Тема. Розв’язування задач на побудову.
Мета уроку.
Формувати вміння та навички розв’язувати задачі на
геометричні перетворення.
Розвивати пізнавальні навички, уміння самостійно
конструювати свої знання та орієнтуватися в
інформаційному просторі.
Виховувати свідоме відношення до навчання.
Тип уроку.
За ознакою основної дидактичної мети – це урок
формування вмінь та навичок.
Технологія навчання - розвитку критичного мислення.
Методи навчання :
за джерелом передачі та сприйняття навчальної
інформації – наочні, робота в Інтернеті ( презентації в PowerPoint);
за ступенем самостійності мислення учнів – проблемне – пошуков
Хід уроку.
1). Організаційний момент
Смайлік ( це додатковий бал до самостійний роботи) отримає
сьогодні найрозумніший і найактивніший учні.
2). Перевірка домашньої роботи А а
Вправа № 716
О
А1
Х В
- Чому ОХ бісектриса кута?
Трикутник АОХ дорівнює трикутнику А1ОХ за двома катетами.
Отже кут АХО дорівнює куту А1ХО, тобто ОХ є бісектриса.
3). Усне закріплення теоретичних знань
Презентація в PowerPoint
Яке перетворення фігури називають рухом?
Сформулюйте властивості руху
Який відрізок може бути образом відрізка АМ при русі?
Яка з прями може бути образом прямої при паралельному перенесенні?
Яка фігура має тільки одну вісь симетрії?
А) квадрат Б) коло В) парабола Г) відрізок
- Яка фігура має і вісь симетрії і центр симетрії?
А) правильний трикутник Б) паралелограм В) рівнобічна трапеція
Г) пряма.
4). Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вдале фото, де пейзаж симетрично відобразився відносно горизонту.
( Слайд № в презентації). Але якщо через таку ж чашу з
водою сфотографувати наступний слайд, то деякі букви у другому слові виявляться перевернутими, а в першому – ні. Чому?
5). Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
Подивимося індивідуальні завдання деяких учнів по темі.
А) Паралельне перенесення: презентації в PowerPoint та
Задачі
Б) Симетрія: презентації в PowerPoint та задачі
В) Поворот: презентації в PowerPoint та задачі.
6). Самостійна робота.
Варіант І
1). Знайдіть координати точок, симетричних точкам А і В відносно:
А)початку координат; Б) осі ОХ, якщо А(-2;5) В(4;3)
2). При паралельному перенесенні точка А(-2;3) переходить у точку
А1(3;1). Знайдіть образ точки В(-2;0) при такому паралельному перенесенні.
3). Накресліть трикутник АВС і позначити точку О, яка не належить трикутнику. Побудуйте трикутник , симетричний даному відносно точки О.
4). Побудуйте образ прямокутної трапеції при повороті навколо центра О на кут 90 за годинниковою стрілкою. Точка О поза трапеції.
Варіант ІІ
1). Знайдіть координати точок, симетричних точкам М і N відносно:
А)початку координат; Б) осі ОХ, якщо M(5;-8) N(-3;-7)
2). При паралельному перенесенні точка А(2;2) переходить у точку
А1(-1;-1). Знайдіть образ точки В(2;0) при такому паралельному перенесенні.
3). Накресліть прямокутний трикутник АВС і позначити точку О, яка не належить трикутнику. Побудуйте трикутник , симетричний даному відносно точки О.
4). Побудуйте образ рівнобічної трапеції при повороті навколо центра О на кут 90 проти годинниковою стрілки. Точка О поза трапеції
7). Підсумок уроку
- Так чому ж деякі букви у другому слові виявляться перевернутими, а в першому – ні?
- Чи досягли мети уроку?
- Що було важке?
- Хто отримає смалкі?
Оцінки за урок.
8). Домашнє завдання.
Повторити п.17, 18, розв’язати вправи 730, 731, 667.