СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 14.05.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Космічна подорож Урок математики в 2 класі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Презентація до уроку, конспект, фізхвилинка, цікава форма роботи.

Просмотр содержимого документа
«конспект уроку матем»

Предмет:Математика Дата: 02.02.2015

Клас: 2-б клас

Вчитель: Іващенко Г.В.

Тема: Узагальнення й систематизація знань.

Мета:

-освітня :

узагальнити знання учнів, вдосконалювати обчислювальні навички,вправляти у застосуванні вивчених табличних випадків,уміння знаходити периметр многокутника, довжину сторонни квадрата за його периметром, значення буквених виразів, формувати уміння розв'язувати задачі на дві дії, дати уявлення про сонячну систему,

-розвиваюча:

розвивати вміння аналізувати навчальний матеріал, умову задачі, хід розв’язання задач), порівнювати подібні матеріали, виявляти аналогії, встановлювати закономірності,  узагальнювати, систематизувати, встановлювати зв’язки нового з раніше вивченим,  діяти за аналогією,формувати вміння працювати за зразком і вказівками вчителя, сприяти розвитку спостережливості, уваги, пам’яті, уяви, мислення, 

-виховна:

виховувати уважність, зібраність, спостережливість;формування таких якостей особистості, як відповідність, організованість, дисциплінованість, обов'язок



ХІД УРОКУ

І. Орієнтація, мотивація діяльності (підготовка до активної навчальної діяльності).( Слайд1,2,3)

ІІ. Цілепокладання.

1. Визначення очікуваних результатів. ( Слайд 4)

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. ( Слайд 5)

3. Мотивація навчальної діяльності. ( Слайд6,7,8,10,11,12,13,14,15)

ІІІ. Цілереалізація.

1. Відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок. ( Слайд16,17,18)

2. Узагальнення й систематизація понять, засвоєння системних знань і їхнє застосування для пояснення нових фактів і для виконання практичних завдань. ( Слайд19-24)

3. Фізкультпауза. ( Слайд25,26, 36)

4. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації знань. ( Слайд27-40)

ІV. Рефлексивно-оцінюючий.

1. Підведення підсумків уроку. Рефлексія. ( Слайд41)

2. Цінування, оцінювання. ( Слайд42)

3. Повідомлення домашнього завдання, успішне виконання якого потребує системних знань, навичок, умінь. ( Слайд46)

Додаток Усний рахунок



3 варiант

ПІ учня

2 · 3


2 : 2


9 : 3


7 · 3


27 : 9


15 : 3


(6 + 9) : 3 =


(3 + 4) · 2 =


(17 – 8) · 2 =


(9 + 9) : 3 =


(30 – 3) : 3 =


(2 + 6) · 3 =








2 варiант


Добуток чисел 2 і 8


частка чисел 14 і 2


різниця чисел 40і17


Сума чисел 16 i 18


добуток чисел 2 і 9


різницю чисел 14 і 2


частку чисел 12 і 2 збільшити на 5


різницю чисел 20 і 18 помножити на 7


Суму чисел 11 і 7 розділити на 2.


різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.


Суму чисел 8 і 16 поділити на 3.


Добуток чисел

7 і 2 зменшити на 3.




1 варiант


різниця чисел 33 і 6


частка чисел 12 і 2


Добуток чисел 3 і 7


Сума чисел 25 i 8


Суму чисел 12 і 9 розділити на 3


частку чисел 24 і 3 збільшити на 39


Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.


частку чисел 15 і 3 збільшити на 3


Добуток чисел 9 і 2 поділити на 3


Суму чисел 11 і 7 розділити на 2


різницю чисел 12 і 3 помножити на 3.


число 6 помножити на різницю чисел 26 і 24










Додаток Задачі

1 група
В магазин привезли 2 ящики огірків по 7 кг у кожному. За день продали 8 кг огірків. Скільки кілограмів огірків залишилось продати?
2 група
У 3 чашки чаю поклали по 2 грудочки цукру. У цукорниці залишилося ще 8 грудочок цукру. Скільки грудочок цукру було в цукорниці спочатку ?

3 група
Маринка купила 2 ляльки, по 9 грн. кожна, і пірамідку за 4 грн.
Яка вартість покупки?

4 група

Хазяйка купила 2 пакети картоплі, по 4 кг в кожному, і 5 кг моркви. Скільки кілограмів овочів купила хазяйка?

5 група
Тато зібрав 2 кошики яблук по 9 кг і кошик груш — 5 кг. Скільки всього кілограмів фруктів зібрав тато?

Йшли 4 їжаки, Кожен ніс по три грибки. Скільки всіх було грибків В чотирьох цих їжаків? (12)

Йшли 4 віслюки, Кожен ніс по два мішки. Скільки всіх було мішків В чотирьох цих віслюків? (8)

В кожну миску 3 котлети Клала лиска Віолетта. Мисочок у лиски 6. а котлет? Хто відповість? (18)

На столі — 4 миски. В кожній з них — по 3 сосиски. Скільки всіх сосисок там знати хочеться котам. (12)

Задумалися мишки: 16 в них горішків. на двох як поділити? Підкажемо їм, діти? (8) • 6 метеликів летіли. Парами спочити сіли. На скількох ромашках спали ці комашки? (3)

Зайчик ділення не знав, до сови він прискакав. «12 поділи на 2». Що відповіла сова? (6)

У чотирьох синичок 16 є суничок. як порівну ділити? Скажіть синичкам, діти! (4)

Додаток Вирази

Обчисліть значення виразу 3 · a + 43, якщо a = 6.

Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=3 · 6 + 43=61

Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=

Знайти значення виразу 3 · a + 15, якщо a = 9.

Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=

Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=3 · 9 + 15=42

Пам'ятка-алгоритм для самоаналізу уроку

Назвіть тему уроку. Яке місце даного уроку в темі, розділі, курсі? Його зв'язок із попередніми уроками.

Сформулюйте цілі уроку (провідні, проміжні). Чи досягнуті цілі в процесі уроку? Чи були сформульовані очікувані результати навчальної діяльності? Порівняйте досягнуті результати уроку з очікуваними.

На розвиток яких компетентностей були спрямовані цілі уроку? Якими шляхами забезпечено формування компетентностей?

Назвіть тип уроку. Обґрунтуйте його вибір. Обґрунтуйте доцільність вибраної структури уроку. Чи була вона раціональною для цілереалізації? Чи раціонально розподілений час, відведений на всі етапи уроку?

Назвіть технології, методи, форми, прийоми організації навчальної діяльності на уроці. Обґрунтуйте їх вибір та поєднання для реалізації цілей. Чи наявна мотивація навчальної діяльності на уроці? Які прийоми були використані для її формування? Які засоби навчання застосовувались? Обґрунтуйте їх доцільність. Чи наявний диференційований підхід на уроці до учнів? Обґрунтуйте необхідність його застосування.

Чи використано елементи самоосвіти, самовиховання? Наскільки ефективно організовано самостійну роботу учнів на уроці? Як було організовано контроль засвоєння знань, умінь і навичок? В яких формах і якими методами цей контроль здійснювався? Які елементи в ході уроку були найбільш вдалими? Чи вдалося повною мірою реалізувати всі поставлені завдання? Якщо не вдалося, то чому? Які висновки необхідно зробити на майбутнє?







Просмотр содержимого презентации
«урок матем космос»

Урок математики в 2 класі Вчитель: І ващенко Ганна В ікторівна

Урок математики в 2 класі

Вчитель: І ващенко Ганна В ікторівна

Любі друзі!  Сьогодні на нас чекає багато відкриттів. Ми будемо мандрувати безмежними шляхами неосяжного Космосу, пізнаємо таємниці зоряного неба. А небесні т і ла п і дготували для вас математичн і  сюпризи.  Отож в добру путь. Наша подорож розпочинається .

Любі друзі!

Сьогодні на нас чекає багато відкриттів. Ми будемо мандрувати безмежними шляхами неосяжного Космосу, пізнаємо таємниці зоряного неба. А небесні т і ла п і дготували

для вас математичн і сюпризи.

Отож в добру путь. Наша подорож розпочинається .

Раз,два,три,чотири,п'ять Почнемо космос ми вивчать В небі сонце і планети, Ясні зорі і комети Ми вітання всім шлемо! Дружно в космос летимо! Всі сідайте тихо, діти.  Домовляймось – не шуміти,  Руку гарно піднімати,  Чітко, влад відповідати,  На уроці не дрімати,  А знання мерщій хапати,  Щоб не було нам мороки –  Всі готові до уроку?  Тож гаразд, часу не гаєм  І в дорогу вирушаєм.

Раз,два,три,чотири,п'ять

Почнемо космос ми вивчать

В небі сонце і планети,

Ясні зорі і комети

Ми вітання всім шлемо!

Дружно в космос летимо!

Всі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно піднімати, Чітко, влад відповідати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати, Щоб не було нам мороки – Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм І в дорогу вирушаєм.

Тема  Узагальнення і систематизац ії знань

Тема Узагальнення і систематизац ії знань

  • Усний рахунок
  • Кал і граф і чн і вправи
  • Приклади
  • Задач і
  • Вирази
  • Геометричний матер і ал
  • Лог ічні вправи
У ясну безхмарну погоду, коли зайде сонце і небо потемніє, вийди на подвір'я і подивися вгору. Перед тобою відкриється неосяжний океан – Всесвіт , усипаний зірками: великими і малими, яскравими і ледь помітними, червоними, ліловими - таємничими і нескінченно далекими.

У ясну безхмарну погоду, коли зайде сонце і небо потемніє, вийди на подвір'я і подивися вгору. Перед тобою відкриється неосяжний океан – Всесвіт , усипаний зірками: великими і малими, яскравими і ледь помітними, червоними, ліловими - таємничими і нескінченно далекими.

На перший погляд, усі ці яскраві цяточки являють собою безладне нагромадження, хаос. Але вони рухаються по небу в певному порядку. Це помітили люди ще в сиву давнину і почали називати видимий світ нічного неба Космосом , що означало “ порядок ”, “ світ ”.

На перший погляд, усі ці яскраві цяточки являють собою безладне нагромадження, хаос. Але вони рухаються по небу в певному порядку. Це помітили люди ще в сиву давнину і почали називати видимий світ нічного неба Космосом , що означало

порядок ”, “ світ ”.

Всі зірки Космосу утворюють величезні скупчення – так звані галактики ( від грецького слова “ гала ” – молоко). Так називали їх за те, що на небі вони мають вигляд молочних плям.  Наша Галактика відома ще під назвою Молочного , або Чумацького Шляху . Вона охоплює понад 150 мільярдів зірок.

Всі зірки Космосу утворюють величезні скупчення – так звані галактики ( від грецького слова

гала ” – молоко). Так називали їх за те, що на небі вони мають вигляд молочних плям.

Наша Галактика відома ще під назвою Молочного , або Чумацького Шляху . Вона охоплює понад 150 мільярдів зірок.

Молочний або Чумацький Шлях

Молочний або Чумацький Шлях

Сонце виділяє велику кількість тепла та енергії. Тільки за секунду воно випромінює більше тепла і світла, ніж його використали люди за всю історію свого життя на землі.

Сонце виділяє велику кількість тепла та енергії. Тільки за секунду воно випромінює більше тепла і світла, ніж його використали люди за всю історію свого життя на землі.

Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Час потрібний для подолання відстані до Сонця :  8 хвилин  3, 5 тис років 200 років  20 років

Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Час потрібний для подолання відстані до Сонця :

8 хвилин

3, 5 тис років

200 років

20 років

Парад планет Сонячної системи

Парад планет Сонячної системи

У Сонячній системі 8 планет. Ось перелік планет у порядку зростання відстані до сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

У Сонячній системі 8 планет. Ось перелік планет у порядку зростання відстані до сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

Усний рахунок

Усний рахунок

Перев і рка 1-в 2-в 27 16 6 3-в 6 7 21 1 33 33 3 34 7 47 18 21 12 3 6 5 11 8 6 5 14 9 9 14 18 6 27 12 6 8 9 11 24

Перев і рка

1-в

2-в

27

16

6

3-в

6

7

21

1

33

33

3

34

7

47

18

21

12

3

6

5

11

8

6

5

14

9

9

14

18

6

27

12

6

8

9

11

24

    МЕРКУРІЙ МЕРКУРІЙ найближча планета до Сонця. Меркурій можна назвати кам'яною пустелею. Життя на Меркурії не існує.

    МЕРКУРІЙ

    МЕРКУРІЙ найближча планета до Сонця. Меркурій можна назвати кам'яною пустелею. Життя на Меркурії не існує.

    Шифр  Робота в парах Йшли 4 їжаки, Кожен ніс по три грибки. Скільки всіх було грибків  В чотирьох цих їжаків?  У чотирьох синичок 16 є суничок. Як порівну ділити? Скажіть синичкам, діти!

    Шифр Робота в парах

    Йшли 4 їжаки,

    Кожен ніс по три грибки.

    Скільки всіх було грибків

    В чотирьох цих їжаків?

    У чотирьох синичок

    16 є суничок.

    Як порівну ділити?

    Скажіть синичкам, діти!

    •  В кожну миску 3 котлети  Клала лиска Віолетта. Мисочок у лиски 6. А котлет? Хто відповість? На столі — 3 миски. В кожній з них — по 3 сосиски. Скільки всіх сосисок там знати хочеться котам.  Йшли 4 віслюки, Кожен ніс по два мішки. Скільки всіх було мішків В чотирьох цих віслюків?    

    В кожну миску 3 котлети

    Клала лиска Віолетта.

    Мисочок у лиски 6.

    А котлет? Хто відповість?

    На столі — 3 миски.

    В кожній з них — по 3 сосиски.

    Скільки всіх сосисок там

    знати хочеться котам.

    Йшли 4 віслюки,

    Кожен ніс по два мішки.

    Скільки всіх було мішків

    В чотирьох цих віслюків?

     

    6 метеликів летіли.  Парами спочити сіли. На скількох ромашках спали ці комашки? Задумалися мишки: 16 в них горішків. на двох як поділити?  Підкажемо їм, діти? • Зайчик ділення не знав,  до сови він прискакав.  «12 поділи на 2».  Що відповіла сова?

    6 метеликів летіли.

    Парами спочити сіли.

    На скількох ромашках

    спали ці комашки?

    Задумалися мишки:

    16 в них горішків.

    на двох як поділити?

    Підкажемо їм, діти?

    • Зайчик ділення не знав,

    до сови він прискакав.

    «12 поділи на 2».

    Що відповіла сова?

    ШИФР 6 12 М 3 А 18 Н 8 Т 4 О 9 С Р

    ШИФР

    6

    12

    М

    3

    А

    18

    Н

    8

    Т

    4

    О

    9

    С

    Р

    ВІДГАДАЙТЕ РЕБУС

    ВІДГАДАЙТЕ РЕБУС

    ВЕНЕРА ВЕНЕРА - найяскравіша планета Сонячної системи. За свій яскравий блиск у нічному небі їй дали ім'я римської богині кохання Венери. За розмірами вона майже така сама , як і Земля. Вона - немов “сестра” нашої планети .

    ВЕНЕРА

    ВЕНЕРА -

    найяскравіша планета Сонячної системи. За свій яскравий блиск у нічному небі їй дали ім'я римської богині кохання Венери. За розмірами вона майже така сама , як і Земля.

    Вона - немов “сестра” нашої планети .

    Ф І ЗХВИЛИНКА

    Ф І ЗХВИЛИНКА

    ЗЕМЛЯ ЗЕМЛЯ – третя планета Сонячної системи. Єдина планета, що на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди. Супутник нашої планети – Місяць.

    ЗЕМЛЯ

    ЗЕМЛЯ –

    третя планета Сонячної системи. Єдина планета, що на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди. Супутник нашої планети – Місяць.

    Хвилинка кал і граф ії

    Хвилинка кал і граф ії

    Задач і з лог і чним навантаженням Ти –кап і тан косм і чного корабля. Тв і й корабель був у подорож і 365 дн і в і з рад і стю повернувся додому. Ск і льки рок і в кап і тану ?

    Задач і з лог і чним навантаженням

    Ти –кап і тан косм і чного корабля. Тв і й корабель був у подорож і 365 дн і в і з рад і стю повернувся додому. Ск і льки рок і в кап і тану ?

    МАРС МАРС – четверта й остання планета, що входить до групи внутрішніх планет. Марсові дали ім'я римського бога війни. Марс – пустельна рівнина з численними скелями, вулканами, поверхня вкрита дрібним піском. На Марсі є пори року.

    МАРС

    МАРС – четверта й остання планета, що входить до групи внутрішніх планет. Марсові дали ім'я римського бога війни. Марс – пустельна рівнина з численними скелями, вулканами, поверхня вкрита дрібним піском. На Марсі є пори року.

    Задач і  Робота в групах

    Задач і Робота в групах

    ЮПІТЕР ЮПІТЕР – пята планета від Сонця, справжній велетень серед планет. Юпітер назвали на честь головного бога всіх римських богів. Склад Юпітера робить його схожим на склад Сонця. Юпітер – самосвітне небесне тіло.

    ЮПІТЕР

    ЮПІТЕР – пята планета від Сонця, справжній велетень серед планет. Юпітер назвали на честь головного бога всіх римських богів. Склад Юпітера робить його схожим на склад Сонця. Юпітер – самосвітне небесне тіло.

    Геометричний матер і ал

    Геометричний матер і ал

    Геометричний матер і ал

    Геометричний матер і ал

    • Периметр квадрата –на 2 см менше.
    • Яка сторона квадрата?
    Геометричний матер і ал

    Геометричний матер і ал

    • Р = 20см
    • 20:4 = 5 см
    • а=5см
    САТУРН САТУРН – шоста планета Сонячної системи, їй дали ім'я бога, який був батьком Юпітера. Сатурн, так само, як і Юпітер, випромінює свою енергію. Навколо Сатурна обертаються дивовижні кільця. Сатурн має вигляд яскравої зірки .

    САТУРН

    САТУРН – шоста планета Сонячної системи, їй дали ім'я бога, який був батьком Юпітера. Сатурн, так само, як і Юпітер, випромінює свою енергію. Навколо Сатурна обертаються дивовижні кільця. Сатурн має вигляд яскравої зірки .

    Г і мнастика для очей

    Г і мнастика для очей

    УРАН УРАН – сьома планета Сонячної системи. Це єдина планета, що обертається, ніби лежачи на боці. Крім того, в нього є 11 вузьких кілець. Сам Уран зеленкуватого кольору.

    УРАН

    УРАН – сьома планета Сонячної системи. Це єдина планета, що обертається, ніби лежачи на боці. Крім того, в нього є 11 вузьких кілець. Сам Уран зеленкуватого кольору.

    Вирази 1-в Обчисліть значення виразу  3 · a + 43, якщо a = 6.  2-в Знайти значення виразу 3 · a + 15, якщо a = 9.

    Вирази

    1-в Обчисліть значення виразу

    3 · a + 43, якщо a = 6.

    2-в Знайти значення виразу

    3 · a + 15, якщо a = 9.

    Вза є моперев і рка  18 Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=3 · 6 + 43=61  27 Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=3 · 9 + 15=42

    Вза є моперев і рка

    18

    Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=3 · 6 + 43=61

    27

    Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=3 · 9 + 15=42

    НЕПТУН НЕПТУН – восьма планета Сонячної системи. Має 5 дуже темних кілець. Але на вигляд – це одна з найдивовижніших планет, бо вона незвичайного блакитно-синього кольору.

    НЕПТУН

    НЕПТУН – восьма планета Сонячної системи. Має 5 дуже темних кілець. Але на вигляд – це одна з найдивовижніших планет, бо вона незвичайного блакитно-синього кольору.

    Рефлекс і я

    Рефлекс і я

    • Сьогодні на уроці я дізнався…
    • – Сьогодні на уроці я намагався…
    • – Найкраще мені вдалося…
    Рефлекс і я Оцініть свою роботу на уроці:

    Рефлекс і я

    Оцініть свою роботу на уроці:

    • – Ви працювали недостатньо старанно – руки вгору .
    • – Ви працювали добре – руки до плечей.
    • – Ви працювали чудово – аплодувати .
    Комети –  це не зірки, не планети, а малі небесні тіла. Складаються з ядра та одного або кількох хвостів. Ядро – це брила льоду , каменю, оточена хмарою газу й пилу. Його діаметр може сягати мільйонів кілометрів. Комети обертаються навколо Сонця.

    Комети це не зірки, не планети, а малі небесні тіла. Складаються з ядра та одного або кількох хвостів. Ядро – це брила льоду , каменю, оточена хмарою газу й пилу. Його діаметр може сягати мільйонів кілометрів. Комети обертаються навколо Сонця.

    Метеорити – невеликі тіла ( брили, уламки, дрібні частинки), що рухаються у космічному просторі.

    Метеорити – невеликі тіла

    ( брили, уламки, дрібні частинки), що рухаються у космічному просторі.

    Астероїди – малі планети. Їх можна назвати літаючими островами.

    Астероїди – малі планети. Їх можна назвати літаючими островами.

    На згадку - подарунки Д. з. - №599,№600 с.92

    На згадку - подарунки

    Д. з. - №599,№600 с.92

    Просмотр содержимого презентации
    «урок матем космос»

    Космічна подорож Урок математики в 2 класі Вчитель: Іващенко Ганна Вікторівна

    Космічна

    подорож

    Урок математики в 2 класі

    Вчитель: Іващенко Ганна Вікторівна

    Любі друзі!  Сьогодні на нас чекає багато відкриттів. Ми будемо мандрувати безмежними шляхами неосяжного Космосу, пізнаємо таємниці зоряного неба. А небесні тіла підготували для вас математичні сюпризи.  Отож в добру путь. Наша подорож розпочинається .

    Любі друзі!

    Сьогодні на нас чекає багато відкриттів. Ми будемо мандрувати безмежними шляхами неосяжного Космосу, пізнаємо таємниці зоряного неба. А небесні тіла підготували

    для вас математичні сюпризи.

    Отож в добру путь. Наша подорож розпочинається .

    Раз,два,три,чотири,п'ять Почнемо космос ми вивчать В небі сонце і планети, Ясні зорі і комети Ми вітання всім шлемо! Дружно в космос летимо! Всі сідайте тихо, діти.  Домовляймось – не шуміти,  Руку гарно піднімати,  Чітко, влад відповідати,  На уроці не дрімати,  А знання мерщій хапати,  Щоб не було нам мороки –  Всі готові до уроку?  Тож гаразд, часу не гаєм  І в дорогу вирушаєм.

    Раз,два,три,чотири,п'ять

    Почнемо космос ми вивчать

    В небі сонце і планети,

    Ясні зорі і комети

    Ми вітання всім шлемо!

    Дружно в космос летимо!

    Всі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно піднімати, Чітко, влад відповідати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати, Щоб не було нам мороки – Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаєм І в дорогу вирушаєм.

    ???

    ???

    Тема  Узагальнення і систематизації знань

    Тема Узагальнення і систематизації знань

    • Усний рахунок
    • Каліграфічні вправи
    • Приклади
    • Задачі
    • Вирази
    • Геометричний матеріал
    • Логічні вправи
    !!! Бортовий журнал

    !!!

    Бортовий журнал

    У ясну безхмарну погоду, коли зайде сонце і небо потемніє, вийди на подвір'я і подивися вгору. Перед тобою відкриється неосяжний океан – Всесвіт , усипаний зірками: великими і малими, яскравими і ледь помітними, червоними, ліловими - таємничими і нескінченно далекими.

    У ясну безхмарну погоду, коли зайде сонце і небо потемніє, вийди на подвір'я і подивися вгору. Перед тобою відкриється неосяжний океан – Всесвіт , усипаний зірками: великими і малими, яскравими і ледь помітними, червоними, ліловими - таємничими і нескінченно далекими.

    На перший погляд, усі ці яскраві цяточки являють собою безладне нагромадження, хаос. Але вони рухаються по небу в певному порядку. Це помітили люди ще в сиву давнину і почали називати видимий світ нічного неба Космосом , що означало “ порядок ”, “ світ ”.

    На перший погляд, усі ці яскраві цяточки являють собою безладне нагромадження, хаос. Але вони рухаються по небу в певному порядку. Це помітили люди ще в сиву давнину і почали називати видимий світ нічного неба Космосом , що означало

    порядок ”, “ світ ”.

    Всі зірки Космосу утворюють величезні скупчення – так звані галактики ( від грецького слова “ гала ” – молоко). Так називали їх за те, що на небі вони мають вигляд молочних плям.  Наша Галактика відома ще під назвою Молочного , або Чумацького Шляху . Вона охоплює понад 150 мільярдів зірок.

    Всі зірки Космосу утворюють величезні скупчення – так звані галактики ( від грецького слова

    гала ” – молоко). Так називали їх за те, що на небі вони мають вигляд молочних плям.

    Наша Галактика відома ще під назвою Молочного , або Чумацького Шляху . Вона охоплює понад 150 мільярдів зірок.

    Молочний або Чумацький Шлях

    Молочний або Чумацький Шлях

    Сонце виділяє велику кількість тепла та енергії. Тільки за секунду воно випромінює більше тепла і світла, ніж його використали люди за всю історію свого життя на землі.

    Сонце виділяє велику кількість тепла та енергії. Тільки за секунду воно випромінює більше тепла і світла, ніж його використали люди за всю історію свого життя на землі.

    Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Час потрібний для подолання відстані до Сонця :  8 хвилин  3, 5 тис років 200 років  20 років

    Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Час потрібний для подолання відстані до Сонця :

    8 хвилин

    3, 5 тис років

    200 років

    20 років

    Парад планет Сонячної системи

    Парад планет Сонячної системи

    У Сонячній системі 8 планет. Ось перелік планет у порядку зростання відстані до сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

    У Сонячній системі 8 планет. Ось перелік планет у порядку зростання відстані до сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

    Усний рахунок

    Усний рахунок

    Перевірка 1-в 27 2-в 6 3-в 16 7 21 6 1 33 33 3 34 7 21 18 47 3 12 6 5 8 11 5 14 6 14 9 9 18 6 27 6 8 12 9 11 24

    Перевірка

    1-в

    27

    2-в

    6

    3-в

    16

    7

    21

    6

    1

    33

    33

    3

    34

    7

    21

    18

    47

    3

    12

    6

    5

    8

    11

    5

    14

    6

    14

    9

    9

    18

    6

    27

    6

    8

    12

    9

    11

    24

    МЕРКУРІЙ МЕРКУРІЙ найближча планета до Сонця. Меркурій можна назвати кам'яною пустелею. Життя на Меркурії не існує.

    МЕРКУРІЙ

    МЕРКУРІЙ найближча планета до Сонця. Меркурій можна назвати кам'яною пустелею. Життя на Меркурії не існує.

    Шифр  Робота в парах Йшли 4 їжаки, Кожен ніс по три грибки. Скільки всіх було грибків  В чотирьох цих їжаків?  У чотирьох синичок 16 є суничок. Як порівну ділити? Скажіть синичкам, діти!

    Шифр Робота в парах

    Йшли 4 їжаки,

    Кожен ніс по три грибки.

    Скільки всіх було грибків

    В чотирьох цих їжаків?

    У чотирьох синичок

    16 є суничок.

    Як порівну ділити?

    Скажіть синичкам, діти!

    •  В кожну миску 3 котлети  Клала лиска Віолетта. Мисочок у лиски 6. А котлет? Хто відповість? На столі — 3 миски. В кожній з них — по 3 сосиски. Скільки всіх сосисок там знати хочеться котам.  Йшли 4 віслюки, Кожен ніс по два мішки. Скільки всіх було мішків В чотирьох цих віслюків?    

    В кожну миску 3 котлети

    Клала лиска Віолетта.

    Мисочок у лиски 6.

    А котлет? Хто відповість?

    На столі — 3 миски.

    В кожній з них — по 3 сосиски.

    Скільки всіх сосисок там

    знати хочеться котам.

    Йшли 4 віслюки,

    Кожен ніс по два мішки.

    Скільки всіх було мішків

    В чотирьох цих віслюків?

     

    6 метеликів летіли.  Парами спочити сіли. На скількох ромашках спали ці комашки? Задумалися мишки: 16 в них горішків. на двох як поділити?  Підкажемо їм, діти? • Зайчик ділення не знав,  до сови він прискакав.  «12 поділи на 2».  Що відповіла сова?

    6 метеликів летіли.

    Парами спочити сіли.

    На скількох ромашках

    спали ці комашки?

    Задумалися мишки:

    16 в них горішків.

    на двох як поділити?

    Підкажемо їм, діти?

    • Зайчик ділення не знав,

    до сови він прискакав.

    «12 поділи на 2».

    Що відповіла сова?

    ШИФР 6 12 М 3 А 18 Н 8 Т 4 О 9 С Р

    ШИФР

    6

    12

    М

    3

    А

    18

    Н

    8

    Т

    4

    О

    9

    С

    Р

    ВІДГАДАЙТЕ РЕБУС АСТРОНОМ

    ВІДГАДАЙТЕ РЕБУС

    АСТРОНОМ

    ВЕНЕРА ВЕНЕРА - найяскравіша планета Сонячної системи. За свій яскравий блиск у нічному небі їй дали ім'я римської богині кохання Венери. За розмірами вона майже така сама , як і Земля. Вона - немов “сестра” нашої планети .

    ВЕНЕРА

    ВЕНЕРА -

    найяскравіша планета Сонячної системи. За свій яскравий блиск у нічному небі їй дали ім'я римської богині кохання Венери. За розмірами вона майже така сама , як і Земля.

    Вона - немов “сестра” нашої планети .

    ФІЗХВИЛИНКА

    ФІЗХВИЛИНКА

    ЗЕМЛЯ ЗЕМЛЯ – третя планета Сонячної системи. Єдина планета, що на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди. Супутник нашої планети – Місяць.

    ЗЕМЛЯ

    ЗЕМЛЯ –

    третя планета Сонячної системи. Єдина планета, що на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди. Супутник нашої планети – Місяць.

    Хвилинка каліграфії

    Хвилинка каліграфії

    Задачі з логічним навантаженням Ти –капітан космічного корабля. Твій корабель був у подорожі 365 днів і з радістю повернувся додому. Скільки років капітану ?

    Задачі з логічним навантаженням

    Ти –капітан космічного корабля. Твій корабель був у подорожі 365 днів і з радістю повернувся додому. Скільки років капітану ?

    МАРС МАРС – четверта й остання планета, що входить до групи внутрішніх планет. Марсові дали ім'я римського бога війни. Марс – пустельна рівнина з численними скелями, вулканами, поверхня вкрита дрібним піском. На Марсі є пори року.

    МАРС

    МАРС – четверта й остання планета, що входить до групи внутрішніх планет. Марсові дали ім'я римського бога війни. Марс – пустельна рівнина з численними скелями, вулканами, поверхня вкрита дрібним піском. На Марсі є пори року.

    Задачі  Робота в групах 1 2 3

    Задачі Робота в групах

    1

    2

    3

    ЮПІТЕР ЮПІТЕР – пята планета від Сонця, справжній велетень серед планет. Юпітер назвали на честь головного бога всіх римських богів. Склад Юпітера робить його схожим на склад Сонця. Юпітер – самосвітне небесне тіло.

    ЮПІТЕР

    ЮПІТЕР – пята планета від Сонця, справжній велетень серед планет. Юпітер назвали на честь головного бога всіх римських богів. Склад Юпітера робить його схожим на склад Сонця. Юпітер – самосвітне небесне тіло.

    Геометричний матеріал

    Геометричний матеріал

    Геометричний матеріал

    Геометричний матеріал

    • Периметр квадрата –на 2 см менше.
    • Яка сторона квадрата?
    Геометричний матеріал

    Геометричний матеріал

    • Р=20см
    • 20:4 =5 см
    • а=5см
    САТУРН САТУРН – шоста планета Сонячної системи, їй дали ім'я бога, який був батьком Юпітера. Сатурн, так само, як і Юпітер, випромінює свою енергію. Навколо Сатурна обертаються дивовижні кільця. Сатурн має вигляд яскравої зірки .

    САТУРН

    САТУРН – шоста планета Сонячної системи, їй дали ім'я бога, який був батьком Юпітера. Сатурн, так само, як і Юпітер, випромінює свою енергію. Навколо Сатурна обертаються дивовижні кільця. Сатурн має вигляд яскравої зірки .

    Гімнастика для очей

    Гімнастика для очей

    УРАН УРАН – сьома планета Сонячної системи. Це єдина планета, що обертається, ніби лежачи на боці. Крім того, в нього є 11 вузьких кілець. Сам Уран зеленкуватого кольору.

    УРАН

    УРАН – сьома планета Сонячної системи. Це єдина планета, що обертається, ніби лежачи на боці. Крім того, в нього є 11 вузьких кілець. Сам Уран зеленкуватого кольору.

    Вирази 1-в Обчисліть значення виразу  3 · a + 43, якщо a = 6.  2-в Знайти значення виразу 3 · a + 15, якщо a = 9.

    Вирази

    1-в Обчисліть значення виразу

    3 · a + 43, якщо a = 6.

    2-в Знайти значення виразу

    3 · a + 15, якщо a = 9.

    Взаємоперевірка  18 Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=3 · 6 + 43=61  27 Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=3 · 9 + 15=42

    Взаємоперевірка

    18

    Якщо a = 6 , то 3 · a + 43=3 · 6 + 43=61

    27

    Якщо a = 9 , то 3 · a + 15=3 · 9 + 15=42

    НЕПТУН НЕПТУН – восьма планета Сонячної системи. Має 5 дуже темних кілець. Але на вигляд – це одна з найдивовижніших планет, бо вона незвичайного блакитно-синього кольору.

    НЕПТУН

    НЕПТУН – восьма планета Сонячної системи. Має 5 дуже темних кілець. Але на вигляд – це одна з найдивовижніших планет, бо вона незвичайного блакитно-синього кольору.

    Рефлексія

    Рефлексія

    • Сьогодні на уроці я дізнався…
    • – Сьогодні на уроці я намагався…
    • – Найкраще мені вдалося…
    Рефлексія Оцініть свою роботу на уроці:

    Рефлексія

    Оцініть свою роботу на уроці:

    • – Ви працювали недостатньо старанно – руки вгору .
    • – Ви працювали добре – руки до плечей.
    • – Ви працювали чудово – аплодувати .
    Комети – це не зірки, не планети, а малі небесні тіла. Складаються з ядра та одного або кількох хвостів. Ядро – це брила льоду , каменю, оточена хмарою газу й пилу. Його діаметр може сягати мільйонів кілометрів. Комети обертаються навколо Сонця.

    Комети це не зірки, не планети, а малі небесні тіла. Складаються з ядра та одного або кількох хвостів. Ядро – це брила льоду , каменю, оточена хмарою газу й пилу. Його діаметр може сягати мільйонів кілометрів. Комети обертаються навколо Сонця.

    Метеорити – невеликі тіла ( брили, уламки, дрібні частинки), що рухаються у космічному просторі.

    Метеорити – невеликі тіла

    ( брили, уламки, дрібні частинки), що рухаються у космічному просторі.

    Астероїди – малі планети. Їх можна назвати літаючими островами.

    Астероїди – малі планети. Їх можна назвати літаючими островами.

    На згадку - подарунки Д. з. - №599,№600 с.92

    На згадку - подарунки

    Д. з. - №599,№600 с.92

    ДЯКУЮ ВСІМ ЗА РОБОТУ В КОСМІЧНІЙ ПОДОРОЖІ 30

    ДЯКУЮ ВСІМ ЗА РОБОТУ В КОСМІЧНІЙ ПОДОРОЖІ

    30


    Скачать

    Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

    Вебинар для учителей

    Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!

    Закрыть через 4 секунд
    Комплекты для работы учителя