СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 16.05.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення. Речення з кількома рядами однорідних членів

Категория: Русский язык

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разработка поможет закрепить знания учеников по теме .

Просмотр содержимого документа
«Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення. Речення з кількома рядами однорідних членів»

Тема. Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення. Речення з кількома рядами однорідних членів.

Мета: закріпити, узагальнити й систематизувати знання учнів з вивченої теми,удосконалювати вміння ставити розділові знаки між однорідними членами речення; формувати стійкі орфографічні та пунктуаційні навички,вчити учнів використовувати однорідні члени в усному та писемному мовленні; розвивати культуру мовлення, абстрактну та конкретну пам'ять,творчу уяву,логічне та образне мислення;прищеплювати естетичні смаки.

Тип уроку. Урок - ділова гра. Застосування знань та формування вмінь і навичок.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель умовно ділить клас на команди,учні обирають назви ( назви квітів ). Протягом уроку кожна команда повинна скласти ікебану. За кожну правильну відповідь учень отримує паперову квітку. Кожна отримана квітка - один бал.

Словникова робота. Ікебана –

1) мистецтво складати з квітів художні композиції; 2) вази для цих букетів.

3.Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

№1. Поетична хвилинка. Прослухати текст,запам'ятати назви квітів, які тут використані. Закінчити думку автора одним рядочком.

МОВА КВІТІВ

Що каже синіх квітів жмутик?

Про що їх мова не проста?

Верба - одвертість, айстра - смуток,

Лілея біла - чистота.

Конвалія - любов таємна,

Мак - юний цвіт, що не згаса .

Лавр - завжди успіх, слава певна,

А мальва - холодність, краса.

Дзвіночок польовий - то вдячність, троянда - то любов свята.

Нарцис-то горда необачність, волошка - ніжність, простота.

Саранка - лілія - сміливість, півонія - життя багато літ, фіалочка - сором'язливість, любов минуща - первоцвіт. Ми любим квіти дарувати, й коли настане слушний час, все те ,що хочемо сказати,(букетик висловить за нас ).(Д. Білоус)

№2.Проблемне завдання(усно). На дошці записані речення. Поясніть, чому в наведених реченнях в одних випадках перед сполучником , що повторюється, ставиться кома, а в інших - ні ?

Історична довідка. Слово «букет» увійшло в побуту 17 ст. Спочатку букети складали із кропу, і селери, і петрушки, і кмину. Мова квітів стає відомою у Франції та Англії, Німеччині та Японії. Вони символізують славу ,і довір'я, і згоду, і чистоту,і пристрасть, і кохання.

4.Усвідомлення учнями змісту роботи .

№1.Мовна розминка. Спишіть текст,вставте пропущені букви,підкресліть ОЧР. Для групи «А»- накреслити схеми. Після виконання відкривається контроль. Під час самоконтролю діти самі себе оцінюють, учитель контролює.

КВІТИ

Слів на оп...си не трачу словом не пер...даси їх з...мної б...словесної дивовижної краси .

Люди дивлять...ся п'ніють в них кохаються віки Нар...ченим їх дарують заплітають у вінки.

№2.Мовний експрес.

Які члени речення називаються однорідними?

Які члени речення можуть бути однорідними?

Які за будовою бувають ОЧР?

За допомогою яких зв'язків можуть з'єднуватися ОЧР?

Які сполучники вживаються для з'єднання ОЧР?

Як відокремлюються ОЧР в усному та писемному мовленні?

5. Самостійне виконання завдань учнями під контролем учителя.

№1.Пошукове завдання. Учні працюють в парах.

Виписати з тексту однорідні присудки до слова айстри.

Опівночі айстри в саду розцвіли...

Умились росою,вінки одягли.

І стали рожевого ранку чекать,

І в райдугу барвів життя убирать...

І марили айстри в розкішнім півсні Про трави шовкові ,про сонячні дні, - І в мріях ввижалась їм казка ясна...

( О.Олесь)

№2.Рекламна пауза. Для виконання «Лінгвістичної гри» вам потрібні будуть слова,які ви отримаєте,відгадавши загадки. Відгадати загадки,відповіді записати.

Вона цвіте в травневі дні,

між великим листом.

Виснуть квіточки дрібні

запашним намистом.(Конвалія)

Цвіте синьо, лист зелений,

Квітник прикрашає.(Барвінок)

Я найперша квітка в гаю,

синім цвітом зацвітаю,

відгадайте,що за квітка,

бо мене не стане влітку. ( Пролісок )

Повна діжка жита,

п'ятачком накрита. (Мак)

Синьоока ця заброда,

в полі водить хороводи.

Де вона вінки спліта -

пшениці рідкі й жита.(Волошка)

№3. Лінгвістична гра. Скласти за схемами речення про квіти, використати відповіді загадок.


І 0,1 0,1 О

О I О, О I о

4.Застосування учнями знань у нестандартних умовах. Взаємоконтроль виконаних завдань.

1 .Диференційовані завдання.

Зробити синтаксичний розбір речення,довести,що в цьому реченні є кілька рядів ОЧР. Накреслити схему.

Чарівні, прекрасні мелодії фіалки може почути людина з ніжним і люблячим серцем,м'яким і добрим характером.

«Ромашка»(індивідуальні завдання). Спишіть, поставте пропущені розділові знаки.

Барвінок уособлював нескореність молодість любов. І взимку і влітку барвінок звеселяє своєю красою,а навесні милує очі неповторністю. Люди відкрили цілющі властивості барвінку і подарували рослині свою любов.

Спишіть, вставте пропущені букви і розділові знаки.

Білі червоні сизі маки цвітуть красуються і нагадують нещасній жінці дон...чку,для якої вона зриває маківки.Яскравої бузковий білий або ч...рвоний мак на городі зв... чайний для всіх з давніх І давен.

Спишіть,вставте пропущені букви і розділові знаки.

Багата і щедра наша з...мля. Родить на ній жито і пш...ниця цвітуть квіти зріють овочі і фрукти. Та особливо люблять калину і саджають її біля хат, щоб в...сною білим цвітом зв...с...ляла сер це, а взимку від застуди лікувала.

Спишіть,поставте пропущені розділові знаки.

Люди споконвіку використовували і ягоди і пагони і кору калини від недуг. Свіжі ягоди вживали з медом і з водою і з соком . Українська земля славетна широкими ланами буйними хлібами квітучими садами синіми плесами озер та тихоплинних річок.

Скласти речення за поданими схемами з 1) однорідними підметами;

2) однорідними додатками.

І О, І 0,і 0

О І О

Скласти речення за поданими схемами з 1) однорідними підметами; 2) однорідними означеннями, зробити синтаксичний розбір будь-якого речення.

Не тільки О, а й О

О, І О, І О

Творча робота. Напишіть твір - мініатюру на тему «Букет для мами» .

Використайте подані слова.

П'янкий аромат,ніжно - білі квіти, тендітна і струнка троянда, королева квітів,гордовиті гладіолуси,поле різнобарвних квітів,рожеві айстри, білоока жоржина,скромна і ніжна конвалія,казковий аромат.

  1. Підсумок уроку.

«Мікрофон». На сьогоднішньому уроці...( захист власноручно створеної ікебани)

  1. Домашнє завдання.

Написати твір - опис про улюблену квітку в художньому стилі,використати речення з ОЧР.


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!

Закрыть через 5 секунд
Комплекты для работы учителя