СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Толендиева Гулим Сабиденовна

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

8 сынып электронды кесте туралы сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Толендиева Гулим Сабиденовна»

САБАҚ ЖОСПАРЫ


Пән

Информатика

Мұғалім

Толендиева Гулим Сабиденовна

Мектеп, сынып

ОҚО, Шымкент қаласы, З.Космодемьянская атындағы №23 мектеп - лицейі, 8-сынып

Сабақ тақырыбы

Excel бағдарламасында деректерді енгізуде толтыру маркері, формула енгізу.


Сабақ негізделген оқу мақсаты

Excel бағдарламасында деректерді енгізуде толтыру маркері мен формула енгізуде практикалық жұмыстар арқылы бекіту.

Сабақтың мақсаттары


Барлық оқушылар:

  • Excel бағдарламасының негізгі түсініктерін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Excel бағдарламасының ерекшелігін түсінеді

Кейбір оқушылар:

  • Excel бағдарламасының құрылымын талдап, практикалық жұмысты өз бетінше жасай алады.

Тілдік мақсат

Excel бағдарламасы, толтыру маркері.

Негізгі сөздер мен тіркестер

Excel, толтыру маркері, формула =


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Excel бағдарламасын...... тұрады.

Excel бағдарламасының құрылымы....

Excel бағдарламасын пайдаланамыз себебі, ....


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Оқушылармен амандасып, түгелдеп аламын, шаттық шеңберін құрып, «Жүректен-жүрекке» тренингін үш тілде ойнатып, жағымды ахуал қалыптастыру.

Бағалау шкаласымн таныстыру.

Шаттық шеңберін жүргізу

Үй тапсырмасын сұрау

5 минут

Оқушыларды жеке жеке компьютерге отырғызып, Bilimland.kz сайтында берілген электронды кесте туралы негізгі түсініктерін тексеру барыснда тест тапсыртамын.

Bilimlend disk

ресурсы

«Дұрыс,бұрыс» әдісі


Жаңа сабақ

20 минут




Жаңа тақырып: Excel бағдарламасында деректерді енгізуде толтыру маркері, формула енгізу.

Жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Оқушыларға жаңа тақырыпты презентация арқылы баяндап, бірден компьютермен жұмысқа жұмылдырамын.


Презентация, сөздік.

Компьютермен тәжірибелік жұмыс

Жеке жұмыс

Мұғалім дайындаған тапсырмаларды орындау

10 минут

Компьютермен жұмыс

А деңгейі бағалау 1 смайлик

1.D3:D6 ұяшықтарына бүгңнгң күннің сабақ кестесін енгізіңдер.

2.Бағандардың енін барлық деректер көрсетілетіндей етіп бағыттаңдар.

3.D3:D6 ұяшықтарының диапазонын белгілеңдер.

4.Толтыру таңбасы арқылы өздеріңнің сабақ кестелеріңді көшіріп алыңдар.

5.C10 ұяшығына бір айдың атауын енгізіңдер.

6.Толтыру таңбасы арқылы барлық айлардың тізімін алыңдар.



В деңгейі бағалау 2 смайлик

1.10*10 көбейту кестесін толтыру таңбасы (маркері) арқылы құрыңдар

2.Шыққан кестені шекара қою арқылы безендіріңдер.

3.Лист 2 ні «Көбейту кестесі» деп атау беріңдер.


С деңгейі бағалау 3 смайлик

  1. Үлгі бойынша кесте құрыңдар.

  1. А,В,С,D бағандарында деректер енгізіңдер.

  2. «Қалғаны» бағанындағы деректерді «барлығы сатылады» формуласы арқылы есептеңдер.

  3. 3-6 жолдардағы формулаларды алу үшін толтыру таңбасын пайдаланыңдар.

  4. Түскен пайданы есептеу үшін сатылғаны тауарды оның бағасына көбейту керек.

  5. Деректер енгізілген ұяшықты белгілеп алып, барлық шекаралар (все границы) батырмасы арқылы безендір.

  6. Кестені «Азық түлік» деген атаумен сақтаңдар





Компьютер, үлестірмелі қағаз.

Сергіту сәті

1 минут

Көзге арналаған жаттығу

Орнында отырып жасайды

Жаңа сабақты бекіту

15 минут


«Шаңырақ» әдісі





Бір екіге санату арқылы топқа біріктіру. Топ мүшелерін сайлауды тапсырамын.

Топтық жұмыс жақсы өту үшін топ ережесін құрғызамын. Мысалы: телефон пайдаланбау, шуламау, бір – біріне кедергі келтірмеу т.б


Жаңа тақырыпты бекіту мақсатында «Шаңырақ» әдісі екі топқа бірдей шаңырақ бейнеленген А4 парағы беріледі. Шаңырақ екі щеңберден тұрады. «Шаңырақ» әдісі арқылы І топ ішкі шеңберіне сұрағын жазып, келесі ІІ топпен парақшаларын алмасады. Ал екінші топ сыртқы щеңберіне жауабын жазады.

Оқушылар тақырыпты түсінгендерін топ болып көңіл смайликтері арқылы бағалайды



Бағалау.

Оқушылар сабақ бойы әр тапсырма бойынша жинаған фишкалары арқылы бағаланады.

Фишкалар

Кері байланыс

Стикерге бүгінгі сабақта не үйренгенін, не үйрену керек екенін, не білетінін жазып іледі.

Үй тапсырма беру

Деректерді енгізу редакциялау және пішімдеу, толтыру маркері, формула енгізу.

Оқулықтар мен интернет желісінен ақпарат алу.

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтар дағы байланыс

Оқушылармен шаттық шеңбері өткізілді, санау арқылы топқа бөлінді.Олардың жеке қабілеттерін ескере отырып, деңгейлік тапсырмалар, сәйкестендіру кестесі, жеке, топтық тапсырмалар орындалды. Қабілетті оқушыларға арналған тапсырма берілді:

Бағалауды әр тапсырманың соңында топтар бірін-бірі «Смайлик», «Бас бармақ», «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі бойынша бағаланып отырды. Егер бала түсінбегенін білдірсе, нені түсінбегенін сұрап кетемін.

Кері байланыс «Тілек ағашы» әдісі бойынша алынады.


Компьютермен жұмыс жасау барысында қауіпсіздік техника ережелерін сақтау, көзге арналған жаттығулар орындау

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Скачать

© 2018, 426 6

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!