СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

М.Әуезов "Көксерек"

Нажмите, чтобы узнать подробности

М.Әуезовтың "Көксерек" әңгімесі жөнінде айтылған сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«М.Әуезов "Көксерек"»



САБАҚ: әдебиет

Мектеп: №34МГ

Күні: 31.01.19

Мұғалімнің аты-жөні: Гизатова А.Н.



Сабақтың тақырыбы

Үйірін тапқан Көксерек

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау. (Т/Ж2).


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: әдеби шығарманың тұлғалық болмысын ашу.

Көпшілік оқушылар: гуманистік тұрғыдан талдай алу.

Кейбір оқушылар (қабілетті): Өмірмен байланыстырып саралау.


Бағалау критерийлері

  • Шығармадағы қасқыр, Құрмаштың тұлғалық болмысын ашады;

  • Құрмаш пен көксеректі әртүрлі қырынан таниды;

  • Өмірмен байланыстырып саралайды;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: Гуманизмнің не екенін түсіне алады. Өмірмен байланыстыра алады.


Күтілетін нәтиже: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдай алады.


Құндылықтар:

Табиғатқа деген сүйіспеншідік

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану

Ойлау дағдысының деңгейі

Білу Түсіну Қолдану

Осыған дейін меңгерілген білім


М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі


Жоспар

Жоспарланатын уақыт:


Дереккөздер

8 мин





Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі.

Кейіпкер суреттері арқылы топқа бөлу.



1 топ – Құрмаш


2 топ – Көксерек

Миға шабуыл әдісі.

Тұлға дегеніміз не? /болжап өз ойларын айтады, шоғырландырады./


Сабақтың ортасы


10 мин




















15 мин











Тапсырма. Топтық жұмыс. Кластер жасау.

1-топ. Көксеректің бейнесін ашу.

2-топ. Құрмаштың тұлғалық болмысын ашу.


Дескриптор

І топ

ІІ топ

Көксеректің бейнесін ашады.

Шығарма желісіне сай құра алады.


Құрмаштың тұлғалық болмысын ашады.

Шығарма желісіне сай құра алады.

Бағалау.

2 жұлдыз, 1 тілек



2-тапсырма. Жеке жұмыс. Салыстыру әдісі

Көксерек шығармасындағы кейіпкер мен осыған ұқсас басқа шығармадағы кейіпкерлерді өмірмен байланыстыра отырып ұқсастығын салыстырады, талдайды.


Көксерек шығармасы

ұқсастығы

Басқа шығарма







Дескриптор

Кейіпкерлер ұқсастығын салыстыра алады, талдай алады.

Өмірмен байланыстыра алады.


Бағалау: Жеке жұмыс. Пішіндер арқылы бағалайды.

Бағалау критерийлері

Пішіндер арқылы

Шығармадағы қасқыр, Құрмаштың тұлғалық болмысын ашу.


Құрмаш пен көксеректі әртүрлі қырынан таниды.


Өмірмен байланыстырып саралайды.





Сабақтың соңы


3 мин



Нұрлы жүрек әдісі. Жеке жұмыс.

3-тапсырма. Мына жүрекке Құрмаштан алған жақсы қасиеттерді таратылған жүрекшеге жазады. Бір бірінің жазған қасиеттерімен танысады.







Кері байланыс









Үйге: 1 мин


3 минуттық кідіріс

Сабаққа келдік. Білім алдық. Енді ойланайық. Қазір сендер бүгінгі сабақтағы алған білімдеріңді, сабақтан алған түсініксіз сәттреіңді берілген алдарыңдағы стикерге жазыңдар.

Мен білдім ...

Мен таң қалдым ...

Мен түсінбеген мәселелер ...

«Түз тағысы» эссе жазып келу.