СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Дүкен мектептің жанында. сабақ жоспары 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочный план по 2 классу предмет казахский язык в русских школах.По обновленной программе.

Просмотр содержимого документа
«Дүкен мектептің жанында. сабақ жоспары 2 сынып»

Мектеп: Орынбор бастауыш мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Әбілова Б.Т.

Күні: 07.11. 2017 жыл

Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дүкен мектептің жанында.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1 тыңдағын мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру

2.3.5.1 мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу

1.3.1.1 таныс сөздерді тұтас оқу

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Мұғалім көмегімен таныс сөздерді тұтас оқиды. Сұрақтар негізінде шағын мәтінді мазмұндайды. Көбі: мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табады

Кейбірі: тыңдағын мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап береді

Жетістік критерийлері

Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.

Тілдік мақсаттар

Мектептің жанында дүкендер көп. 
Мектептің алдында киім дүкені бар. Дүкенде көйлек, жейде, тон, етік бар.
Мектептің артында кітап дүкені бар. Дүкенде қалам, қарындаш, дәптер, кітап бар.
Мен кітап дүкеніне барамын. Дүкеннен екі дәптер, көк қалам сатып аламын.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, ағылшын тілі, өзін – өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Сергіту сәті

Бастапқы білім


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық дайындық. Бір-біріне сәттілік тілеу:
Қайырлы күн, досым
Қайырлы күн болсын
Бүгінгі бейсенбі күні
Сәттілікке толсын 



Шаттық шебері



Сабақтың ортасы


 Жаңа сабақ:
1. Сөздік жұмысы.
жанында – возле
артында – позади
алдында – впереди
сатып аламын – куплю
А) сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазады;
Ә) мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды;
Б) тізбектеп оқиды;
В) жуан, жіңішке сөздерді бөліп атайды.
Г) сөз тіркестерін құрастыру.
2. Мәтінмен жұмыс.
Мектептің жанында дүкендер көп. 
Мектептің алдында киім дүкені бар. Дүкенде көйлек, жейде, тон, етік бар.
Мектептің артында кітап дүкені бар. Дүкенде қалам, қарындаш, дәптер, кітап бар.
Мен кітап дүкеніне барамын. Дүкеннен екі дәптер, көк қалам сатып аламын.
А) мәтінді мұғалім оқиды
Ә) оқушылар оқиды
Б) Әр оқушы мәтін үзінділерін бөліп оқиды: Әр оқушы өз бөлігін аударады.
3. Тапсырмалармен жұмыс..
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер:
- Киім дүкенінде не бар?
- Кітап дүкенінде не бар?
- Мектептің артында қандай дүкен бар?
- Дүкендар қайда көп?
2. Сөздерді ретімен орналастырып, сөйлем құрастыр.
дүкені, алдында, Мектептің, киім, бар.
– ойыншық, дүкені. Мынау,
көп. жанында, Мектептің, дүкендер. 
3-тап. Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықта.
Кітап дүкенінде жейде, тон, көйлек, етік бар.
Кітап дүкенінде қалам, қарындаш, дәптер, кітап бар.
Мектептің артында кітап дүкені бар.
Мектептің жанында дүкендер аз..

Сергіту сәті

https://www.youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8

Дескриптор:

  • Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

  • Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды

Дұрыс жауап берген оқушы жетон алады.

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар мәтінді мазмұндайды.

Дәптермен жұмыс.

Оқулықтағы 83 беттегі суретке қарау. Тірек сөздерді пайдалана отырып, сөйлемдер құрастыру.

Дифференциация:

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар әңгіме картасын қолдану арқылы мазмұндай алады;

қабылдау деңгейі орташа оқушылар мұғалімнің көмегімен мазмұндауға тырысады.







Оқулық 81-83 бет



















№ 2 жұмыс дәптері 5-6 бет







Қосымша тапсырма: 3.4.












Сабақтың соңы


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Үйге тапсырма: Жұмыс дәптерінде 6 бет


Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!