СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Балаларға арналған тақпақтар. Презентация

Нажмите, чтобы узнать подробности

Презентация и урок на тему Балаларға арналған тақпақтар

Просмотр содержимого документа
«1_?4????? ?????2 2-????? ????-?????? ???? ???? ???????? ????????? ???????? ??????????? ????6????? ???????»

Қысқа мерзімді жоспар


Пән: Қазақ тілі Т2

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім «Салт дәстүр және ауыз әдебиеті»

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Кушерова Л.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Балаларға арналған тақпақтарды оқу№6

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3 Мәтіннің жанрлары мен түрлерін анықтау

2.3.3.1 мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме.) ажырату.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме.) ажыратады

Көптеген оқушылар: Мұғалімнің көмегімен мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме.) ажыратады.

Кейбір оқушылар: Өз бетінше мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме.) ажыратады.

Бағалау критерийлері

Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады.

Tілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Төрт түлік, түйе, қой, жылқы-ат-бие, ит

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Менің ойымша, біздің ойымызша

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық салт-дәстүрді қадірлей білуге, адамгершілікке, ізгілікке, сөйлеу мәдениетін дамытуға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=8QDaf94molo

Сергіту сәті

Бастапқы білім

Ұлттық аспаптар туралы постер дайындау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Қызығушылығын ояту.

(Ұ) Баларға арналған қандай тақпақтарды білесіңдер?

Орыс, ағылшын тілдерінен қандай тақпақтар оқыдыңыздар.

Сабақтың тақырыбы: Балаларға арналған тақпақтарды оқу №6

Бүгін сабақта:

  • Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы


(Ұ) Сөздік жұмысын орындау.

(С) Тақпақтарды мәнерлеп оқу.

Сұраққа жауап беріңіз. Тақпақ не туралы?



Мен түйемін, таудаймын

Керуен тартар қуатым.

Көп күн шөлге шыдаймын

Дертке шипа шұбатым.

Мен момақан қойыңмын

Ешбір жанға тимеймін.

Жүн беремін киімге

Өзім бірақ кимеймін



Қымыз берген жылқымын

Көк шалғында аунаймын.

Мінсе адам үстіме

Желдей ұшып заулаймын!

Қысы - жазы адамға

Серік болып жүреміз.

Күзетеміз қойларды

Қасқыр келсе үреміз!





(Ө,ҚБ) Сұрақтарға жауап беру.

Дәптерге малдардың адамға пайдасы туралы жазу.

Әр оқушы өзін-өзі берілген дескрипторлар арқылы бағалайды.

Дескрипторлар:

  • Тақпақты мәнерлеп оқиды;

  • Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды дұрыс айтады;

  • Сөйлемдердің тыныс белгісіне қарай интонациясын сақтайды.

Дифференциация:

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар тақпақтардың мазмұнын түсінеді және жатқа айтып бере алады;

қабылдау деңгейі орташа оқушылар тақпақтардағы кейбір негізгі сөздерді түсінеді.

Үйге тапсырма: Төрт түлік мал туралы тақпақ оқу.




Сабақтың соңы

Рефлексия:

Оқушыларға баспалдақ суреті салынған қағаз таратылады. Олар не күннің (сабақты жақсы түсінсе), не бұлттың (дұрыс түсінбесе) суреттерін салады.


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


қабылдау деңгейі жоғары оқушылар тақпақтардың мазмұнын түсінеді және жатқа айтып бере алады;


Әр оқушы өзін-өзі берілген дескрипторлар арқылы бағалайды.


Оқыған тақпақтарды мұқият тыңдау, сұрақтарға тиянақты жауап беру.













Просмотр содержимого документа
«2_?4????? ?????2 2-????? ????-?????? ???? ???? ???????? ????????? ???????? ??????????? ????6 ?????????»

Бөлім: Оқылым

Бөлімше 3.1 Оқу түрлерін қолдану

Оқу мақсаты 2.3.1.1 Шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс

ырғағын дұрыс қойып)/ рөлге бөліп оқу.

Ойлау дағдыларының Қолдану

деңгейі

Бағалау критерийі Білім алушы

• Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды.

Тапсырма

Өлеңді мәнерлеп оқыңыз. Сұраққа жауап беріңіз.

Мен түйемін, таудаймын

Керуен тартар қуатым.

Көп күн шөлге шыдаймын

Дертке шипа шұбатым.



Мен момақан қойыңмын

Ешбір жанға тимеймін.

Жүн беремін киімге

Өзім бірақ кимеймін





Қымыз берген жылқымын

Көк шалғында аунаймын.

Мінсе адам үстіме

Желдей ұшып заулаймын!

Қысы - жазы адамға

Серік болып жүреміз.

Күзетеміз қойларды

Қасқыр келсе үреміз!

  • Үй жануарларының адамға қандай пайдасы бар?

Дескриптор Білім алушы

  • өлеңді мәнерлеп оқиды;

  • оқу барысында дауыс ырғағын сақтайды;

  • мәтін мазмұны бойынша сұраққа жауап береді.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей
