СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Нәтиже сабақ" 5-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл 5-сыныпқа арналған қысқа мерзімдік жоспар. Су-тіршілік көзі бөлімі бойынша

Просмотр содержимого документа
«"Нәтиже сабақ" 5-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: .«Су –тірішілік көзі»

Мектеп: Партизанка ОМ КММ

Мұғалімнің аты-жөні : Тулеубаев Б.Ж

Қатысқандар:12

Қатыспағандар саны:

Күні:

Сынып: 5

Сабақ

Сабақ тақырыбы

Нәтиже сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру.

ТБ1.3 Сан есім атауларын білу, орынды қолдану.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Тақырып бойынша үйренген сөздерді қолдана алады

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Сан есімдержі орынды қолданып,олардың түрлерін ажыратады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Мәтінде көтерген мәселені болжай алады, өз көзқарасын айта алады

Жетістік критерилері

-үйренген сөздерді қолдана алады

-мәтінмен жұмыс жасай алады

-сан есімдерді біледі

Тілдік мақсат

Модуль бойынша барлық сөздер

Құндылықтарды дарыту

тілдік қарым-қатынас құра алады

Пәнаралық байланыстар

Өзін - өзі тану

Алдыңғы меңгерілген білім

Тарихи орындар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақ басы

Балалар мен сендерді көргеніме өте қуаншытымын.Сабаққа қош келдіңізідер!

Бүгінге сабағымыз өте жақсы өтетініне мен сенемін.

кітап

Сабақтың ортасы






1. Сабақ тақырыбын ашу видео көрсету

2. Сабақ мақсаттарыменен таныстыру

3. Үй жұмысын тексеру: «Ыстық орындық»

ҚБ «Шапалақ»

3.Мұғалімнің алғы сөзі:

Су-тіршілік көзі. Сусыз тіршілік ететін, ағза кездеспейді. Тіршілік құбылыстарының бәрі судың қатысуымен жүреді. «Жер бетін қанша шарласаңыз да, су сияқты мөлдір, әрі иіңізге көне беретін жұмсақ зат таппайсыз. Бірақ су, өз жолында қандай қатты, әрі берік зат болса да, егеп, қашап, тесіп өтеді. Оны ешкімде өз ырқына бағындыра алмайды. Кез — келген қаттыны жеңіп кетеді. Жұмсақ болса да берік нәрсені өз ыңғайына көндіре алады. Мұны барлығы біледі, бірақ осылай әрекет етуге ешкімнің де жүрегі дауаламайды», — деп бұдан екі жарым мың жыл бұрын ғұмыр кешкен қытай ғұламасы Лао — Цзы жазған болатын.

4.Мәтінмен жұмыс: Ж

Су – тіршіліктің көзі. Картада су көк түспен белгіленген. Су жердің төрттен үш бөлігін алып жатыр. Жер шарында су үш күйде кездеседі: сұйық, қатты және газ түрінде. Судың қасиеттерін көп. Оның пішіні жоқ, түссіз, мөлдір, дәмі жоқ, иісі жоқ, еріткіш.

Сусыз өмір жоқ. Адам баласы сусыз өмір сүре алмайды. Ересек адамдардың денесі алпыс-жетпіс пайызы (60-70%), ал балаларда сексен пайызы (80 %) судан тұрады. Су тіршілік көзі ретінде ағзада алар орны ерекше.

-мәтінді ішінара оқу

-мағынасын түсіну

-мәтінді аудару

-мәтіннен сан есімдерді теріп жазу

2-тапсырма «Еркін жауап» әдісі

  • Су картада қандай түспен белгіленген?

  • Су жердің қанша бөлігін алып жатыр?

  • Судың неше күйі бар?

  • Судың қасиеті қандай?

  • Адамдар сусыз өмір сүре алама?

  • Су адам денесінде қанша пайыз құрайды?

5. Жеке жұмыс: су тақырыбындағы кластер құру

СУ

6.Сергіту сәті:» «Мимика»-ойыны

Жаңбыр жауады, суға жүзу, шай құю, кір жуу, су тасу, су шашып ойнау

есіктің алдына су шашу, бас жуу, гүлге су құю.

7. «Еске түсіру» айдары «Су»-сөзін септеу

8.Балалар біз сіздермен қандай грамматикалық тақырып өттік? Сан есімнін қандай түрлері бар?

Дара деген қандай сан есімдер? Күрделі деген қандай сан есімдер?

Он, жетпіс жеті, сексен, жүз он бір, тоқсан, елу жетінші

9.Балалар мағынасына қарай сан есімдер қандай түрлерге бөлінеді?

Есептік,реттік,жинақтық, болжалдық,топтау,бөлшектік,

10. Семантикалық картаны толтыру

Сан есімнің түрі

Есептік

Реттік

Жинақтық

Болжалдық

Топтау

Бөлшектік

Бесінші


+





Он-оннан





+


Сексендей




+



Екіден үш






+

Жүз

+






жетеу



+




Үш-үштен






+


отызыншы


+






алты

+







төртеу



+





Декскрипторлар:

  • Сан есімдердің түрлерін біледі

  • Тиісті бағанға жатқызады

11. Су туралы қызықты мәлімет оқу:

-Су - әлемдегі ең көп таралған зат.

- Қызанақ 90 пайыз судан тұрады

- Бір көлік машинасын жасап шығару үшін 177 литр су шығындалады

- Сиырға 1 литр сүт беру үшін 5 литр су ішу керек

- Жер шарының 3 пайызында ғана тұщы су, ал қалған 97 пайызы ащы су

- Бір келі кофе өндіру үшін 22 мың литр су қажет

- Қарбыз 92 пайыз судан тұрады

- Газет парақтарын шығару үшін шеберлер 300 литр суды керек етеді

12. Қорытындылау

Бүгін не өттік?

Қандай қиындықтар болды?



Кітап,дидактикалық материалдар








Қима қағаздар.




Қима қағаздар

Сабақтың соңы

3 мин

«Желкен» -атты рефлексиясы

-жасыл

-сары

-қызыл

Желкенді бояйды

Үй жұмысы

Сан есімді қайталау





Скачать

© 2020, 1175 11

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!