СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Презентация на тему "Орта мерзімді жоспарлау"

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Орта мерзімді жоспар – оқытудың жеті модулі ықпалдастырылған тізбектелген сабақтар топтамасы.  

     Тізбектелген сабақтар ортақ негізгі идеямен біріктірілген және бір-бірінің логикалық жалғасы болып табылады.      

    

Просмотр содержимого документа
«Презентация на тему "Орта мерзімді жоспарлау"»

 Мақсаты:   Мұғалімдер сабақты бірлесіп жоспарлау әдістемесін меңгерту нәтижесінде оқу мен оқытудың жаңа тәсілдерін қолданудағы білім мен дағдыларын жинақтайды.жеке жұмыс істей отырып тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспарын жасайды .  Оқу нәтижесі:   Мұғалімдер :  Тізбектелген сабақтар топтамасын әзірлеуде бір-біріне қолдау көрсетеді  Бағдарлама тақырыптары ықпалдастырылған тізбектелген сабақтар топтамасының жоспары түрінде нәтиже алады  Түйінді идеялар :  «Тәжірибедегі рефлексия» бағдарламасының тақырыптары өзара байланысты және оларды тізбектелген сабақтар топтамасымен біріктіруге болады.Орта мерзімді жоспар сабақтан сабаққа дейінгі өзгеріс қарқынын бақылауға бағытталғанМұғалімдерге сабақты жоспарлауда әрбір оқушының жеке қажеттілігін және оқу жоспарының мазмұндық ерекшеліктерін ескеру керек Бірлескен жоспарлау бағалауды және мұғалімдердің тиімді оқытудың әдіс-тәсілдері туралы білім мен түсініктерін әрі қарай дамытуға ықпал етеді

Мақсаты:

Мұғалімдер сабақты бірлесіп жоспарлау әдістемесін меңгерту нәтижесінде оқу мен оқытудың жаңа тәсілдерін қолданудағы білім мен дағдыларын жинақтайды.жеке жұмыс істей отырып тізбектелген сабақтар топтамасының орта мерзімді жоспарын жасайды .

Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер :

Тізбектелген сабақтар топтамасын әзірлеуде бір-біріне қолдау көрсетеді

Бағдарлама тақырыптары ықпалдастырылған тізбектелген сабақтар топтамасының жоспары түрінде нәтиже алады

Түйінді идеялар :

«Тәжірибедегі рефлексия» бағдарламасының тақырыптары өзара байланысты және оларды тізбектелген сабақтар топтамасымен біріктіруге болады.Орта мерзімді жоспар сабақтан сабаққа дейінгі өзгеріс қарқынын бақылауға бағытталғанМұғалімдерге сабақты жоспарлауда әрбір оқушының жеке қажеттілігін және оқу жоспарының мазмұндық ерекшеліктерін ескеру керек Бірлескен жоспарлау бағалауды және мұғалімдердің тиімді оқытудың әдіс-тәсілдері туралы білім мен түсініктерін әрі қарай дамытуға ықпал етеді

 Мұғалімдермен көңілді психологиялық ахуал  қалыптастыру. Сергіту жаттығуы. 2-3 мин   Мұғалімдер жоспар жасауға ыңғайлы болу үшін пән бойынша 4-топқа бөлінеді.

Мұғалімдермен көңілді психологиялық ахуал

қалыптастыру. Сергіту жаттығуы. 2-3 мин

Мұғалімдер жоспар жасауға ыңғайлы болу үшін

пән бойынша 4-топқа бөлінеді.

 БАҒДАРЛАМАНЫҢ МАЗМҰНЫ ЖӘНЕ ОҚЫТУ ӘДІСІ  Оқытудағы  Кембридж тәсілінің негізгі міндеті-Қазақстандық мұғалімдердің педагогикалық тәжірибесін жетілдіру мен бағалау. Бағдарламаның негізгі мазмұны өзара байланысты жеті жеке модуль шеңберінде ұсынылған: 1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. 2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 4. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. 5. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 6. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. Жоғарыда аталған осы модульдерге негіз болған идеялар үш негізгі тарауға бөлініп, осы Бағдарламада төмендегідей ұсынылған:

БАҒДАРЛАМАНЫҢ МАЗМҰНЫ ЖӘНЕ ОҚЫТУ ӘДІСІ

Оқытудағы  Кембридж тәсілінің негізгі міндеті-Қазақстандық мұғалімдердің педагогикалық тәжірибесін жетілдіру мен бағалау. Бағдарламаның негізгі мазмұны өзара байланысты жеті жеке модуль шеңберінде ұсынылған:

1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

4. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану.

5. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

6. Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Жоғарыда аталған осы модульдерге негіз болған

идеялар үш негізгі тарауға бөлініп, осы Бағдарламада төмендегідей ұсынылған:

ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУ ҚАЖЕТТІГІН НЕГІЗДЕУ Презентация арқылы  «Ұзақ мерзімді сабақ жоспары», «Орта мерзімді жоспар» «Қысқа мерзімді сабақ жоспары», тақырыбына өз ойларын білдіру.  МАН бойынша жұмыс. «Тізбектелген сабақтар топтамасын жоспарлау қажеттігін негіздеу»   .  Ұзақ  мерзімді , орта  мерзімді , қысқа  мерзімді  жоспарлауы  арасындағы  өзара  байланыс

ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУ ҚАЖЕТТІГІН НЕГІЗДЕУ

Презентация арқылы

«Ұзақ мерзімді сабақ жоспары»,

«Орта мерзімді жоспар»

«Қысқа мерзімді сабақ жоспары»,

тақырыбына өз ойларын білдіру.

МАН бойынша жұмыс.

«Тізбектелген сабақтар топтамасын жоспарлау қажеттігін негіздеу»

. Ұзақ мерзімді , орта мерзімді , қысқа мерзімді жоспарлауы арасындағы өзара байланыс

Ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспарлау арасындағы өзара байланыс

Оқу бағдарламасын әдетте білім саласындағы саясатты қалыптастыратын адамдар мен мектеп әкімшілігі жоспарлайды. Бір топ адам оқу бағдарламасын сыныпта сабақ беру практикасына Бағдарламаның барлық жеті модулі ықпалдастырылған тізбектелген сабақтар топтамасына айналдырса, сол орта мерзімді жоспарлау болады. Өз кезегінде әрбір жеке мұғалім орта мерзімдік жоспарды әрбір жеке сынып үшін сабақтарды егжей-тегжейлі жоспарлау үшін пайдаланады.

  • Орта мерзімді жоспарлау немесе тізбектелген сабақтап топтамасын жоспарлаудың мақсаты :
  • Жұмыс кезеңдерінің дәйекті, тізбектеліп ұйымдастырылуы;
  • Сыныпта сабақ беру практикасына модульдерді ықпалдастыру;
  • Әрбір сабақ үшін оқыту және оқу мақсаттарын белгілеу;
  • Оқыту және оқу нәтижелерін өлшеу әдістемесін анықтау;
  • Осы нәтижелерге қол жеткізу мақсатында жоспарланған оқыту мен оқу міндеттерін көрсету;
  • Оқытудың әрбір кезеңінің басынан бастап соңына дейін алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету;
  • Барлық оқушыларды қамту үшін асқан ептілікпен жоспарлау.
Тізбектелген  сабақтар  топтамасы Орта мерзімді  жоспар Ұзақ  мерзімді  жоспар

Тізбектелген

сабақтар

топтамасы

Орта

мерзімді

жоспар

Ұзақ

мерзімді

жоспар

Орта мерзімді жоспардың  құрылымын тұсіндіру Тақырыбы, негізгі мақсаттары мен оқытудың нәтижелері  Жұмыстың белсенді формалары (жеке жұмыс, топтық жұмыс. пәндік жұмыс, деңгейлік жұмыс)  Сөйлеуге үйретудегі кедергілерді сіз қалай жоясыз? Сабақ барысында сыныптағы барлық оқушыларды қалай жұмысқа тартасыз? АВС оқушылар Жоспарланған және күтілетін нәтижелердің оқушылардан анықталуы Оқушы әрекетін бағалауды қалай қолданасыз?  Қолданылатын ресурстар   РЕСУРСТАР:  (Үлестірмелі материалдарды  басшылыққа алу)  1.ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУ 2.ОҚУШЫЛАР МЕН ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫ ТАҚЫРЫПТАРЫНЫҢ АРА-ҚАТЫНАСЫ  3.САБАҚТАР ТОПТАМАСЫНЫҢ ОРТАҚ ТАҚЫРЫ Б Ы

Орта мерзімді жоспардың құрылымын тұсіндіру

Тақырыбы, негізгі мақсаттары мен оқытудың нәтижелері

Жұмыстың белсенді формалары

(жеке жұмыс, топтық жұмыс. пәндік жұмыс, деңгейлік жұмыс)

Сөйлеуге үйретудегі кедергілерді

сіз қалай жоясыз?

Сабақ барысында сыныптағы барлық оқушыларды қалай жұмысқа тартасыз?

АВС оқушылар

Жоспарланған және күтілетін нәтижелердің оқушылардан анықталуы

Оқушы әрекетін бағалауды қалай қолданасыз?

Қолданылатын ресурстар

РЕСУРСТАР: (Үлестірмелі материалдарды

басшылыққа алу)

  • 1.ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫН ЖОСПАРЛАУ
  • 2.ОҚУШЫЛАР МЕН ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫ ТАҚЫРЫПТАРЫНЫҢ АРА-ҚАТЫНАСЫ
  • 3.САБАҚТАР ТОПТАМАСЫНЫҢ ОРТАҚ ТАҚЫРЫ Б Ы
1-топ .  Білім беруде жоспардың маңызы неде?   2-топ.  Ұзақ мерзімді жоспар 3-топ .  Орта мерзімді жоспарлауды қалай түсіндіңіз?   4-топ .    Тізбектелген сабақтар топтамасы қалай жасалады  Топ өз ойларын ортаға салады немесе постер қорғайды
  • 1-топ .  Білім беруде жоспардың маңызы неде?
  •   2-топ.  Ұзақ мерзімді жоспар
  • 3-топ .  Орта мерзімді жоспарлауды қалай түсіндіңіз?
  •   4-топ .    Тізбектелген сабақтар топтамасы қалай жасалады

Топ өз ойларын ортаға салады немесе постер қорғайды

Топтық жұмысты бағалау   Бағалау критерийлері 3 ұпай Ұйымдастырылуы Топтың жұмысы жоғарғы деңгейде ұйымдастырылған Мазмұны 2 ұпай Топ мүшелерінің белсенділігі Тақырып ашылған, мәлімет жан- жақты берілген Топтың жұмысы орташа деңгейде ұйымдастырылған 1 ұпай Топтың жұмысы ұйымдастырылуы жеткіліксіз Топ мүшелері түгел қатысты Жан-жақты мәлімет бар,бірақ дұрыс үйлестірілмеген Креативтілігі Мәлімет біржақты ғана берілген Топ мүшелерінің жартысы ғана қатысты Шығармашылығы жоғарғы деңгейде Топтың бірер мүшелері ғана белсенді болды Шығармашылығы орташа дәрежеде Шығармашылығы жеткіліксіз

Топтық жұмысты бағалау

Бағалау критерийлері

3 ұпай

Ұйымдастырылуы

Топтың жұмысы жоғарғы деңгейде ұйымдастырылған

Мазмұны

2 ұпай

Топ мүшелерінің белсенділігі

Тақырып ашылған, мәлімет жан- жақты берілген

Топтың жұмысы орташа деңгейде ұйымдастырылған

1 ұпай

Топтың жұмысы ұйымдастырылуы жеткіліксіз

Топ мүшелері түгел қатысты

Жан-жақты мәлімет бар,бірақ дұрыс үйлестірілмеген

Креативтілігі

Мәлімет біржақты ғана берілген

Топ мүшелерінің жартысы ғана қатысты

Шығармашылығы жоғарғы деңгейде

Топтың бірер мүшелері ғана белсенді болды

Шығармашылығы орташа дәрежеде

Шығармашылығы жеткіліксіз

2-с абақ Сергіту жаттығуы Топта миға шабуыл өткізу. Оқу үшін бағалаудың негізгі ережелері. Тізбектелген сабақтар топтамасын жоспарлауға оқу үшін бағалауға арналған тапсырмаларды енгізу үшін шағын топтарда немесе жұпта талқылау\

2-с абақ

  • Сергіту жаттығуы
  • Топта миға шабуыл өткізу.
  • Оқу үшін бағалаудың негізгі ережелері.
  • Тізбектелген сабақтар топтамасын жоспарлауға оқу үшін бағалауға арналған тапсырмаларды енгізу үшін шағын топтарда немесе жұпта талқылау\
 РЕСУРСТАР: (Үлестірмелі материалдарды басшылыққа алу)       1. ОРТА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУДЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІН БАҒАЛАУ 2.ӨЗАРА БАҒАЛАУ НЫСАНЫ: ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫ 3.БІЛІМ БЕРУ МАҚСАТТАРЫНЫҢ КЕСТЕСІ (Таксономия кестесі ) 4.БЛУМ ТАКСОНОМИЯСЫ    ЖЕКЕ ЖӘНЕ ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС (Мәтінмен жұмыс)

РЕСУРСТАР:

(Үлестірмелі материалдарды

басшылыққа алу)

  • 1. ОРТА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУДЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІН БАҒАЛАУ
  • 2.ӨЗАРА БАҒАЛАУ НЫСАНЫ: ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫ
  • 3.БІЛІМ БЕРУ МАҚСАТТАРЫНЫҢ КЕСТЕСІ (Таксономия кестесі )
  • 4.БЛУМ ТАКСОНОМИЯСЫ

ЖЕКЕ ЖӘНЕ ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС (Мәтінмен жұмыс)

Миға шабуыл. Сувенирлер арқылы топтарға шығармашылық тапсырма беру (ой толғау, өлең, шығарма т.б.)

Миға шабуыл.

Сувенирлер арқылы топтарға

шығармашылық тапсырма беру

(ой толғау, өлең, шығарма т.б.)

Жеке немесе топтық жұмыс     Жұптарға бөліну. Жұптық талқылау.Тыңдаушылар өздерінің идеяларын параққа жазады. Идеялармен алмасу. Парақтар жұптарға үш рет айналымға түсіп, беріледі және әрбір айналымда жұптар қолдарына түскен идеяларды талқылайды.  Жұптық талқылау бойынша рефлексия: «Қандай идеялар Сізге қатты ұнады? Неліктен? Қандай идеялар Сіз үшін жаңа/тың болды? Неліктен?  Осы жаттығуды қалай өзгертуге болар еді? Неліктен?».

Жеке немесе топтық жұмыс

  • Жұптарға бөліну. Жұптық талқылау.Тыңдаушылар өздерінің идеяларын параққа жазады. Идеялармен алмасу. Парақтар жұптарға үш рет айналымға түсіп, беріледі және әрбір айналымда жұптар қолдарына түскен идеяларды талқылайды.
  • Жұптық талқылау бойынша рефлексия: «Қандай идеялар Сізге қатты ұнады? Неліктен? Қандай идеялар Сіз үшін жаңа/тың болды? Неліктен?
  • Осы жаттығуды қалай өзгертуге болар еді? Неліктен?».
Өзін-өзі бағалау Топтық жұмыста Әрқашан Жаңа ой-пікірлер ұсындым   Басқа топ мүшелерінің көмегін пайдаландым Кейде Ешқашан     Берілген уақытты ұтымды пайдаландым Талдау жасап,қорытындылауға қатыстым       Қателерін тауып,түзету енгіздім             Топ мүшелеріне көмек көрсеттім              

Өзін-өзі бағалау

Топтық жұмыста

Әрқашан

Жаңа ой-пікірлер ұсындым

 

Басқа топ мүшелерінің көмегін пайдаландым

Кейде

Ешқашан

 

 

Берілген уақытты ұтымды пайдаландым

Талдау жасап,қорытындылауға қатыстым

 

 

 

Қателерін тауып,түзету енгіздім

 

 

 

 

 

 

Топ мүшелеріне көмек көрсеттім

 

 

 

 

 

 

 

 Ресурстар:  Орта мерзімді жоспардың үлгісі Орта мерзімді жоспарды өзара бағалау. Тренердің қалыптастырушы пікірі

Ресурстар:

Орта мерзімді жоспардың үлгісі

Орта мерзімді жоспарды өзара бағалау.

Тренердің қалыптастырушы пікірі


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!