№22сабақ. | Наурызбай батыр Құтпанбетұлы атындағы ОМ МДШО КММ |
Күні: 10.02.2017 ж | Мұғалім: А.С Тампишева |
Сыныбы: 11 «А» сынып география | Қатысқаны: | Қатыспағаны: |
Сабақтың тақырыбы: | Ұлыбритания,франция |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| Экономикалық географиялық және геосаяси жағдайы,аумағының құрамы,табиғат ресурстары мен табиғатын қорғау және халқына анықтама алады. Ұлыбритания,Франция мемлекетінің қалыптасу кезеңдерін құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқы туралы білімдері кеңейеді |
Сабақ мақсаттары: | Ұлыбритания,Франция мемлекетінің қалыптасу кезеңдерін құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқын сипаттап,ажырата алады. Экономикалық географиялық және геосаяси жағдайын салыстырады. |
Тілдік мақсат | Мемлекеттің құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын және халқына сипаттама береді. |
Пәнаралық байланыстар | Тарих |
АКТ қолдану дағдылары | Оқулық, электронды оқулық, АКТ, e-learning жүйесіндегі кітапхана. флипчарт http://thenews.kz/ http://www.sunna.kz/ http://thenews.kz |
Бастапқы білім | Шетелдік еуропа елдері |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Басталуы | 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін жасайды Үй тапсырмасын сұрау. «Өрмекші торы» Оқушылар ортаға шығып бір - біріне сұрақ қояды | АКТ, үлестірмелі қағаздар |
Ортасы | Оқушылар жаңа тақырыпты бастамас бұрын қағазға жазылған тапсырманы алып, 3 топқа бөлінеді. Тақырыпты түсіндіру. Ұлыбритания,Франция еліне жалпы шолудан басталады. Атластарын пайдаланып, Ұлыбританияға сипаттама береді. Мұғалім оқушыларды 3 топқа бөліп, осы мәселелер бойынша оқулық мәтіні мен атластарын пайдаланып, өз беттерінше талқылаңдар деп тапсырма береді.(Постер қорғау). Топтық жұмыс. Берілген тақырып бойынша тірек сызба сызып қорғау. 1-топ. Аумағының құрамы және экономикалық – географиялық жағдайы. Мемлекеттік құрылымы. 2-топ. Табиғаты және табиғат ресурстары. (Ұлыбританияның ең ірі өзендері: Темза, Северн және Хамбер (59 км) Мерси (109 км) ) 3-топ. Халқы. Ой қозғау «Пікірталас сұрақтарымен жұмыс Ассоциация құру 1-топ Франция саясаты 2-топ Халқы туралы 3-топ Мемлекеттің ара қатынасы | АКТ, оқулық. Электронды оқулықтағы тапсырмалар |
Аяқталуы Бағалау Рефлексия | Картамен жұмыс 1топ:Ұлыбритания мемлекетінің шекаралас елдерін көрсету, атау. 2топ:Кескін картаға шекарасын, шекаралас мемлекеттерді , астанасын түсіру. 3топ:Лондонның координатасын анықтау «Бағдаршам» бойынша бүгінгі сабақтағы түсінгендерін анықтау Жасыл- барлығы түсінікті Қызыл-түсінген жоқпын Сары- әлі де практика қажет Сұрақтар болса жауап беру, түсіндіру Түсінуі Теориялық білімі Қолданылуы «Екі жұлдыз, бір тілек!» | Бағдаршам белгілері Жаңа сабақты бағалау дескрипторы |
Үйге тапсырма беру. § 20 оқу Ұлыбритания. Франция Мемлекеттің құрамы мен құрылымы. Табиғат жағдайылары мен ресурстары. Халқы тақырыбын оқу. Әр оқушы осы тақырып бойынша бір-біріне тапсырма дайындап келу.Үйге берілген тапсырмаға нұсқау беру. |
Қосымша ақпарат |
Саралау: Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау: Оқушыларға үйренгенін тексеруді қалай бағалайсыз? | Пәнаралық байланыс: АКТ-мен байланыс Биология пәнімен байланыс |
Ұлыбритания және франция елдеріне шығармашылық жұмыс жасау арқылы. | Түсінуі Теориялық білімі Қолдануы | |