СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Дотримання правильного наголосу при вимові числівників. Правильне вживання числівників для позначення дати, часу(годин).

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

Повторити з учнем найважливіші відомості про числівник як частину мови, зокрема про основні граматичні особливості числівників і їх правопис.

Просмотр содержимого документа
«Дотримання правильного наголосу при вимові числівників. Правильне вживання числівників для позначення дати, часу(годин).»

Тема: Дотримання правильного наголосу при вимові числівників. Правильне вживання числівників для позначення дати, часу(годин).

Мета: повторити з учнем найважливіші відомості про числівник як частину мови, зокрема про основні граматичні особливості числівників і їх правопис; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити числівники в текстах, визначати їх морфологічні ознаки; розвивати творчі вміння використання різних числівників у власних висловлюваннях; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати повагу до своїх рідних, сприяти збагаченню словникового запасу учня засобами народної творчості.
Тин уроку: повторення набутих знань.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Ознайомлення учня з темою, метою і завданнями уроку
III. Виконання системи творчих завдань на основі повторення вивченого
1. Робота з текстом
Прочитати уривок тексту. Пригадати, з якого він твору? Про що розповідається в тексті? Визначити тему й основну думку.
Шостий «Б» готувався до президентських виборів. Кандидатів було дев'ять. Але семеро з них були нещасні самовисуванці, які жодних шансів не мали. Ми їх навіть не називатимемо. Реальних претендентів було двоє — Вовочка Таратута і Боря Бородавко. Вовочка був білявий, кирпатий, веснянкуватий з щербатим зубом. І дуже симпатичний. Усі в класі його любили. Особливо за те, що він весь час розповідав анекдоти про Вовочку і підсміювався сам із себе, наче то він був героєм тих анекдотів. Але у Вовочки був один серйозний недолік — Вовочка був ледар. Замість того, щоб виконувати домашні завдання, він дивився телевізор. А контролювати його було нікому — батьки цілий день працювали. Тому У Вовоччиному щоденнику раз у раз проскакували то двійки, а то й одиниці... (В. Нестойко).
- Добери заголовок до тексту. Пояснити свій вибір.

- Знайди числівники. На що вони вказують? Яку синтаксичну роль виконують у реченні?
2. «Четверте зайве»
- У кожному рядку сховалися «зайві» слова. Знайди їх. До якої частини мови вони належать?
1) Чотири, один, п'ятірка, шостий.

2) Ходять, п'ять, сидять, стояти.

3) Восьмий, далекий, восьмиповерховий, давній.

4) Два, двійня, двійка, дворіччя.

5) Сорока, рушниця, мішок, сорок.

6) Бігти, червоніти, їсти, п'ятий.

7) Дев'яносто, сто, двадцять, другий.
- 3 одним із числівників скласти речення, зробити синтаксичний розбір.
3. Фізкультхвилинка

4. Моделювання речень
- Прочитати. Утворити з кожної групи слів речення, поставивши слова в потрібній формі.
П'ять, хлопці, іти, ліс. Четвірка, гребці, почати, тренування. Десять, три, остача, ділиться. Четвірка, диктант, бути, засмучений. Сотня, бути, підрозділ, козацький, військо.

5. Робота з підручником.

Виконати вправу 436.

Записати речення записуючи числівники словами
6. Утворити словосполучення, записуючи цифри словами.
2 (ножиці), 3 (штани), 4 (двері), 5 (люди), 6 (діти), 7 (вікно).
- Із створеними словосполученнями скласти три-чотири речення. Визначити синтаксичну роль числівників.
IV. Підсумок уроку
На яких уроках тобі доводиться найчастіше використовувати у мовленні числівники? Навести приклади.
V. Домашнє завдання
Виписати числівники з тексту



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!