне завдання)

Картка № 1

1. Запишіть усі натуральні числа, що розташовані між числами 149 і 156 та діляться на 2, але не діляться на 5.

2. Із цифр 4, 0 і 5 складіть усі трицифрові числа, що діляться без остачі на:

а) 2; б) 10; в) 5. Кожну з цифр у записі одного числа використовуйте один раз.

Картка № 2

1. Чи можна, використовуючи тільки цифри 9 і 5, записати:

а) число, що кратне 10; б) непарне число; в) парне число;

г) число, що ділиться на 5?

2. Не виконуючи дій, визначте, чи ділиться на 2; 5; 10 добуток:

а) ; б) ; в) .

Перевірити й оцінити кілька робіт за бажанням учнів.

Розв’язання до карток

Картка № 1

1. Числа 152 і 254 діляться на 2 і не діляться на 5.

2. а) 450; 540; 504; б) 450; 540; в) 450; 540; 405.

Картка № 2

1. а) Ні, оскільки за допомогою цифр 9 і 5 не можна записати число, що закінчується на 0; б) так, 95 або 59; в) ні, оскільки серед даних цифр немає парних;

г) так, 95.

2. а) добуток ділиться на 2, оскільки 4 кратне 2;

добуток ділиться на 5, оскільки 135 кратне 5;

добуток ділиться на 10, оскільки ділиться і на 2, і на 5.

б) ділиться на 2, оскільки 16 кратне 2;

в) ділиться на 5, оскільки 15 і 25 кратні 5.

VII. Підбиття підсумків уроку

VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

П.2 вивчити ознаки подільності. № 42,45,47,49


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!