СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конспект уроку з української мови 3 клас "власні і загальні іменники"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок-подорож до країни букви - королеви. Власні і загальні іменники (українська мова 3 клас). Цікаві методики для засвоєння теми.

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з української мови 3 клас "власні і загальні іменники"»

УРОК З УКРАЇСЬКОЇ МОВИ 3 КЛАС ЗА ТЕМОЮ«ІМЕННИК. ВЛАСНІ І ЗАГАЛЬНІ НАЗВИ. КЛИЧКИ ТВАРИН» «ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ БУКВИ КОРОЛЕВИ»

МЕТА: Ознайомити учнів з поняттям «власні іменники» і «загальні іменники». Спонукати учнів вживати у мовленні нові мовознавчі терміни. Вдосконалювати навички вживання великої букви у власних іменниках. Уточнювати і збагачувати словник учнів. Розвивати мислення дітей.

ОБЛАДНАННЯ: написи, кросворд, станції, картки з завданням.

ТИП УРОКУ: інтерактивний

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Діти, сьогодні ми вирушимо у цікаву подорож під девізом:

В чарівну країну вирушимо разом

Перешкоди всі пройдем.

Хто не хоче працювати

Із собою не візьмем.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Свою подорож почнемо з першої станції «Ланцюжок запитань і відповідей»

Для того, щоб дізнатися , що буде за тема, треба пройти перешкоду.

1.Кросворд.

А)Ой, яка вона гарненька,

Пишнохвоста і руденька,

Не звірятко – просто диво,

Невгамовне, пустотливе.

Вгору – вниз, на гілку, з гілки.

Хто це буде, діти?(Білка)

Б)Не звір, не птиця, а ніс, як спиця

П’є кров коли кусає, дзижчить, коли літає(комар)

В)Влітку медом ласував.



Досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг,

Позіхнув і спати ліг.(ведмідь)



Г)Їжу свою завжди в воді полоскає

А потім після полоскання він її вживає.(єнот)

Д)Він нікого не чіпає

В лісі їсть траву , гуляє.

Але гіллястими рогами

Може впоратись з вовками.(олень)

Є)Має хвіст, та не літає

Має рот, не розмовляє.

Можеш вудкою спіймати

І загадку відгадати. (риба)

Ж) Лиходій і забіяка

Дуже схожий на собаку.

Він з’явився – ліс замовк

Це лихий і лютий (вовк)

Розгадали, молодці. І так , сьогодні ми поговоримо про іменник., який живе у країні, де є букви королеви. Чому королеви, запитаєте ви. А тому, що вони пишуться з великої літери. Сьогодні ми

повторимо коли іменник і чому пишеться з великої букви.

2. Вправа «Мікрофон»

-Що очікуєте від уроку?(відповіді дітей).

Сьогодні ви будете працювати парами і на кінець уроку ми з’ясуємо, які пари були найкращі. Будьте уважні, працюйте старанно.

Друга наша зупинка «Перевірочна»

2. Словниковий диктант.

Ведмідь, кукурудза, коза, шпак, вівця, пшениця, тополя, півень, вовк, білка, комар, жито, хліб.

3. Робота в парі.

Розділіть ці слова на істоти і неістоти. З одним словом складіть речення.

Молодці, добре впорались.

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ. МЕТИ УРОКУ.

Сьогодні ми поглибимо свої знання про правопис слів з великої букви. Отже третя наша зупинка «Тренувальна. Буква королева».

ІV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛА.

  1. Розповідь вчителя.

Спочатку я розповім вам невелику історію.

В одній далекій країні жила цариця Мова. У неї було дуже багато частин мови(її слуги). Одним із них був Іменник. Він вважав, що він найголовніший. Бо саме іменник вказує на все те, що є навкруги. Але цього йому було недостатньо. Він міркував про те, що його назва починається з «Імен». Іменник розумів, що імена дуже важливі у житті людей і вони у кожного свої. Прийшов він до цариці і каже: «Я вважаю, що імена і назви країн, міст і сел, річок і гір, вулиць і зірок не можуть писатися з маленької літери, як і всі інші частини мови. Я гадаю, що такий іменник повинен писатися з великої літери» . Не стала сперечатись з ним цариця і видала наказ.

«Віднині імена, назви міст і річок, сел і гір будуть писатися з великої букви». І дала їм назву «Власні іменники». А всі інші іменники будуть мати назву загальні і писатимуться з малої букви.

Ось так з’явилися власні і загальні іменники.

  1. Робота в парі.

У вас на парті лежать картки з питаннями. Вам треба підібрати власні назви.

В якій країні ми живемо?

Яке місто є столицею України?

Найбільша річка України?

Найбільші гори України?

В якому місті ти живеш?

На якій вулиці ти живеш?

Вчитель. Як ви написали всі ці слова. Чому? (відповіді дітей)

Ще запам’ятайте, що назви зірок, сузір’я, назви журналів пишуться також з великої літери.

  1. Зараз ми пограємо в гру «Ланцюжок імен»

Марина –Аня-Яна-Андрій-Ігор-Руслан-Наталка-Антон-Ніна-Ангеліна………

Фізкультхвилинка (три кіта)

  1. Слідуюча наша зупинка «Додаткова»

У тваринок є свої імена, тільки кажуть , що це кличка.

У вас вдома є домашні улюбленці: в когось кіт чи собака, морська свинка чи папуга. І ви їх якось називаєте. Їх імена теж пишем з великої літери.

На дошці завдання. Допоможіть тваринам обрати собі кличку.

Кіт Кеша

Пес Зірка

Папуга Мурчик

Коза Маруся

Корова Ляля

Морська свинка Дружок

5. Робота з підручником.

Вправа 256. Списати перший абзац і підкреслити назву тварин однією лінією, а їх клички – двома.



V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.

Нарешті зупинка «Кінцева»

1.Робота в парі.

У вас на парті картки з текстом. Виправіть помилки і перевірте один одного.

1)Моя бабуся наталка живе в селі вишневе. У неї є собака дружок і маленьке цуценя рекс. Біля неї живе мій товариш роман. У нього є кіт мурчик.

2) Коло села сонячне живе мій дідусь михайло. У нього є пасіка. Її охороняє пес тарзан. Рядом пасеться корова зірка і коза зоряна. Ми з сестрою мариною любимо там гуляти.

3. Гра «Плескай в долоні , якщо чуєш власну назву»

Андрій, мама, тато, Львів, Україна, Карпати, собака, Дніпро, кіт, соняшник, Мурчик, Роман, Марина, пшениця.

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

-Згадайте, що таке іменник?

- Що таке істоти і неістоти?

-Що таке власні назви?

-Що таке загальні назви?

А зараз оцініть свого партнера.(оцінювання)

VІ. Домашнє завдання

Першому варіанту написати клички котам, назви міст (по п’ять кожного)

Другому варіанту написати клички собакам, імена (по п’ять кожного).
















Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!