СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Коучинг на тему: "Оқу сапасын арттыру мақсатында сыныпта АКТ пайдалану әдістемесі. "

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

АКТ- оқуда  мұғалімдерге көмек  көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және сабақ барысында оқушылардың ойын сауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үшін үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттілік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)

Просмотр содержимого документа
«Коучинг на тему: "Оқу сапасын арттыру мақсатында сыныпта АКТ пайдалану әдістемесі. "»





Апта №16

Күн


2-сабақ

Күні

Тренер:

Асылбекова Жайнаркүл

Өткізілетін орны


Тақырыбы

Оқу сапасын арттыру мақсатында сыныпта АКТ пайдалану әдістемесі.


Мақсаты

Мұғалімдер оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді қолдану қағидаларын әзірлейді. Озық педагогикалық тәжірибе негізінде сабақ жоспарларына АКТ қолдану әдістерін енгізеді.


Оқу нәтижесі

Мұғалімдер оқу үдерісінің танымдық, аффекттік, әлеуметтік бөліктеріне негізделе отырып АКТ қолданылатындай сабақ жоспарларын дайындайды.


Түйінді идеялар

АКТ- оқуда мұғалімдерге көмек көрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалімді алмастырмайды және сабақ барысында оқушылардың ойын сауығы емес. Техникалық жағынан керемет АКТ тиімді түрде қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін. АКТ қолдану үшін үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік (оқушылар арасындағы өзара әрекеттестік), аффекттілік (эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық (сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)


Жаттығулар

Power Point слайдтарын пайдалана отырып, тақырып бойынша идеялармен таныстыру.



Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану мақсаттары туралы «Кейс-стади» стратегиясы арқылы жүргізілетін топтық жұмыс.


Оқуға арналған тапсырма

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық


1 сабақ

Тренердің әрекеті

Мұғалімдердің әрекеті


Зейінді шоғырландыру

10 мин

«Кешегі мен бүгінгі» тақырыбындағы ойлармен бөлісу



Бағалау: Берілген тақырыпқа сай ұтымды, нақты, сыни ой айтқан мұғалімдерді үш шапалақ арқылы бағалау


Мақсаты: Өткен сабақ бойынша білімін бақылау, бүгінгі сабақпен байланыстыру,


Мұғалімдер «кешегі мен бүгінгі» тақырыбы бойынша түрлі ойлармен бөліседі.


Берілген тақырыпқа сай ұтымды, нақты, сыни ой айтқан мұғалімді әріптестері үш шапалақ арқылы бағалайды


Миды шоғырландыру

10 мин

«Әллектроника» фильмінен үзінді және сол фильмдегі әннен караоке айту


Мақсаты: Сол кездегі адам қиялының қазіргі таңда орындалып жатқанын естеріне түсіру.

Кино туралы ойлары, киноның бұл сабақпен байланысы және кинодағы әнді орындайды






Топқа біріктіру

Мин

2 мин

Тыңдаушыларға қима суреттер (үшбұрыш, төртбұрыш,дөңгелек) арқылы топқа біріктіру

Мұғалімдер топтарға бірігеді


Слайд (шағын дәріс)


10 мин

Оқыту мен оқуда АКТ қолдану мақсаттары. Оқу сапасын арттыру мақсатында сыныпта АКТ пайдалану әдістемесі.



Бейнеролик

15 мин

«Болашақтың маманы» көрсетілім бойынша ой салу


  1. Сіз осы көрсетілімнен не түсіндіңіз?

  2. Осыдан кейін келешекке деген көзқарасыңыз қандай?



Мақсаты:АКТ-ның мүмкіндіктерін біледі және білімдерін теориямен ұштастырады.

АКТ- ның жан – жақты тиімділігін талқылайды







Сергіту сәті

8 мин

«Күннің сәулесі түсіп тұр» ойыны

Ойын ойнап дене қимылдарын және ойларын жинақтап сергиді


Таныстырылым

30мин





Кейс-стади әдісі арқылы оқу таныстырылымын ұсынады. АКТ-ны қалай қолдану керек, мектептегі технологиялар жайлы , оларды қолдану әдістері жайлы және ұсына алатын жаңа жолдарды қарастыруды ұйғару.


Бағалау критерийі:

1.Тың ойдың болуы.

2.Өмірмен байланысы

3.Қортынды түйіннің болуы.


Бағалау: Топтарды «Басбармақ» әдісі бойынша бағалатады


Мақсаты:Мұғалімдердің АКТ ның мүмкіндіктері жайлы жан-жақты білуі және оларды сабақтарында орынды және сапалы қолдану.

АКТ-ны қолдану әдістері жайлы және ұсына алатын жаңа жолдарды қарастырады.



Бағалау критерийі бойынша сауалдарға нақты жауап береді.



Топтар бір-бірін «басбармақ» әдісі бойынша бағалайды.

,





ой

Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс

«Бес саусақ» әдісі


Мұғалімдер бір-біріне қағаздан жасалған ұялы телефондар арқылы сабақтың қалай өткені жайлы бір-біріне қысқа хабарлама жазады.


Бас бармақ

-басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балалы үйрек

- бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмектестім? Кімге риза болдым?

Шылдыр шүмек

-ойлау. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Ортан терек

-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкене бөбек- көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!