СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Мен жеті жастамын

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сандар атауын айта алады, өзінің неше жаста екенін біледі

Просмотр содержимого документа
«Мен жеті жастамын»

Тақырыбы:

Мен жеті жастамын

Мектебі:Экономикалық лицей

Күні, айы:

Мұғалімнің аты жөні:Кожабекова М.С.

1 сынып

Сабаққа қатысқан оушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну, сәйкес дұрыс әрекет жасау.

1.2.1.1..Сөйлесу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану.

1.2.3.1. Сұхбаттасын түсініп, тілдік нормаларды сақтай отырып, дұрыс жауап беру.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауларын ауызша қолдану


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар :

Сандардың атауларын атай алады, өзінің неше жаста екенін айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана отырып, тақырып көлемінде өзара тілдесе алады.

Кейбір оқушылар: Кейбір сан атауларын атай алады, сабақта үйренген құрылымдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы (2-5 минут )

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.. Сабақтың мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы ( 6-40 минут)

(МК, ҰМұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сан атауларын аударады. Тапсырмада берілген сан атауларын тыңдап, қайталау жұмыстары жүргізіледі. Содан кейін осы тапсырмадағы сөйлеу үлгісі түсіндіріледі. Үлгі:

-Сен неше жастасың?

- Мен жеті жастамын.

Берілген сөйлеу үлгісі бойынша оқушылар жеті сөзін басқа сан атауларымен алмастырып қолдануға жаттығады.

(МК,Ұ) 2-тапсырмада оқушылар тақтадағы сан атауларын атайды. Оқушылар «Сен неше жастасың??» деген сұраққа әр үстел бойынша (бірінші, екінші) жауап береді.

(МК,Ж) 3-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді. Ең алдымен мұғалім оқушыларға Сен неше жастасың? Сұраулы сөйлем түрін түсіндіреді. Содан кейін оқушылар тапсырмада берілген үлгі бойынша сөйлеседі. Үлгі:

  • Сенің атың кім?

  • Менің атым Алихан.

  • Сен неше жастасың?

  • Мен алты жастамын.

Берілген сөйлесу үлгісі бойынша оқушылар танысады және неше жаста екендіктерін айтады. айтады.

(М,Ұ) 4-тапсырмада берілген сөйлемді берілген суреттер бойынша толықтырып айту арқылы ( Мен ... жастамын сен ,.... жастасың)

Сан атаулары және жастамын, жастасың сөздері бекітіле түседі. Тапсырманы оындау үшін суреттін қасындағы белгіге назар аудару керек. Мысалы: Мен 5 жастамын, сен 10 жастасың т.с.с. Оқулықта көрсетілген белгілердің тиістісі қойылады.

. (МК,Ұ) дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастыру.

Оқулық, аудиодиск 7.1.1; 7.1.3.















Аудиодиск: 5.3.1.


Дәптер № 2

Қосымша тапсырма 5.3.



















№ 2 жұмыс дәптері


Қосымша тапсырма: 7.1.


Сабақтың соңы ( 36-40 минут )

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызықты әрі жеңіл болғаны, не қиын туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Мұғалім өткен тақырыпты қорытындылауда «Ыстық орындық» әдісін қолдана отырып оқушылардың білімін тексереді.





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!