СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

8-кл. Тик бурчтук.

Категория: Геометрия

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«8-кл. Тик бурчтук.»

“____”_________-20 -жыл

ОББ: “текшердим”:

“____”_________-20 -жыл ОББ: “текшердим”:

“____”_________-20 -жыл

ОББ: “текшердим”:


Предмет

Геометрия

8 -класс

чейрек

Сабактын темасы: Тик бурчтук

Сабактын тиби: жаңы билимдерди өздөштүрүү

Сабактагы колдонулуучу усулдар жана ыкмалар: __интерактивдуу.Өз алдынча иштөө, жупташып иштөө. Мээге чабуул ж.б.

Сабакта колдонулуучу каражаттар жана материалдар: окуу китеби, сүрөттөр, компьютер, телефон ж.б

Сабактын максаттары

Күтүүлүүчү натыйжалар

Билим

берүүчүлүк

Тик бурчтуктун аныктамасын касиеттерин үйрөнөт.

Теоремаларды ачып көрсөтөт. далилдейт


Өнүктүрүүчүлүк

Алган билимдерин бышыктоо үчүн мисалдарды иштейт. Турмуштан мисалдарды келтирет

Өз алдынча мисалдарды чыгарат

Тарбиялык

Тырышчаактыкка, жоопкерчиликке, кол көтөрүп сүйлөөгө тарбилоо

Окуу куралдарын туура пайдаланууга , чиймелерди туура чийууго тарбияланат

Негизги компетенттүүлүктөр: Предметтик компетенттүүлүктөр:

1.Маалыматтык компетенттүүлүк (НК 1) 1. ________________________________(ПК 1)

2.Социалдык коммуникативдик комп (НК 2) 2. _________________________________(ПК 2

3. “Өзүн өзү уюштуруу жана көйгөйлөрдү чечүү” (НК 3) 3.____________________________ (ПК3)

4. _______________________________ (ПК 4)

Сабактын жүрүшү:

Этап

убакыт

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Компетенттүүлүк, баалоо

((НК)

( ПК)

Уюштуруу,


Уюштуруу. Саламдашуу

Саламдашат





Параллелогаммдын аныктамасын кайталоо

Аныктаманы , касиеттерин теоремаларды айтып берет




Жаны тема







Бардык бурчтары тик болгон параллелограмм тик бурчтук д.а.

38-теорема. Тик бурчтуктун диоганалдары барабар.








Телефондун тик бурчтукка окшоштугун табуу.

НК 1

НК 2

НК 3




ПК 1

ПК 2

ПК 3


Бышыктоо









№3 Р=(8,5+4,5)*2=26см. Р=(17+8)*2=25*2=50дм



№5 Р=24м. а=2,5. в=? 24/2=12. в=12-2,5=9,5


НК 2

НК 3

ПК 2

ПК 3


Үй тапш


№4, №7

НК 1

НК 3

ПК 1

ПК 3


Жыйын-тоо. Баалоо


1.Теманы бышыктоо үчүн суроолор берилет

2.Талкуу

3.Баалоо

4.Үй тапшырма

берилет .

Окуучулар өз жөндөмдүүлүктөрү менен жазган иштерин жактап беришет..

НК 1

НК 2

НК 3

ПК 1

ПК 2

ПК 3