СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Робота із зображеннями у текстових документах

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка урока з інформатики 10 клас

Робота із зображеннями у текстових документах

Просмотр содержимого документа
«Робота із зображеннями у текстових документах»

Тема уроку: Робота із зображеннями у текстових документах

Мета уроку:

• Освітня мета: повторити вивчений матеріал з теми «Текстовий процесор», розвивати вміння вставляти в документ графічні побудови та налаштовувати їх властивості при виконанні практичної роботи;

• Розвиваюча мета: розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, уяву учнів при роботі над проектом ;

• Виховна мета: сприяти вихованню інтересу до предмета, уважності, вміння працювати в команді. Виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю.

Завдання уроку:

• продовжити формування навичок роботи з текстовим процесором MS Word;

• навчити учнів вставляти графічні зображення до текстового документа, змінювати параметри малюнка;

• сформувати алгоритмічний підхід до вирішення поставленого завдання;

• сформувати емоційно-позитивне ставлення до предмета.

• формування патріотичного ставлення до своєї Батьківщини.

Тип уроку: комбінований, з елементами проектного навчання

Обладнання уроку: комп'ютери, файли з заготовками, презентація, роздатковий матеріал – різнорівневе завдання для практичної роботи.

ПЛАН УРОКУ:

  1. Організаційний момент. (1 хв).

  2. Актуалізація знань. (4 хв).

  3. Перевірка домашнього завдання. Представлення проекту. (7 хв)

  4. Вивчення нового матеріалу (10 хв).

  5. Інструктаж з БЖД (2 хв).

  6. Закріплення нового матеріалу. Виконання практичної роботи (15 хв).

  7. Физкультхвилинка. (2 хв).

  8. Підбиття підсумків уроку (оціночний етап). (3 хв).

  9. Домашнє завдання. (1 хв).

ХІД УРОКУ

  1. Організація класу. Оголошення теми, мети уроку.

Вже декілька уроків ми з вами працюємо над вивченням теми «Текстовий процесор». Сьогодні у нас урок-практична робота. Тема – на дошці. Запис в зошити.

  1. Актуалізація знань. Повторення вивченого матеріалу.

– Давайте повторимо деякі ключові поняття, з якими ми познайомилися під час вивчення даної теми.

  1. Властивості сторінки (розміри сторінки, полів, орієнтація, колонтитули, вид вирівнювання тексту, тип межі, колір тла)

  2. Види орієнтації сторінок (книжкова, альбомна)

  3. Вид полів у випадку, якщо документ друкують з обох сторін (дзеркальний, корінець зліва, якщо документ підшивають)

  4. Колонтитули (службові повідомлення, розміщені на полях сторінки документа: № сторінки, назва документу чи розділу, прізвище автора, графічне зображення. Є верхній, нижній, бічний)

  5. Типи списків (нумерований, маркований, багаторівневий)

  6. Як змінити рівень вкладеності елементів багаторівневого списку (Таб збільш. рівень вкладеності, шифт+таб зменш.)

  7. Для чого використовується табуляція (для розміщення тексту в певних місцях документа)

  8. Типи табуляції (за лівим краєм, за правим, по центру, з розділювачем)

  9. Символи-заповнювачі простору між позиціями табуляції (крапки, пунктир, суцільна риска)

  10. Елементи таблиці (стовпці, рядки, клітинки)

  11. Властивості таблиці (розмір, кількість рядків, стовпців, вирівнювання таблиці на сторінці, обтікання текстом, межі, заливка)

  12. Способи створення таблиці (вставка таблиці простої структури, накреслення таблиці довільної структури, таблиця з колекції шаблонів, перетворення фрагменту тексту на таблицю)

  13. Сортування таблиці (виділити частину таблиці без шапки, макет, дані, сортування)

  14. Зміна напрямку тексту в таблиці.

  15. Зміна розмірів рядків/ стовпців.

  1. Представлення учнівських проектів. Учні виходять до дошки і стисло розповідають про що його робота та показують за допомогою проектора.

  • Діти, а зараз я пропоную вам продемонструвати, як ви вмієте застосовувати свої знання на практиці. Під час вивчення даної теми ви працювали над міні-проектом. Ви об’єдналися у невеличкі групи, обрали тему проекту. Написали невеличке есе чи міні-твір, оформили його за допомогою ТП Word 2007 за власним смаком. Потім додали фотогафії, малюнки, підібрали відповідний матеріал та створили таблиці й списки. Першими представить свою роботу _________.

  1. Вивчення нового матеріалу з використанням презентації.

  • Щойно ви продемонстрували, що деякі навички роботи з текстами, таблицями, списками, зображеннями ви вже маєте. Сьогодні ми продовжимо працювати саме з зображеннями.

  • Ми переконалися, що потреба вставляти графічні зображення до тексту виникає досить часто. (Слайд 1) Дійсно, зображення ілюструють зміст тексту (рисунки, фото, діаграми) або графічно оздоблюють документ (рамки, розділювачі, маркери списків, логотипи).

Які ж властивості можуть мати графічні зображення у Word 2007? (Слайд 2) Запис в зошити.

Для того, щоб вставити графічні зображення в документ, ми користуємося елементами керування вкладки Вставлення. Зараз ми ще раз детальніше зупинимось на цьому. (Слайди 3-10)

Сьогодні ми навчимося вставляти до документа різноманітні схеми – об’єкти SmartArt. (Слайди 11-12) Хоча більшість користувачів створюють документ, який складається тільки з тексту, та ми вже знаємо, що ілюстрації та рисунки допомагають аудиторії краще зрозуміти та запам’ятати інформацію. Створення професійних ілюстрацій може бути складним, особливо для початківців, які не мають можливості звернутися до професійного дизайнера. У попередніх версіях Microsoft Office, замість того, щоб зосередитися на вмісті, потрібно було витрачати багато часу на роботу із графікою: зведення фігур до одного розміру та вирівнювання, надання текстові належного вигляду та ручне форматування фігур для відповідності стилю документа. За допомогою графічних об’єктів SmartArt можна створити високоякісні ілюстрації, виконуючи лише кілька простих дій. Створити графічний об’єкт SmartArt можна, вибравши серед численних макетів потрібний, і швидко, легко й ефективно висловити власну думку.

Набір макетів колекції SmartArt згрупований у кілька категорій: (Слайд 13)

  • Список – відображає непослідовні дані

  • Цикл – відображає етапи безперервного циклу

  • Зв’язок – відображає зв’язки між об’єктами

  • Піраміда – відображає пропорційні відношення

  • Процес – відображає етапи певного процесу або часової шкали

  • Структура – відображає ієрархічні зв’язки, організаційні діаграми

  • Матриця – відображає частини єдиного цілого.

Редагування та форматування об’єктів SmartArt здійснюється з використанням елементів керування тимчасових вкладок Конструктор і Формат, які з’являються на Стрічці в розділі Знаряддя для рисунків SmartArt.(Слайди 14-15)

А зараз ми закріпимо навички роботи з об’єктами SmartArt при виконанні практичної роботи.

  1. Інструктаж з БЖД (із записом в журналі інструктажів) (Слайд 16)

  2. Виконання практичної роботи (по рівнях).

  3. Фізкультхвилинка. (Слайд 15)

Вправи виконувати по 6 разів.

  • Горизонтальні рухи очей: направо-наліво.

  • Рух очними яблуками вертикально вгору-вниз.

  • Кругові рухи очима: за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямку.

  • Рух очей по діагоналі: скосити очі в лівий нижній кут, потім по прямій перевести погляд вгору. Аналогічно в протилежному напрямку.

  • Зведення очей до носа. Для цього до перенісся поставте палець і подивіться на нього - очі легко "з'єднаються".

  • Робота ока "на відстань". Уважно подивіться на близьку, добре видиму деталь: гілку дерева, що росте за вікном, або на подряпину на склі. Потім направте погляд удалину, намагаючись побачити максимально віддалені предмети.

  • Заплющити очі на кілька секунд, після чого різко відкрий.

  • Часте кліпання очима. (20 р.)


  1. Підсумки уроку.

Сьогодні ви навчилися вставляти в текстовий документ та редагувати зображення. Ви ще не раз повернетеся до цієї теми при підготовці доповідей та рефератів з інших предметів.

  1. Виставлення оцінок.

  2. Д/З

  • ст.53 №2б, в.

  • проект: вставити фігуру SmartArt.






Урок є третім і заключним по роботі над проектом "Край, в якому я живу". На перших двох діти зібрали інформацію і підготували текстові документи сторінок майбутньої книги: Географічне положення і клімат, Тварини Красноярського краю, Птахи Красноярського краю, Рослини Красноярського краю, пам'ятки Красноярського краю, Знамениті люди Красноярського краю, Крайовий центр - Красноярськ.

Цілі уроку:

• Освітні цілі: навчити вставляти графічні зображення в текстовий документ;

• Розвиваючі цілі: розвиток пізнавального інтересу, творчої активності учнів, уяви,

• Виховні цілі: сприяти вихованню інтересу до предмета, уважності, вміння працювати в команді. Виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю.

Завдання уроку:

• продовжити формування навичок роботи з текстовим процесором MS Word;

• навчити учнів вставляти малюнки з файлу, змінювати параметри малюнка;

• сформувати алгоритмічний підхід до вирішення поставленого завдання;

• сформувати емоційно-позитивне ставлення до предмета.

• формування патріотичного ставлення до своєї малої Батьківщини.

Тип уроку: комбінований, з елементами проектного навчання

Обладнання уроку: комп'ютери, файли з заготовками текстових сторінок майбутньої книги, файли з ілюстраціями, презентація (підготовлена ​​в PowerPoint), роздатковий матеріал: - робочий зошит (для кожного учня), лист самоконтролю, смайлики для підбиття підсумків уроку.

План уроку:

1. Організаційний момент. (1 хв).

2. Актуалізація знань. (6 хв).

3. Вивчення нового матеріалу (10 хв).

4. Физкультминутка. (2 хв).

5. Закріплення нового матеріалу. (10 хв).

6. Представлення проекту. (7 хв)

7. Підбиття підсумків уроку (оціночний етап). (3 хв).

8. Домашнє завдання. (1 хв).

хід уроку

1. Організація класу.

2. Актуалізація знань.

Я запрошую в гості вас

В коханий край рідний.

Недовгий буде моя розповідь,

Але все-таки з душею.

Про Красноярський край скажу,

Про батьківщину мою.

І все на світі покажу,

Як я її люблю.

(Відео "Пісня про Красноярському краї") [2]

учитель:

Це наш край

Це і наша з вами земля

Наш спільний дім

Наша Батьківщина.

І ми з вами повинні внести свій вклад в історію Красноярського краю.

А чим унікальний Красноярський край? (Відповіді дітей)

На минулому уроці починаючи роботу над проектом "Край, в якому я живу", ви підібрали інформацію і створили текстові документи про Красноярському краї. Сьогодні наша мета навчитися вставляти в документи графічні зображення. І кожен з вас закінчивши роботу в своїх документах, представить одну сторіночку з книги "Край, в якому я живу", що і буде підсумком нашого сьогоднішнього уроку.

Учитель: Тема нашого уроку так і звучить: "Вставка графічних зображень в текстовий документ Word". Кожен з вас отримав робочу зошит, в якій ми будемо виконувати завдання протягом уроку.

(Додаток 2)

Учитель: Перш ніж приступити до вивчення нового матеріалу, давайте з вами згадаємо основні дії, які необхідно виконати, щоб оформити сторінку. А для того щоб отримати підказку виконайте 1,2 і 3 завдання в робочих зошитах.

Учитель: Що потрібно вміти робити, щоб оформити сторінку в текстовому редакторі Word?

(Потрібно вміти задавати параметри сторінки, фон і створювати рамку.).

Продемонструйте свої вміння при створенні 1 сторінки нашої книги. (Учні по черзі виконують по одному елементу оформлення сторінки, процес роботи проектується на екрані), в результаті виходить титульна сторінка.

Учитель. Отже, ми з вами згадали, як зробити сторінку більш привабливою.

Додаток 1 Слайд 1.

А тепер давайте дізнаємося, як же додати зображення в текстовий документ?

3. Вивчення нового матеріалу.

Слайд 2. Вставка малюнка.

Щоб вставити зображення в текстовий документ треба виконати наступну послідовність дій (алгоритм):

1. Вставка - Малюнок - З файлу.

2. У вікні Додавання малюнка відкрити папку, в якій зберігається малюнок.

3. Вибрати потрібний малюнок, клацнути на ньому мишкою, а потім по кнопці Вставити.

Виконайте завдання №4 в робочому зошиті.

При роботі із зображеннями іноді доводиться їх переміщати, повертати і змінювати розмір.

Слайд 3. Переміщення, поворот, зміна розмірів малюнка.

Щоб перемістити, повернути або змінити розмір зображення треба виконати наступну послідовність дій (алгоритм):

1. Виділити малюнок, клацнувши на ньому мишкою.

2. В з'явилася панелі Налаштування зображення вибираємо Обтікання текстом (собачка) вибираємо Наскрізне.

3. За допомогою що з'явився Зеленого маркера можна повернути зображення, білих - змінити розмір.

4. Натиснувши на малюнку мишкою і, не відпускаючи кнопки, його можна перемістити куди забажаєте.

Виконайте завдання №5 в робочому зошиті.

Слайд 4. Видалення малюнка.

Щоб видалити зображення треба виконати наступну послідовність дій (алгоритм):

1. Виділити малюнок, клацнувши на ньому мишкою.

2. Натиснути на клавіатурі клавішу DELETE.

Слайд 5. Запам'ятай правило.

Учитель. Запам'ятайте правило !!! Щоб що-небудь зробити з малюнком його треба виділити.

Слайд 6 Физкультминутка.

4. Физкультминутка.

Учитель. Ми добре попрацювали, настав час відпочити. Встаньте, будь ласка, біля своїх парт і повторюйте руху за мною.

(Звучить музика з пісні Володимира Висоцького "​​Ранкова гімнастика")

Физкультминутка загального впливу: [1]

1. Початкове положення - стоячи, руки на пояс.

2. Повороти головою вліво-вправо. (3 рази).

3. Нахили головою вперед-назад (3 рази).

4. Кругові рухи головою в обидві сторони (по 1 разу)

5. Руки догори всі підняли, потягнулися, тепер перед собою, посували пальчиками, обхопити себе за плечі руками можливо далі і міцніше.

6. Глибоко зітхнули, видихнули.

Физкультминутка для очей:

1. Голову тримати прямо. Покліпав, не напружуючи очні м'язи (5 разів).

2. Витягли праву руку перед собою, подивилися на вказівний пальчик, рухаємо рукою вправо-вліво, вгору-вниз і, не повертаючи голови, спостерігаємо за пальчиком (3 рази).

3. Міцно заплющити очі, порахувати до 3, відкрити їх і подивитися вдалину (3 раз).

4. Покліпав, не напружуючи очні м'язи (5 разів).

5. Закріплення нового матеріалу.

Учитель: А тепер займіть місця за комп'ютерами, візьміть робочу зошит, і використовую свої записи в зошиті, вставте в свої документи фотографії підходящі за змістом до інформації. По закінченні роботи відправте свій документ на друк.

6. Представлення проекту

Учні виходять до дошки з роздрукованими сторінками з нової книги. Стисло розповідають про що його робота.

Скріплюємо всі сторінки в загальну книгу.

7. Підсумок уроку:

Учні оцінюють свою роботу в аркуші самоконтролю.

Підбиття підсумків уроку (оціночний етап).

Учитель. Хлопці, сьогодні ви навчилися вставляти в текстовий документ зображення. Ви ще не раз повернетеся до цієї теми при підготовці доповідей та рефератів з інших предметів.

У вас на парті лежать смайлики, що зображують різний настрій. Виберіть той, який відповідає Вашому настрою зараз і прикріпіть його на драбинку (намальована на дошці), на ту сходинку, яка відповідає Вашим вмінням на кінець уроку.

 

8. Домашнє завдання

Приготувати доповідь по своїй темі для виступу на класній годині, присвяченому 75-річчю Красноярського краю, який відбудеться 5 лютого.

10



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!