КОНОТОПСЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА ІІ-ІІІ СТУПЕНІВ №2
КОНОТОПСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК
З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ , ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ
ЗА ТЕМОЮ ’’ Технологія проектування
та виготовлення поясних виробів’’
Підготували: вчитель трудового навчання
Амеліна Тетяна Володимирівна,
вчитель французької мови
Присікайло Інна Олександрівна
КОНОТОП
Клас 7 Урок Дата
Тема: Технологія проектування та виготовлення поясних виробів. Конструкційні матеріали та їх вибір. Підбір одягу стосовно стилей моди,сезону.
Мета: 1.Сприяти засвоєнню учнями властивостей конструкційних матеріалів хімічного походження,їх переваги та недоліки у порівнянні із натуральними матеріалами ,впливом на здоров»я людини та навколишне середовище.
2. Розвивати в учнів естетичні смаки,творчу уяву, навички говоріння,аудіювання,вміння висловлювати свою думку, надавати оцінку.
3.Виховувати бережливе ставлення до одягу та почуття до поєднання різних деталей та аксесуарів в одязі.
Обладнання: Мультимедійна презентація,роздаткові картки, інструкційні картки, зразки тканин, фрагмент відеофільму на французькій мові.
Методи: проблемний, бесіда, перегляд фрагменту відеофільму, робота у парах, робота у групах, практична робота, рефлексія.
Тип уроку : інтегрований урок формування практичних умінь та навичок .
Хід уроку.
І.Організаційний момент. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
Привітання учителя технології, учителя французької мови. Повідомлення мети, цілей уроку, вимог до оцінювання, перевірка готовності учнів до уроку, створення психологічного клімату на уроці.
І.1. Мовна розминка
Прийом- керуємий діалог про стилі моди в одязі.
ІІ.Актуалізація набутих знань:
1.Бесіда учителя технології про конструкційні матеріали.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда учителя технології –« Конструкційні матеріали . Матеріали для виготовлення поясних виробів».
Бесіда учителя французької мови. Одяг у всі пори року.
Прийом: Повідомлення учнями про одяг у всі пори року французькою мовою.
Бесіда учителя технології- Гігієнічні вимоги до одягу.
IV. Робота з формування навичок та вмінь ключових компетенцій. Формування цілі навчальної діяльності . Знаходження інформації про одяг французьких школярів .
Прийом: постановка проблеми.
ІV.1. Розвиток навичок аудіювання
Перегляд фрагменту відеофільму « Одяг робить людей».
Етапи роботи: повторення лексики,власне перегляд відеофільму.
Контроль розуміння: виконання вправи у парах - заповнення таблиці на картках. Зміст завдання : зрозуміти ,який одяг , в якому стилі носять французькі дівчата і хлопці.
Зразок таблиці.
2.Розвиток навичок говоріння. Опрацювання модельної фрази: Les garçons portent les vetements du styl... , ils préfèrent ...Les filles portent les vetements du styl... , ils préfèrent ...
Прийом: виступи учнів у парах.
V. Валеопауза
Пояснення необхідності слідкувати за своєю фігурою,осанкою з метою покращення здоров»я.
Фізкультхвилинка. Виконання фізичних вправ у супроводі французької пісеньки.
VI.Практична діяльність. Пояснення учителя технології щодо наступного етапу уроку.
Мета. Підбір матеріалів для виготовлення поясного виробу .
Прийом: практична діяльність у групах. Пояснення вчителя трудового навчання.
Об»єднання учнів у групи.
1 група. Завдання- підбір матеріалів для виготовлення шкільної форми українських школярів.
2 група. Завдання- підбір матеріалів для виготовлення шкільної форми французьких школярів.
VI.1. Презентація виробів французькою мовою
Прийом: індивідуальні виступи учнів з описом виробу.
VII. Заключна частина уроку.
Підсумки уроку. Оцінювання.
Надання домашнього завдання.
Учитель технології. Учитель французької мови. Виконання домашнього завдання у парах.
1 учень - Підібрати тканини для виготовлення шкільної форми .
2 учень - Опис підібраної моделі виробу.
Les garcons portent les vetements au styl---------, ils préfèrent----------
Les garcons portent les vetements au styl---------, ils préfèrent----------
Les filles portent les vetements au styl---------, ils préfèrent----------
Les filles portent les vetements au styl---------, ils préfèrent----------