СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Презентация по черчению на тему "негізгі көрініс" (9 класс)

Категория: ИЗО

Нажмите, чтобы узнать подробности

презентация на казахском. с картинками. Для 9 классов

Просмотр содержимого документа
«Презентация по черчению на тему "негізгі көрініс" (9 класс)»

Сабақ жоспары:  Негізгі көріністер  (қайталау сабақ)   Орындаған: Акпаева А.С

Сабақ жоспары: Негізгі көріністер (қайталау сабақ)

Орындаған: Акпаева А.С

Сыныбы: 9 «а»  Сабақтың тақырыбы: Негізгі көріністер (қайталау сабақ) Сабақтың түрі: қайталау практикалық салу Сабақтың мақсаттары: а) Білімділік: көріністер және оларды салу тарауынан алынған білімдерін тиянақтау. ә) Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, ой қорытып, нақты шешім жасауға үйрету. б) Тәрбиелік: сауатты сыза білу, топпен жұмыс жасауды, тиянақтылыққа, талғампаздыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
  • Сыныбы: 9 «а»
  • Сабақтың тақырыбы: Негізгі көріністер (қайталау сабақ)
  • Сабақтың түрі: қайталау практикалық салу
  • Сабақтың мақсаттары:
  • а) Білімділік: көріністер және оларды салу тарауынан алынған білімдерін тиянақтау.
  • ә) Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, ой қорытып, нақты шешім жасауға үйрету.
  • б) Тәрбиелік: сауатты сыза білу, топпен жұмыс жасауды, тиянақтылыққа, талғампаздыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар Көрнекіліктер: сабаққа байланысты сызбалар, таблица,дамино. Сабаққа қолданылатын әдіс-тәсілдері: түсіндірмелі – иллюстративті, сұрақ жауап, деңгейлік тапсырмалар, сызба сызу. Пәнаралық байланыс: геометрия,технология Сабақтың барысы: 1.  Ұйымдастыру бөлімі 2.  Үй тапсырмасын тексеру 3.  Оқушылармен жұмыс 4.  Үйге тапсырмасын беру 5.  Бағалау Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру, сабаққа назарын аудару. Оқушыларды 3 топқа бөлу.
  • Әдісі: сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар
  • Көрнекіліктер: сабаққа байланысты сызбалар, таблица,дамино.
  • Сабаққа қолданылатын әдіс-тәсілдері: түсіндірмелі – иллюстративті, сұрақ жауап, деңгейлік тапсырмалар, сызба сызу.
  • Пәнаралық байланыс: геометрия,технология
  • Сабақтың барысы:
  • 1. Ұйымдастыру бөлімі
  • 2. Үй тапсырмасын тексеру
  • 3. Оқушылармен жұмыс
  • 4. Үйге тапсырмасын беру
  • 5. Бағалау
  • Ұйымдастыру кезеңі
  • Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру, сабаққа назарын аудару. Оқушыларды 3 топқа бөлу.
Көріністер Негізгі көріністер (1.Алдыңғы  көрініс, 2.Үстіңгі көрініс, 3.Сол жақ көрініс, 4.Оң жақ көрініс, 5.Астыңғы көрініс , 6.Артқы көрініс) Қосымша көрініс Жергілікті көрініс

Көріністер

  • Негізгі көріністер (1.Алдыңғы көрініс, 2.Үстіңгі көрініс, 3.Сол жақ көрініс, 4.Оң жақ көрініс, 5.Астыңғы көрініс , 6.Артқы көрініс)
  • Қосымша көрініс
  • Жергілікті көрініс
Қайталау сұрақтар 1.  Көрініс дегеніміз не? 2.  Көріністің неше жағы болады? 3.  Негізгі көрініс, басқа тағы қандай көріністер бар? 4.  Осы көріністің жалпы атауы. 5.  Көріністің 6 жағының жалпы атауы?

Қайталау сұрақтар

  • 1. Көрініс дегеніміз не?
  • 2. Көріністің неше жағы болады?
  • 3. Негізгі көрініс, басқа тағы қандай көріністер бар?
  • 4. Осы көріністің жалпы атауы.
  • 5. Көріністің 6 жағының жалпы атауы?
Негізгі көріністерді ата

Негізгі көріністерді ата

Жауабы: Алдыңғы көрініс (негізгі көрініс) Үстіңгі көрініс Жанындағы көрініс

Жауабы:

  • Алдыңғы көрініс (негізгі көрініс)
  • Үстіңгі көрініс
  • Жанындағы көрініс
Кроссворд

Кроссворд

Сұрақтар 1.  «Деңгөлек » деген мағынаны беретін латын сөзі. 2.  Сызбада нәрсенің шамасын көрсету үшін қандай сызық жүргіземіз? 3.  Геометриялық дененің үстіңгі көріністің проекциясы. 4.  Нәрсенің бізге керек бөлігінің проекциясы. 5.  «Өстер бойынша өлшеу» деген мағынаны беретін сөз. Грек сөзі. 6.  Көріністің 6 жағынан жалпы атауы. 7.  Қарапайым нәрсенің кескінің сала білуге үйрететін пән. 8.  Геометриялық дененің сол жақ көріністің проекциясы. 9.  «Аға қарай лақтыру» деген мағынаны білдіретін сөз. Латын сөзі. 10.  Берілген нәрсенің шекті шамасын анықтайтын ең үлкен өлшем.

Сұрақтар

  • 1. «Деңгөлек » деген мағынаны беретін латын сөзі.
  • 2. Сызбада нәрсенің шамасын көрсету үшін қандай сызық жүргіземіз?
  • 3. Геометриялық дененің үстіңгі көріністің проекциясы.
  • 4. Нәрсенің бізге керек бөлігінің проекциясы.
  • 5. «Өстер бойынша өлшеу» деген мағынаны беретін сөз. Грек сөзі.
  • 6. Көріністің 6 жағынан жалпы атауы.
  • 7. Қарапайым нәрсенің кескінің сала білуге үйрететін пән.
  • 8. Геометриялық дененің сол жақ көріністің проекциясы.
  • 9. «Аға қарай лақтыру» деген мағынаны білдіретін сөз. Латын сөзі.
  • 10. Берілген нәрсенің шекті шамасын анықтайтын ең үлкен өлшем.
Жауаптары: 1 .  Циркуль 2.  Өлшем 3.  Горизонталь 4.  Жергілікті 5.  Аксинометрия 6.  Негізгі 7.  Сызу 8.  Фронталь 9.  Проекция 10.  Габориттік

Жауаптары:

  • 1 . Циркуль
  • 2. Өлшем
  • 3. Горизонталь
  • 4. Жергілікті
  • 5. Аксинометрия
  • 6. Негізгі
  • 7. Сызу
  • 8. Фронталь
  • 9. Проекция
  • 10. Габориттік
Тапсырмасы: домино, сөзжұмбақ. Бағалау Сабақ барысында белсенді қатысып отырған оқушыларды бағалау.  Үйге тапсырмасы Сабақ барысында берілген тапсырмаларды үйде аяқтап келу.
  • Тапсырмасы: домино, сөзжұмбақ.
  • Бағалау Сабақ барысында белсенді қатысып отырған оқушыларды бағалау.
  • Үйге тапсырмасы Сабақ барысында берілген тапсырмаларды үйде аяқтап келу.


Скачать

© 2016, 1140 6

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!