Білімділік Шаршы салудың алгоритмімен таныстыру.Оның периметрі жайлы түсініктерін нақтылау.Геометриялық фигураларды және олардың элементтерін анықтауды үйрету.
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, қарапайым өрнектің мәнін табу және теңдеуді шешуді, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Просмотр содержимого документа
«2-сынып. Шаршы салу»
2 сынып
Математика Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Шаршы салу. (164 бет)
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Шаршы салудың алгоритмімен таныстыру.Оның периметрі жайлы түсініктерін нақтылау.Геометриялық фигураларды және олардың элементтерін анықтауды үйрету.
Дамытушылық: Есепті шығару және түрлендіру, қарапайым өрнектің мәнін табу және теңдеуді шешуді, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, бұрыш түрлері кестесі.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: 5–тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Берілген шаршының қабырғаларының ұзындықтарын анықтау.
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_1.png)
Шаршы периметрін табудың ерекшелігі.
Формуласын жазу.
Шаршының қабырғаларын өлшеу,
олардың қосындысын жазу.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Бер: шаршы
а=3 см
Р=?
Жаңа сабақ.
1,2 - тапсырмаПРАКТИКАЛЫҚ ІС-ӘРЕКЕТ.
Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Шаршы салудың алгоритмімен таныстыру
Дәптерге тік төртбұрыш сызу және оның периметрін табу.
Бер: тік төртбұрыш
а=4 см
Р=а+а+а+а =4+4+4+4 =16 (см)
Р =16 см.
3 - тапсырма Есепті оқу, талдау.
Кітап дүкені – 25
? дүкен
Азық–түлік д. – ?, одан 45–і артық
25+ (25+45)=95(д.) – барлығы
Ж:
Есептердің шартын, сұрағын, шешуін салыстыру
Неше амалмен шығардың?
Есепті бір амалмен шығарылатын есепке айналдыр.
Сол есептерді шығар.
4 - тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
39+а, а =61, 0
А-39, а =100, 39
6 - тапсырма
29 24 65 46 37 18
+ + + + + +
24 49 58 27 16 25
Қосымша тапсырма
+? +? +?
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_4.png)
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_4.png)
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_6.png)
7 15 9 17 6 14
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_8.png)
![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/02/04/s_58961fcf12245/547569_9.png)
- ? -? -?
Баған түрінде орындау.
Ш тапсырманың шешуі: (6+6)-10 =2 (6-6)+2 =2
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 5–тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.