Сабақ: Әдебиеттік оқу | |
Күні: 24.11.2017ж | |
Сынып: 4 | Қатысқандар саны: 8 | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | «Абылай хан» Ш. Уалиханов |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Ш.Уалиханов туралы мәлімет бере отырып, Абылай хан мәтінімен танысу. |
Сабақ мақсаттары (Табыс критерийлері) | Барлық оқушылар: мәтінді мәнерлеп оқиды, сұрақтарға жауап береді, сұрақтар қоя алады.. |
Оқушылардың басым бөлігі: негізгі идеяны тауып, мәтіндегі идеяны аша алады, дәлелдей алады, пікірталасқа түсе алады. |
Кейбір оқушылар:Топта белсенділік танытып, топты алға сүйрейді, белсенділік танытады. Ш Уалиханов туралы мәлімет айтады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Сұрақ қояды, жауап береді, сұрақты күрделендіре алады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Жоңғарлар,Қалдан Серен, тауқымет, қонтайшы; |
Жазылым бойынша ұсыныстар: Сөзжұмбақты шешу. |
Алдыңғы оқу | Мысал ұғымын біледі, Парта жайлы мәліметтер туралы біледі |
Жоспар |
Сабақ кезеңдері Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы | Қырықаяқ ойынын ойнату Таяқшалар арқылы топқа бөлу. 1 мин Топ ережесін еске түсіру. 1 мин Топбасшы,хатшы, уақыт бағдарлаушы сайлау. 1 мин Үй тапсырмасын тексеру Абай Құнанбаев «Жолда» 5 сұрақ әдісі Мәтінге байланысты 5 сұрақ әзірлеу . Бағалау 7мин | Кітап, таяқшалар, а4 беттер, түрлі түсті қарындаштар. Әдебиет,математика . |
Ортасы | Тақырыпты жазу.Топта оқу , тізбектей оқу , дауыстап оқу 5 мин «Автобус аялдамасы» 7 мин Толықтырулар енгізу Сандықшадагы сөзді дәптерге жазу. Тауқымет- ауыртпалық,бейнет, азап Қонтайшы –жоңғар ханы |
Аяқталуы | Қортындылау. Сөзжұмбақ шешу. Қазақ жеріне кімдер шабуыл жасады? Халық неден қиналды? 1730ж шабуыл жасаған кім? Абылайдың денесі қайда жерленді? Абылай өсиетінде кіммен байланысты үзбеу керек деді? Кері байланыс алу «Минус, плюс,қызықты» Парақшалар б/ша бағалау. |
Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы) | Абылай хан туралы мағлұматтар іздеу, оқу, мазмұндау; |
Қосымша ақпарат | |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. АКТ құзыреттілік. Құндылықтармен байланыс. |
Дифференция- «Автобус аялдамасы» | Топта бағалау, бақылаушы бағалайды, мұғалім бағалайды. | |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Оқу неге бағытталған болды? Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер еңгіздім және неліктен? | |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |