СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Презентация. Интегрированный урок по украинскому языку и литературному чтению для 4 класса Тема. Весна пришла.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок развития речи по украинскому языку и литературному чтению помогает развивать тыорческие способности учеников.

Просмотр содержимого документа
«Презентация. Интегрированный урок по украинскому языку и литературному чтению для 4 класса Тема. Весна пришла.»

     Горл і всь ка загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 55                          Українська мова. 4 клас  Урок розвитку зв ’ язного мовлення  Тема. Складання твору  « Весна прийшла»           Підготувала  вчитель початкових класів  Осіна Світлана Миколаївна     Горлівка – 2013

Горл і всь ка загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 55               Українська мова. 4 клас Урок розвитку зв ’ язного мовлення Тема. Складання твору « Весна прийшла»      

Підготувала вчитель початкових класів Осіна Світлана Миколаївна  

Горлівка – 2013

Тема. Складання твору « Весна прийшла»

Мета. Формувати вміння та навички школярів складати текст-розповідь на визначену тему на основі власних спостережень використовуючи лексичні засоби; розвивати навички усного і писемного мовлення, уміння бачити і відчувати красу природи, заохочувати дітей до творчості, збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідного краю, турботливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання. Весняні пейзажі, ілюстрації весняних квітів, запис « Пори року. Весна» П.І.Чайковського.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань та визначення теми уроку.

Слухання вірша під музику.

  • Послухайте вірш, спробуйте зробити припущення, якою буде тема уроку.

ЧАРІВНА ПОРА

Чуєш? Жебонять струмки! Чуєш? Цвірінчать пташки! Глянь! Бруньки он на гіллі.. В синім небі — журавлі...

Перші проліски цвітуть, Перші джмеликі гудуть . Це прекрасна й чарівна В гості йде до нас весна!

Скоро прилетять в гаї Голосис ті солов'ї, Будуть радо щебетать, Будуть весноньку вітать. Т. Корольова

2.Запис теми на дошці.

- Так, це весна. Сьогодні на уроці ми будемо складати твір про весну, використовуючи різні лексичні засоби.

ІІІ. Робота над новим матеріалом. 1. Бесіда. Які дні переважають на початку весни ? Що сталося зі снігом ? Як змінилась тривалість дня і ночі ? Чому кажуть, що навесні пробуджується все живе? Чи подобається вам ця пора року? 2. Прислів ’ я та прикмети про весну. Весна красна квітками, а осінь плодами. У весняну погоду і смутний веселим буває. Весна днем красна. Перший весняний грім – на тепло. Ластівка прилетіла – скоро грім загримить.   3. Розшифрувати весняні слова.    носкоче – сонечко  бено – небо  рамикх – хмарки  силчотки – листочки  ньлезе – зелень  тірецьве – вітерець  шатипк – пташки  4. Загадки.  Три брати ідуть по світу –   Від зими назустріч літу.   Перший пройде – тане лід,   Другий пройде – всюди квіт,   Третій пройде – укрива   Землю шовкова трава!   Нерозлучні три брати.   Не стрічався з ними ти?   (Березень, квітень, травень )

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

1. Бесіда.

  • Які дні переважають на початку весни ?
  • Що сталося зі снігом ?
  • Як змінилась тривалість дня і ночі ?
  • Чому кажуть, що навесні пробуджується все живе?
  • Чи подобається вам ця пора року?

2. Прислів ’ я та прикмети про весну.

Весна красна квітками, а осінь плодами.

У весняну погоду і смутний веселим буває.

Весна днем красна.

Перший весняний грім – на тепло.

Ластівка прилетіла – скоро грім загримить.

3. Розшифрувати весняні слова.

  носкоче – сонечко

бено – небо

рамикх – хмарки

силчотки – листочки

ньлезе – зелень

тірецьве – вітерець

шатипк – пташки

4. Загадки.

Три брати ідуть по світу – Від зими назустріч літу. Перший пройде – тане лід, Другий пройде – всюди квіт, Третій пройде – укрива Землю шовкова трава! Нерозлучні три брати. Не стрічався з ними ти? (Березень, квітень, травень )

Як пригріло сонце – стрілки

Зеленясті підняла

Від ласкавого тепла.

Он її навколо скільки!

Двір, і лан, і луг вкрива

Росяна густа…( Трава )

 

Навесні вона в теплі

Проростає з-під землі.

Має трунок, має вроду

І дарує насолоду. ( Квітка)

 

Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. ( Пролісок )

Гра «Чи буває так?»

У зими на порозі цвітуть маки на морозі.

А у літа на печі замерзають калачі.

А навесні в кінці поля листя скинула тополя.

А в осені коло стежки вбрались верби у сережки.

6.Словникова робота. Гра «Хто більше назве слів весни».

Прикметник Дієслово

__________________ вітерець ____________________________________

__________________ дощик ____________________________________

__________________ день ____________________________________

__________________ сонечко ____________________________________

__________________ хмарка ____________________________________

__________________ квітка ____________________________________

__________________ пташка ____________________________________

І V . Фізкультхвилинка.

Сонечко прокинулось, потягнулось, В різні боки повернулось. Потім весело всміхнулось, Кругом себе обернулось. Стали квітки оживати, Пташки пісеньки співати. Діти стали танцювати, Любе сонечко вітати.

V . Робота над складанням твору.

1. Складання плану твору.

План Словник

1. Яка пора року настала? ( Прилинула, прийшла, завітала; яскрава,

квітуча, рання, молода, запашна, красуня. )

2. Як змінилася нежива природа? ( Піднялось, гріє, тане, скресла, потекли;

чисте, прозоре, тепле.)

3. Що сталося з рослинами? ( Набубнявіли, розкрилися,

розпускаються; перші, зелені, п’янкий

арома т.)

4. Як поводяться тварини? ( Прилетіли, повернулися, поселились,

прокинулись, гудуть; співучі, перелітні,

дзвінкоголосі.)

2.Самостійне написання твору.

  • Діти складають речення спочатку усно. Потім, використовуючи дібрані слова і речення, пишуть твори .
  • Зразок тво ру .
  • Настала довгоочікувана весна. Яскраве сонечко піднялось вище і пригріває дужче. День став довший. Надворі задзвеніли веселі струмочки. Земля звільняється від снігу. Скресли річки, течуть жваві струмочки.
  • На деревах і кущах набубнявіли бруньки, розпустилися дрібні молоді листочки. Зацвіли перші весняні квіти. Весна приваблює всіх свіжою зеленню.
  • Від зимового сну прокинулись ведмеді, їжаки. З теплих країв повернулись дзвінкоголосі птахи. Вони будують гнізда. Незабаром з ’ являться маленькі пташенята.
  • Природа оживає. Все радіє, співає навкруги!
  • 3.Зачитування творів, аналіз текстів.
V І . Підсумок уроку. Що сподобалось на уроці? Чого навчились на уроці? Чий текст сподобався найбільше? Гра « Веселі дарунки» Закінчити речення: Весна дарує кожному, що треба і що хочеться. Полям - ….( сніги поталі). Лісам - ….( траву і листя). Птахам, що повертаються, дарує …. ( рідні гнізда). А мамам - ….( перші квіти ніжні). Річкам дарує - ….(воду). Зернинам - ….( теплу землю). А сіячам - ….( роботу почесну).

V І . Підсумок уроку.

Що сподобалось на уроці?

Чого навчились на уроці?

Чий текст сподобався найбільше?

Гра « Веселі дарунки»

Закінчити речення:

Весна дарує кожному, що треба і що хочеться.

Полям - ….( сніги поталі).

Лісам - ….( траву і листя).

Птахам, що повертаються, дарує …. ( рідні гнізда).

А мамам - ….( перші квіти ніжні).

Річкам дарує - ….(воду).

Зернинам - ….( теплу землю).

А сіячам - ….( роботу почесну).


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!