СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Розробка уроку з теми "Роль хімії у розв'язанні сировинноі проблеми"

Категория: Химия

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета:  

  • ознайомити учнів із сировинною проблемою та способами її розв`язання;
  • дати уявлення про поновлювані й непоновлювані сировинні ресурси;
  • показати можливості впливу досягнень хімії на результати цієї проблеми;
  • з`ясувати можливість ощадливого використання сировини в промисловості, використання відходів як вторинної сировини;
  • продовжити формування самоосвітньої, комунікативної, полікультурної компетентностей учнів;
  • продовжити виховувати національно свідомих громадян, дбайливих господарів, які розуміють практичну значущість та життєву необхідність хімічної науки.

Просмотр содержимого документа
«Розробка уроку з теми "Роль хімії у розв'язанні сировинноі проблеми"»

Розробка уроку на тему: «Роль хімії у розв'язанні сировинної про­блеми»

Мета:

  • ознайомити учнів із сировинною проблемою та способами її розв`язання;

  • дати уявлення про поновлювані й непоновлювані сировинні ресурси;

  • показати можливості впливу досягнень хімії на результати цієї проблеми;

  • з`ясувати можливість ощадливого використання сировини в промисловості, використання відходів як вторинної сировини;

  • продовжити формування самоосвітньої, комунікативної, полікультурної компетентностей учнів;

  • продовжити виховувати національно свідомих громадян, дбайливих господарів, які розуміють практичну значущість та життєву необхідність хімічної науки.

Обладнання: географічна карта «Корисні копалини України»,

інформаційний матеріал.

Тип уроку: формування і вдосконалення вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка Д/З. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.

Вправа «Творча лабораторія»

  • Запропонуйте схему і рівняння реакцій, необхідних для одержання скла з кварцового піску, вапняку, соди, глини.

  • Добудьте гуму з неорганічної речовини.

  • На таємному виробництві воєнізованої, агресивно налаштованої держави, добувають речовину Х, в якій зацікавлені розвідницькі лабораторії США, Росії, Франції та України. Людина – інформатор продала відомості про виробництво цієї речовини. Розвідницькі лабораторії країн отримали спеціальне завдання: яку речовину добувають на секретному виробництві; визначити її формулу та використання в господарстві країни. Дані інформатора:

W (C) = 31, 44%, W (H) = 1,31%, W (O) = 48, 91%, W (N) = 18,34%

Молекулярна маса Х не менше 200 і не більше 250.

Обговорення результатів, корекція відповідей.

2. Бліц – опитання «Хімічна естафета».

Учні задають питання одне одному, використовуючи ключові поняття теми (композит, матеріал, речовина, виробництво тощо).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності; оголошення теми і мети уроку.

Одного разу Ходжа Насреддін зайшов до мечеті читати проповідь: «О, миряни, чи знаєте ви, про що я буду розповідати?» - запитав він. «Не знаємо», - відповіли вони. «Якщо ви не знаєте. то про що ж мені з вами розмовляти?» - сказав Ходжа і пішов із мечеті.

Другого дня, коли він прийшов до мечеті і звернувся до мирян із тим самим запитанням. вони відповіли: «Знаємо!». «Якщо ви знаєте, то про що ж мені з вами розмовляти?» - відповів мудрець і пішов. На третій день миряни відповіли: «О шановний, дехто знає, про що ти розповідатимеш, інші – ні». «За таких обставин, - сказав Ходжа, - хай ті, хто знає, розкажуть тим, які не знають».

І ми зробимо так само.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Аналіз інформації. Метод «Навчаючи – вчусь» (Робота в малих групах)

Учням роздаються аркуші з конкретною інформацією. Кожен учень знайомиться з її змістом, опрацьовує свою частину і повідомляє її стільки разів, скільки учнів входить до його групи. При цьому і він сам отримує іншу інформацію. Після спілкування представник від кожної групи повідомляє класу, про що дізналися учні. Таким чином, через деякий час кожен учень має повний обсяг інформації, яка відповідає темі уроку.

На основі інформації учні під керівництвом вчителя складають «дерево» поняття сировина та структурно-логічну схему значення хімії в розв`язанні сировинної проблеми.

Наприклад (схеми 1, 2)

Схема 1


Схема 2

РОЛЬ ХІМІЇ В РОЗВ`ЯЗАННІ СИРОВИННОЇ ПРОБЛЕМИ

  1. Розв`язування ситуативної задачі:

«Якби я був директором металургійного комплексу».

Уявіть. що кожен з вас – директор якось металургійного підприємства. Що б ви зробили як директор, щоб добитися більшої ефективності в роботі галузі? Свої пропозиції аргументуйте.

V. Рефлексія. Оцінювання учнів.

Учні мають можливість оцінити власне розуміння та ступінь засвоєння навчального матеріалу. Питання:

  • Які матеріали називають сировиною?

  • Чим зумовлено виникнення проблеми сировини?

  • Які групи природних речовин можуть бути сировиною для промисловості?

  • Яка роль хімії в розв`язанні сировинної проблеми?

  • Які думки виникли у вас під час вивчення цієї проблеми?

VI. Підсумки уроку.

Домашнє завдання: вивчити § 18, опорний конспект. Виконайте завдання:

  1. Складіть рівняння реакцій відновлення Fe 2O3, Sb2O3, CuO, NiO воднем, алюмінієм, СО.

Творчі завдання.

  1. В старовину хіміки добували мідь з малахіту Cu2 (OH)2CO3, сучасні – з мідного колчедану. Метал, добутий з малахіту, частіше був кращої якості, ніж сучасний і не потребував додаткової очистки. Чому, по вашому розумінню, це відбувалось? Розрахуйте об`єм газів (н.у), які виділяються при використанні сировини обома способами, чякщо відновлення ведеться за допомогою коксу.

Підготувати повідомлення про традиційні та нетрадиційні види енергії.


Скачать

© 2016, 1040 10

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!