СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 12.05.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Абай Құнанбаев. Құлақтан кіріп бойды алар. Презентация.

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мұғалімдерге арналған ашық сабақ презентациясы! Шын жүректен! 

Просмотр содержимого документа
«Абай Құнанбаев. Құлақтан кіріп бойды алар. Презентация.»

Қош келдіңіздер!

Қош

келдіңіздер!

Ұйымдастыру кезең і Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды Қайырлы күн!  Біз көңілді баламыз,  Сәлемдесіп аламыз,  Мақсатымыз – білім алу,  Міндетіміз – еңбектену,  Еңбектену арқылы, “ 5” –ке қолды жеткізу.

Ұйымдастыру кезең і

Жарқырап күн де ашылды,

Айналаға нұр шашылды

Қайырлы күн!

Біз көңілді баламыз,

Сәлемдесіп аламыз,

Мақсатымыз – білім алу,

Міндетіміз – еңбектену,

Еңбектену арқылы,

5” –ке қолды жеткізу.

Өткен білімді жинақтау         Жоғарғы деңгей 1 сұрақ  Төменгі деңгей 1 сұрақ

Өткен білімді жинақтау

Жоғарғы

деңгей

1 сұрақ

Төменгі деңгей

1 сұрақ

Үй тапсырмасын сұрау Мақсаты: Сауаттылық, дайындық деңгейі мен айтудағы шеберлікті анықтау.  Бағалау критерийлері 1 Жаттау сауаттылығы 2 3 критерий – «5» 2 критерий – «4» 1 критерий – «3» 3 Мәнері Образға енуі

Үй тапсырмасын сұрау

Мақсаты:

Сауаттылық, дайындық деңгейі мен айтудағы шеберлікті анықтау.

Бағалау критерийлері

1

Жаттау сауаттылығы

2

3 критерий – «5»

2 критерий – «4»

1 критерий – «3»

3

Мәнері

Образға

енуі

Үй тапсырмасын бекіту. “ Қай істің болмасын өнуінің үш шарты бар: ең әуелі – ниет керек, одан соң – күш керек, одан соң – тәртіп керек”. (Мұхтар Әуезов)

Үй тапсырмасын бекіту.

Қай істің болмасын өнуінің үш шарты бар:

ең әуелі – ниет керек,

одан соң – күш керек,

одан соң – тәртіп керек”.

(Мұхтар Әуезов)

Жаңа тақырыпты анықтау.

Жаңа тақырыпты анықтау.

 Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттығу, өлеңнің негізгі идеясын түсіну, өлеңді өлең құрылысына қарай талдау және түрлі практикалық тапсырмалар арқылы өз білімдерімізді жетілдіру. Өзін – өзі жетілдіру сабағы Мақсаты:

Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттығу, өлеңнің негізгі идеясын түсіну, өлеңді өлең құрылысына қарай талдау және түрлі практикалық тапсырмалар арқылы өз білімдерімізді жетілдіру.

Өзін – өзі жетілдіру сабағы

Мақсаты:

Мағынаны тану Түрткі сұрақтар: Біз не себептен өлеңді мәнерлеп оқимыз? Өлеңді оқудағы негізгі мақсатымыз қандай?

Мағынаны тану

Түрткі сұрақтар:

  • Біз не себептен өлеңді мәнерлеп оқимыз?
  • Өлеңді оқудағы негізгі мақсатымыз қандай?

 Оқулықпен жұмыс 1 - қатар 2 - қатар Абайдың жақсы әнге деген талғамы қандай? Өздеріңнің сүйіп тыңдайтын әнді еске түсіре отырып ақынша бағалаңыздар. 3 - қатар Өлеңнен ән тыңдаушысы-ның көңіл – күйіне әсер ететін қатарларды анықтаңыздар. Абай ән мен күйден алған әсерін қалай суреттейді ?

Оқулықпен жұмыс

1 - қатар

2 - қатар

Абайдың жақсы әнге деген талғамы қандай? Өздеріңнің сүйіп тыңдайтын әнді еске түсіре отырып ақынша бағалаңыздар.

3 - қатар

Өлеңнен ән тыңдаушысы-ның

көңіл – күйіне әсер ететін қатарларды анықтаңыздар.

Абай ән мен күйден алған әсерін қалай суреттейді ?

Өлеңді бекіту тапсырмасы Оқулықты пайдалана отырып: 1- қатар 2- қатар Тұрақты тіркестер Синонимдер Антонимдер 3- қатар Эпитеттер

Өлеңді бекіту тапсырмасы

Оқулықты пайдалана отырып:

1- қатар

2- қатар

Тұрақты тіркестер

Синонимдер

Антонимдер

3- қатар

Эпитеттер

Сергіту сәті  Құлақтан кіріп бойды алар,  Әсем ән мен тәтті күй.  Көңілге түрлі ой салар,  Әнді сүйсең менше сүй, -деп Абай атамыз айтқандай, “Көңілді күн” әніне бәріміз бірге билеп, ән шырқайық.

Сергіту сәті

Құлақтан кіріп бойды алар,

Әсем ән мен тәтті күй.

Көңілге түрлі ой салар,

Әнді сүйсең менше сүй,

-деп Абай атамыз айтқандай, “Көңілді күн” әніне бәріміз бірге билеп, ән шырқайық.

Жаңа сабақты бекіту “ Сәйкестен-діру” бойынша кестемен жұмыс Өлеңді өлең құрылысы-на қарай талдау “ Фишбоун” әдісі арқылы тақырып-ты ашу.

Жаңа сабақты бекіту

Сәйкестен-діру” бойынша кестемен жұмыс

Өлеңді өлең құрылысы-на қарай талдау

Фишбоун” әдісі арқылы тақырып-ты ашу.

Кері байланыс

Кері байланыс

Бағалау Бағалау критерийлері  Сабақ кезеңдері 1 Түрткі сұрақтар 2 3 Өлеңді бекіту тапсырмасы Шығармашылық тапсырма

Бағалау

Бағалау критерийлері

Сабақ кезеңдері

1

Түрткі сұрақтар

2

3

Өлеңді бекіту тапсырмасы

Шығармашылық тапсырма

Үй тапсырмасы “ Құлақтан кіріп бойды алар” өлеңін жаттап келу.

Үй тапсырмасы

Құлақтан кіріп бойды алар” өлеңін жаттап келу.

Назарларыңызға рахмет!   Алдағы уақыттарда  кездескенше!

Назарларыңызға рахмет!

Алдағы уақыттарда

кездескенше!


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!

Закрыть через 5 секунд
Комплекты для работы учителя