СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сызбадағы шарттылықтар. 10 сынып

Категория: ИЗО

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сызбадағы шарттылықтар. 10 сынып

Просмотр содержимого документа
«Сызбадағы шарттылықтар. 10 сынып»

Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып:

Графика және жобалау

Сабақ реті/ Күні


Тарау немесе бөлім атауы:

Кескіндердің негізгі түрлері және оны құрастыру

Сабақтың тақырыбы:

Сызбадағы шарттар мен жеңілдетулер

Оқу мақсаты:

10.2.3.2 Сызбада шарттар және жеңілдетулерді пайдаланып, проекциялау тәсілдерін қолдану туралы терең білімдерін көрсету

Бағалау критерийі:

Оқушы келесі мақсатқа қол жеткізді:

  • Сызбаларды орындауда шарттар мен жеңілдетулерді қолданады.

  • Сызбақұралдарын қолдануда ТҚ сақтайды

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Тапсырманың мақсаты

Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не?

Бағалау

Ресурстар

1 минут


Ұйымдастыру

Сәлеметсіздер ме! Біз сіздермен бүгінгі сабақта түйіндесу түрлерімен танысамыз.

Бүгінгі сабағымыздың алғашқы тақырыбы:

4.3 Түйіндесулер. №4 Тәжірбиелік жұмыс

Бүгінгі сабақта:

Сенің білетінің:

Түйіндесудің түрлерін ажырата білу

Сенің меңгеретінің:

Түйіндесу сызықтарын сызбада орындау

Сабақтың мақсатымен таныстыру



Көрнекіліктер, қосымша әдебиет, дидактикалық материал:


Презентация


25 минут














Жаңа сабақ

Сабақта қарастыратын мәселені ашу.

Оқу мақсаты және бағалау критерилерімен танысу.

(Ұ) Сабақ басында миға шабуыл жасаңыз:

• аксонометриялық проекция орындау үшін қанша көрініс түрлері керек? Атап шығыңыз.

• Визит карточкасы, шар, СД дискілер және т.б. сызбаларын салу үшін қанша көріністер керек деп ойлайсыздар?

Заттардың/тетіктердің сызбаларын орындау үшін сызбада шарттылықтар мен жеңілдетулер орындауға болатынына оқушылардың көздерін жеткізіңіз.


Жеңілдетілген белгілері мен өлшемдері көрсетілген заттардың бірнеше сызбаларын қарастырыңыз.

Оқушылар топта талқылай алады:

• Өлшем түсіру барысында шарттылықтар мен жеңілдетулер қандай мақсатта қолданылады?

• Сіздер қандай жеңілдету белгілерін қолдандыңыздар?

Жаңа тақырыпты меңгеру








Оқушылар түйіндестіру мысалына сүйене отырып бірнеше тәжірибелік жұмыстар орындайды

Өзіндік жұмыс бағаланады.


Дескриптор:

Сызбаларды орындауда шарттар мен жеңілдетулерді қолданады.

Сызбақұралдарын қолдануда ТҚ сақтайды

Дәптер, сызба аспаптары: даярша, рейсшина, лекала, транспортир, үшбұрышты сызғыш, өшіргіш және т.б.

Сызбадағы шарттар мен жеңілдетулер.

http://gk-drawing.ru/plotting/conditional-simplistically.php

15 минут










Оқушылармен біре заттың формасын талдап, өлшемдеріне қажетті жеңілдету белгілерін талқылау ұсынылады.

Оқушыларға таңдап алған шартты белгілер заттың пішініне байланысты екенін түсіндіріңіз.


Тақырыпты бекіту үшін тапсырма:Аксонометрия мен алдыңғы көрініс бойынша жетіспейтін көріністерді тауып сызып алыңыз. Өлшемдерін белгілеңіз.

Дайын жұмыстарды таныстыру және талдау.

Бірін- бірі бағалау.Кері байланыс беру.


Жаңа тақырыпты меңгеру

Оқушылар Түйіндеслерді сызбада орындайды.



Дескриптор:

Оқушы овал, қисық сызықтар және әр түрлі түйіндесу сызбаларының тәсілдерін көрсетеді

Жай қарындаш жиынтығы.

А4 пішіндегі қағаз.

Постерлер, сызба қаріптерін жазу ережесі бар кесте



. Рефлексия.

Оқушылар төмендегі сұрақтар төңірегінде кері байланыс береді:

Не білдім?

Нені үйрендім?

Мен үшін не қиындық туғызды?

Жорамал жауаптар:

Түйіндесу ережесін білдім

Мен тиісті сызбада сызықтарды түйіндестіруді үйрендім.





1минут

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма : Түйіндесу тік,сүйір, доғал  бұрышты





Қосымша ақпарат

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!