СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Ғаламшарлар" 5-сынып

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді сабақ жоспары жаңартылған оқу бағдарламасы бойынша жұмыс істейтін мұғалімдер үшін қажет.

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерзімді сабақ жоспары "Ғаламшарлар" 5-сынып»

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: «Қызылдала» жалпы орта мектебі

Күні: 20.05.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Орынбаева Айымгуль

Сыны: 5

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ғаламшарлар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5 Т\А 4 . Әлеуметтік-тұрмыстық , әлеуметтік –мәдени тақырыптарға байланысты диалог,монологтердегі (ән мәтіні,хабарлама, жарнама ,хабарландыру )көтерілген мәселені түсіндіру.

Тірек сөздер мен жетек сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені тақырыпқа сәйкес айтады.

Басым бөлігі: Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру) құрастырады,көтерілген мәселені түсіндіреді.

Кейбір оқушылар: Тыңдалған мәтіндегі тірек сөздерді тауып, жетек сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап салыстыра отырып, түсіндіреді

Жетістік критерийлері

Тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені тақырыпқа сай баяндайды.

Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады көтерілген мәселені баяндайды

Тыңдалған мәтіндегі тірек сөздерді тауып, жетек сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап салыстыра отырып, өз ойын жеткізеді.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар стиль түрлерін ажырата алады.

Пән лексикасы және терминология: Мәтінге қатысты термин сөздерді, омонимдерді ажыратады.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер;

диалог,монологтердегі , ән мәтіні,хабарлама, жарнама ,хабарландыру үлгілеріндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.

Осыған дейін меңгерілген білім

Ай мен Шолпан тоғысты


Жоспар

Жоспарланатын уақыт 40 минут

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Бекроним» әдісі бойынша бір-біріне тілек айтады. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді.

І топ Ай

ІІ топ Күн

Ой шақыру


Суреттер

Сабақтың ортасы



10 минут























13минут







































1 минут









15минут

1 тапсырма

«Бұл не сөз,тауып көрші» әдісі арқылы

Видеоролик көрсету

Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

Тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені тақырыпқа сәйкес айтады.





1



Тыңдалған мәтіндегі негізгі тақырыпты анықтайды.

2

Көтерілген мәселені тақырыпқа сай баяндайды.

Жетек сұрақтар: Ғалам құндылығы , жаратылыс, болмыс дегенді қалай түсінесің?

Қалыптастырушы бағалау

«Бас бармақ» әдісі арқылы

3 тапсырма «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы (әртүрлі ғаламшарлар ілулі тұрады ,Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады

Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

диалог,монолог, ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландырулардағы көтерілген мәселені салыстыра отырып, түсіндіре алады.

1





Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады


2

негізгі ақпараттарды анықтап түсіндіреді.

Кері байланыс: Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Жетек сұрақтар қойып толықтырады.



2 тапсырма

«Кубизм» әдісі арқылы сабақты бекітеді

1 -беті сипаттама

1



2- беті салыстыр

3- беті дәлелде

4 -беті талда

5 -беті ой толғау

6 -беті ұсыныс



Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог тердегі нақты ақпараттарды анықтайды.



1


Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтардағы негізгі тіркестерді анықтайды.

2

Нақты ақпараттарды салыстырады. Дәлелдемелер арқылы ұсыныс айтады.






Кері байланыс смайликтер арқылы

Жетек сұрақ: Ғаламшарлар саны қанша?Жерге жақын орналасқан ғаламшар?


Сергіту сәті: « Мен қазақпын» әні



Видеоролик































































1





Сабақтың соңы

1 минут

Рефлексия

Сабақтың соңында оқушылар: Сыныпқа қорап қойылып, оған оқушылар сабақтың соңында өз ойларын,сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.

Үй тапсырмасы:

Эссе хат «Егер мен ғарышкер болсам» деген тақырыпта

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.



Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:



2:



Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:



2:



Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!