СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Сын тұрғысынан ойлауға үйрету «Ой өзгермей, адам өзгермейді»

Категория: Русский язык

Нажмите, чтобы узнать подробности

план коучинг-занятия по обучению и развитию критического мышления у коллег

Просмотр содержимого документа
«"Сын тұрғысынан ойлауға үйрету «Ой өзгермей, адам өзгермейді»»

Күні

З0.0З.2017 ж.

Коучинг тақырыбы:

слайд №1

Сын тұрғысынан ойлауға үйрету «Ой өзгермей, адам өзгермейді»


Жалпы мақсаты:

слайд №2

СТО стратегияларымен таныса отырып, оны өз сабақтарында пайдалана білуге үйрету.


Күтілетін нәтижелер:

-қисынды ойлау қабілеті дамиды

-мақсат қоюдың жаңа әдістері мен формаларын танып, біледі

-қойылған мақсат, міндеттер қолжетімді болуы керектігін, белгілі бір уақытқа бағынуы керектігін, шынайы болуы керектігін түсінеді.

- СТО үдерісінің мәні оны сынып тәжірибесінде қолдану әдістемесі бойынша әріптестермен кеңесудің маңыздылығын түсінеді.

Бағалау критерийлері:

1.СТО модулінің негізгі идеясын , мазмұнын сабақ үдерісінде пайдалану жолдарын анықтайды.

2.Әріптестермен тәжірибесін бөлісе алады,коучинг дағдыларын қалыптастырады.

Сабақта қолданылатын материалдар

Флипчарт, маркер, түрлі-түсті стикерлер,АЗ қағазы, магниттер, жетістік ағашы, қалпақтар, АКТ құралдары, МАН, «Сынық құмыра» бейнематериалы

Оқыту әдістері

миға шабуыл, жеке, топпен, жұппен жұмыс, ПОПС әдісі, постер, «зерттеушілік әқгіме», Де Бононың «Ақылдың 6 қалпағы», кері байланыс.

Уақыт

Бірлескен әрекет

Коучтің іс-әрекеті


Мұғалімнің іс-әрекеті


10мин











7 мин








З мин



10 мин







20мин





5 мин




15мин














10 мин









5 мин






5 мин

Ұйымдастыру бөлімі

слайд №3







слайд №4



Топқа бөлу

слайд №5







«Миға шабуыл»

слайд №6


Түрткі сауал

слайд №7







Топтық жұмыс:

слайд №8




Сергіту сәті

слайд №9



Тақырыпты ашу

слайд №10 ЭКСПО




слайд №11


слайд №12

Алты қалпақ






Қорытынды

Слайд №13









Рефлексия

слайд №14

слайд №15





Бағалау

Слайд №16



*Жағымды психологиялық көңіл-күй орнату

Сәлемдесу. Мұғалімдердің зейінің өзіне аудару.

Қол шапалақтау арқылы сұрақпен көңіл-күйін көтеру.

-Бүгін тамаша күн. Келісесіздер ме?

-Осы топта оқыған сізге ұнай ма?

-Бүгінгі күннің сәтті болатынына сенімдісіздер ме?

-Бір-бірімізге күлімдеп қарап, күнімізге сәттілік тілейік.


** «Өзін-өзі таныстыру»

Жапон иероглифі бойынша аттарын жазып, бір-бірімен танысу


***Түстер бойынша топқа бөлу (қызыл, жасыл, сары жолақты қағаздарды ұсыну)

Экранға назар аудару:

Қызыл түс-өмірге деген сүйіспеншілікпен қарайтын, жетістіктікке қол жеткізетін тұлғалар.

Жасыл түс-Табанды және қайсар, өз-өзіне сенімді тұлғалар

Сары түс-мейірімді және жетістікке оңай жететін тұлғалар


****Бейнематериалдан «Сынық құмыра» ролигін көрсету.



-Бұл роликтен не түсіндіңіздер?

-Мағынасы неде?

-Осыдан қандай ой түйдіңіз?

-Мысал келтіре аласың ба?

-Бейнежазбаның тақырыбы не болуы мүмкін?


*****


1 топ- 40-41 бет МАН «Сын тұрғысынан ойлау» дегеніміз не?

2 топ-42-4З бет МАН «Блум таксономиясы туралы не білесіз?»

З топ -44 бет МАН «Мұғалімдер үшін сын тұрғысынан ойлауға үйрету модулінің маңызы қандай»?


******

Музықалық бейне роликпен сергіту


*******

«Астана.Экспо 2017» туралы мән-мәтін беру.

+++Алдымен 1-6 дейін сан таратамын, сол арқылы жұптастырып, әр жұптан 1 мұғалім шығып өз ұнаған түсі бойынша қалпағын таңдайды

ЭКСПОны Де Бононың «Ақылдың 6 қалпағы» әдісі бойынша талдау

Ақ қалпақ: -ЭКСПО туралы объективті ақпарат береді.

Сары қалпақ: -Идеяның жағымды жақтарын айтады.

Қара қалпақ: -Тиімсіз жақтарын айтады.

Қызыл қалпақ: -Болжамды, ішкі түйсікті білдіреді.

Жасыл қалпақ: -Креативтікке, жаңа идеялар туралы айтады.

Көк қалпақ: -Бәрін бақылап, қорытынды жасайды.


********


Не білдім?

Қалай білдім?

Қайда қолдана аламын?








*********


«Жетістік ағашы»

Қызыл тұс жапырақ- мүлдем түсінбедім

Сары жапырақ- толықтыру қажет етемін

Жасыл жапырақ - жақсы түсіндім


**********

Коуч мұғалімдердің ұсыныс, пікірлерін тыңдай отырып, кері байланыс береді. Мұғалімдерді формативті түрде бағалайды.



Сәлемдеседі


Қол шапалақтайды





Тақтадан жапон алфавитін қолдана отырып әр қайсысы өз атын жазып, оқып айтып бір – бірімен танысады.


Өздері таңдаған түстерімен топтарға бөлінеді






Бейнероликті көреді.



«ПОПС» формуласы бойынша жауап береді. Коучинг сабақтың тақырыбын ашады






Әр топ өз көзқарастарын постерге түсіреді, спикер шығып қорғайды .





Жаттығу жасайды




Әр қайсысы үнаған санды алып жұптасады





Ақылдың 6 қалпағы әдісі мен Экспоны қорғайды. Мұғалімдер жауапты фактімен дәлелдеп жауап береді. Тиісті ақпарат жинай отырып, дәлелдер мен дәйектерді бағалау мақсатында деректердіинтерпретациялау.




Кестені толтырады. Оқиды.









Мұғалімдер өтілген коучингтуралы пікір,ұсыныстарын жазбаша түрде түрлі түсті жапырақтарға жазып ұсынады.



Коучпен қоштасады.






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!