СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Арифметикалық өрнектерді жазу ережесіне есептер шығару

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Есептер шығару

Тапсырмалар № 1 (a + b):(ху) 8-2+[21/4];мұндағы [] бүтін бөлу дегенді білдіреді. (2+3)-ті 6-ға бөлгендегі бүтін қалдықты табыңдар (5+2*4):3 (3,18-4,98)(1,171-0,27):(2,7-1,9)+5,96 (8+4):10 25 санын 3 ке бөлгендегі бүтін бөліндіні табыңдар 42 санын 5-ке бөлгендегі бүтін қалдықты табыңдар

Тапсырмалар № 2

ІV. Сергіту сәті.

Ойын «Мен - фотоаппаратпын» Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін арттыру Тақтаға суреттер тобын іліп, оған 1 минуттай оқушылардың назарын аудару Содан соң суреттерді алып тастап, есте қалған заттардың атын сұрау. Кейбір оқушылар байқамаған, есте сақтамаған сурет атауларын айтқан баланы мадақтау. Мұндай жаттығуларды үйде де жасауға болатынын ескерту

V.Сабақты қорытындылау

• Атаулар дегеніміз не ,олар не үшін қолданылады? • Сандарды жазу ережесі қандай?. Паскальда сандардың қандай типтері бар? • Айнымалы , тұрақты шамалар деп қандай шамаларды айтады? • Арифметикалық өрнек дегеніміз не? Өрнектер Паскаль тілінде қалай жазылады? • Төмендегіөрнектіңмағнасы бола ... 2.5 DIV ... 7 MOD 1.2 ...

Просмотр содержимого документа
«Арифметикалық өрнектерді жазу ережесіне есептер шығару»



Сабақ жоспары:11 «Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі

«_______» ___________20__ж

Пән аты : Информатика

Сынып : 7 «А, Ә, Б, В»

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық өрнектерді жазу ережесіне есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік - Теория жүзінде алған білімдерін практикада ұштау

Дамытушылық – Оқушылардың өздерін кабинетте ұстау, қауіпті жағдайларда көмек

көрсете білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік – оқушыларды ұқыптылыққа, тәртіпке, зейінділікке тәрбиелеу.

Құрал-жабдықтар: ДК, дәптерлер, оқулықтар, презентация (пректорда көрсетіледі), интерактивті тақта.

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою

ІІІ. Есептер шығару

Тапсырмалар № 1
(a + b):(ху)
8-2+[21/4];мұндағы [] бүтін бөлу дегенді білдіреді.
(2+3)-ті 6-ға бөлгендегі бүтін қалдықты табыңдар
(5+2*4):3
(3,18-4,98)(1,171-0,27):(2,7-1,9)+5,96
(8+4):10
25 санын 3 ке бөлгендегі бүтін бөліндіні табыңдар
42 санын 5-ке бөлгендегі бүтін қалдықты табыңдар

Тапсырмалар № 2

ІV. Сергіту сәті.

Ойын «Мен - фотоаппаратпын»
Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін арттыру
Тақтаға суреттер тобын іліп, оған 1 минуттай оқушылардың назарын аудару
Содан соң суреттерді алып тастап, есте қалған заттардың атын сұрау. Кейбір оқушылар байқамаған, есте сақтамаған сурет атауларын айтқан баланы мадақтау. Мұндай жаттығуларды үйде де жасауға болатынын ескерту

V.Сабақты қорытындылау

• Атаулар дегеніміз не ,олар не үшін қолданылады?
• Сандарды жазу ережесі қандай?. Паскальда сандардың қандай типтері бар?
• Айнымалы , тұрақты шамалар деп қандай шамаларды айтады?
• Арифметикалық өрнек дегеніміз не? Өрнектер Паскаль тілінде қалай жазылады?
• Төмендегіөрнектіңмағнасы бола ... 2.5 DIV ... 7 MOD 1.2 ...

VІ. Бағалау

Есептер шығарған, сұрақтарға жауап берген оқушыларды бағалау.

VІІ. Үйге тапсырма

Тест құрастырып келу

Рефлексия

Алдарына смайликтерді тастаймын өзінің көңіл-күйін білдіретін смайликті алып, не үшін сол смайликті алғанын айтады.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!