СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бірінші,екінші ,жылдам,баяу,алыс,жақын

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балалардың заттардың орнын ажыратуға үйрету. Анықтау арқылы салыстыра білу

Просмотр содержимого документа
«Бірінші,екінші ,жылдам,баяу,алыс,жақын»

Technological card of educational activity for senior group

Ересек топқа ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Технологическая карта старшей группы

Өтпелі тақырып: «Менің балабақшам»

Апта тақырыбы: «Киімдер»

Тәрбиеші: Воспитатель: Teacher:

Күні: Дата: Date:

Educational area. Білім беру саласы. Образовательная область: Таным, ҚМҰҚ

Theme.Тақырыбы. Тема: :«Бірінші, екінші, жылдам, баяу, алыс, жақын»

Aim. Мақсаты. Цель: Балаларды заттардың орнын ажырата білуге үйрету. Анықтау арқылы салыстыра білу, бірінші,екінші,жылдам,баяу,алыс,жақын ұғымдарды саналы меңгерту.

Resources. Жабдықталуы. Оснащение: суреттер

Vocabulary work. Сөздік жұмыс. Словарная работа: алыс, жақын, баяу, жылдам

Полиязычие Multilingualism. Көптілділік: бірінші- екінші- жылдам- баяу- алыс- жақын


Stages of activity Қызметтер кезеңдері

Этапы деятельности

Teacher’s activities

Тәрбиешінің қызметі

Действия педагога

Children’s activity

Балалардың іс- әрекеті Деятельность детей

Motivational and incentive stage Мотивациялық – қозғаушылық

Мотивационно – побудительный

Балалар бізге қонаққа ата мен әже келіпті.

Кәне амандасайықшы

Ата мен әжені төрге шығарып үстел жасайық.


Үстел үстіне әр бағыттағы заттарды орналастырып қоямын



Балалар ата мен әженің қонаққа келгеніне қуанады.

Сәлеметсіздерме ата-әже

Үстел үстіндегі тапсырмалармен жұмыстарды жасадық.

Бірінші, екінші, жылдам, баяу, алыс, жақын


Organizational and exploratory stage

Ізденушілік –

ұйымдастырушылық

Организационно – поисковый

1.Зат топтарын салыстыр.

Балалар көзді жұмып затты сипап табу керек.

Кім шығады?

Жұлдызшалар, дөңгелектер, үшбұрыштар, сопақшалар.


2.Интерактивти тақтамен жұмыс.

Тақтадағы суреттер арқылы алыс, жақын,жылдам, баяуды салыстыру.

Конструктордың көмегімен алыс және жақын орналасқан үйлерді салыстыру, көрсету.


3.Заттарды ретіне қарай санау.


4. Логикаға байланысты тапсырмаларды орындау.

«Қай заттың орны ауысқан.»

5. Карточкамен жұмыс.

Mul Полиязычие Multilingualism. Көптілділік: бірінші- екінші-жылдам-баяу-алыс-жақын


Сергіту сәті: «Он саусақ»


Жеке жұмыс: Қалима алыс, жақын

Ата мен әже балалардың жұмысына риза болып қайтады.


- Балалар үстел үстінде салыстырады

Айырмашылықтарын ажыратып айтады.

Асел: Доп бірінші тұр.Дөңгелек.

Жұлдызша екінші тұр.Бес дөңгелек, бес үшбұрыш.





Алисултан: көрсетеді, салыстырады.



Бірінші, екінші, үшінші т.с.



Орны ауысқан заттарды ретімен қояды.

Балалар үш тілдегі сөздерді қайталайды.

Балалар сергіту сәтінде санамақ санайды.

А-лыс, жа-қын 3-4 рет қайталайды.

Балалар ата –әжемен қоштасады.



Ай



Reflective and corrective stage Рефлексивті – түзетушілік Рефлексивно – корригирующий

Сабақты суреттерді санап, салыстыра отырып қорытындыладым.

Карточкамен,тапсырмалармен жұмыс жасаған балаларды мадақтадым.

Бізге қонаққа қоян келді.


Қоян қызыл телпек ертегісін

орындап беруімізді өтінді.

Иа, өте ұнады.


The expected result. Күтілетін нәтиже. Ожидаемый результат:

Reproduce. Ұғынады. Воспроизводят: заттың санын, көлемін

Understand. Түсінеді. Понимают: сипап, сезіну арқылы

Apply. Қолданады. Применяют: алыс, жақын, баяу, жылдам ұғымдарын қолданады.








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!