СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ряд натуральних чисел

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект уроку надано за підручником Мерзляк, Полонський, Якір-2018. Надано перелік завдань для виконання в класі та вдома, а також завдання на повторення.

Просмотр содержимого документа
«Ряд натуральних чисел»

Урок 2

Ряд натуральних чисел.

Мета: сформувати поняття натурального числа і числа нуль, уміння розпізнавати натуральні числа, наводити їх приклади; формувати вміння правильно і чітко висловлювати власні думки, грамотно формулювати математичні твердження; сприяти формуванню пізнавального інтересу; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Учитель перевіряє зошити учнів із домашнім завданням, відповідає на запитання учнів щодо домашнього завдання, якщо такі виникли.

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Завдання цього уроку — узагальнити знання і досвід учнів щодо поняття натурального числа.

ІV. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування:

— Скільки вікон у класній кімнаті?

— Скільки уроків сьогодні за розкладом?

— Скільки кольорів у веселки?

Наведіть приклади натуральних чисел.

Звернути увагу учнів на те, що:

1) натуральними є числа, які використовують під час лічби предметів;

2) не всі числа, які ми знаємо, є натуральними.

V. Засвоєння знань

Евристична бесіда. Запитання до учнів:

— Якщо треба порахувати кількість учнів у класі (зошитів на парті, поверхів у будинку тощо), то з якого числа починаємо лічбу? Отже, яке натуральне число є найменшим?

— Як відрізняється кожне наступне число від попереднього? А від наступного?

— Яке натуральне число передує числу 365? стоїть за числом 349? Зробіть висновки:

1. Найменшим натуральним числом є 1.

2. Найбільшого натурального числа не існує.

3. Натуральні числа, записані в порядку зростання, утворюють ряд натуральних чисел.

Наприклад: 1, 2, 3, 4, 5... — ряд натуральних чисел; 1, 2, 4, 5… — не є рядом натуральних чисел.

VІ. Формування вмінь

Виконання вправ має сприяти закріпленню поняття натурального числа, ряду натуральних чисел. Слід домогтися, щоб учні вміли записувати попереднє і наступне числа для поданого. Також бажано сформувати вміння записувати в загальному вигляді попереднє і наступне число для натурального числа n ( n 1), домогтися розуміння учнями того, що між натуральними числами n і міститься рівно натуральних чисел.

1. Виконання усних вправ

1) Назвіть 14 перших натуральних чисел (учні з місця називають по черзі по одному числу в прямому і зворотному напрямках).

2) Чи є в ряду натуральних чисел:

а) найменше число; б) найбільше число?

3) Чи кожне число в ряду натуральних чисел має: а) наступне число; б) попереднє число?

4) Якого числа не вистачає в запису 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, ..., щоб він позначав натуральний ряд?

5) Подано натуральний ряд чисел: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, ... Скільки натуральних чисел стоїть у ньому між числами 2 і 6; 2 і 9; 2 і 12? (Після простого підрахунку запропонувати визначити таку закономірність: між n і міститься натуральних чисел).

2. Виконання письмових вправ

1) З чисел 25; 100; ; 999; ; 0; 74 випишіть натуральні числа.

2) Запишіть число, яке в натуральному ряду стоїть за числом:

а) 46; б) 438; в) 799.

3) Запишіть число, яке в натуральному ряду передує числу:

а) 24; б) 283; в) 1012.

4) Скільки чисел стоїть у натуральному ряду між числами:

а) 27 і 39; б) 12 і 86; в) 45 і 137?

За підручником: усно №1-4,6 (с.6)

Усні вправи № 1-4,6 (вправи)

Письмово: № 8,9,11,12,13,14,15,16,17

VІІ. Підсумки уроку

1. Фронтальна робота. Усне бліцопитування:

1) Які числа називають натуральними?

2) Наведіть приклади чисел, що не є натуральними.

3) Назвіть найменше натуральне число.

4) Чи існує найбільше натуральне число?

5) Який запис називають рядом натуральних чисел?

6) Скільки натуральних чисел стоїть у натуральному ряду між числами 100 і 900?

Письмово.

1.Заповніть таблицю:

к

16



10001




К-1


211



8799


909841

К+1



829



100110


2.Скільки різних цифр в записі числа:

А) 5318; Б)20906; В)1007004.

3.Запишіть двозначні і тризначні числа за допомогою цифр:

А)1;4;9; Б)0;3;7 (всі цифри різні)

VІІІ. Домашнє завдання

Прочитати §1 п.1 № 5,7,10 (дати відповіді на питання на с.6)

Історична довідка.

Першим кроком до виникнення лічби було встановлення відповідності між предметами, які підлягають обчисленню, й деякою іншою сукупністю. Усім було відомо, що на небі Місяць один, ока у людини — два, пальців на руці — п’ять. Тому цими словами позначали числа 1, 2, 5.

Очевидно, найзручніше було користуватися такою сукупністю, до якої належали більш-менш однорідні предмети, наприклад пальці рук.

У більшості сучасних мов назви числівників утворені за десятковою системою, тобто за поданням чисел у вигляді суми числа одиниць (до 10), числа десятків (до 100), числа сотень (до 1000) тощо. Наприклад, сімнадцять означає «сім на десять», сімдесят — «сім десятків».




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!