СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема. Змінювання іменників за числами. Спостереження за іменниками, які вживаються тільки в однині або у множині

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема. Змінювання іменників за числами. Спостереження за іменниками, які вживаються тільки в однині або у множині

Мета: ознайомити учнів із властивістю іменників змінюватись за числами; формувати вміння змінювати іменники за числами, визначати число іменників, орфографічні навички; розвивати мов­лення; виховувати культуру мовлення.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку

Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання (Впр. 54)

Прочитайте прислів'я. Про що в них йдеться?

Який рід визначили в іменниках?

Фронтальне опитування

Якого роду бувають іменники?

Які слова допомагають визначити рід іменників?

Які закінчення найчастіше бувають в іменниках жіночого роду? А середнього? Чоловічого?

Гра «Третій зайвий»

Світ, літо, день. (Літо — ч. р.)

Гай, море, село. (Гай — ч. р.)

Людина, пшениця, міст. (Міст — ч. р.)

Олень, борсук, стіл. (Стіл — неістота.)

Ягода, білка, березень. (Білка — істота.)

Текст, театр, Івась. (Івась — власна назва.)

Марія, суниця, Десна. (Суниця — загальна назва.)

Словниковий диктант

Запиши в 3 стовпчики за родами.

Школа, клас, книжка, театр, опера, парта, ранець, сцена, світло, море, сіль, картопля, небо, сонце, озеро, учениця, учень, хлопець, місто, олівець, повість.

Письмо по пам`яті

Шерсть гладенька І м’якенька, Спинка гнеться, Хвостик в’ється — Тільки лапки Цап-царапки!

(Котик)

 

Вивчення нового матеріалу

1. Проблемне завдання

Скільки предметів позначали іменники, які ви записали? (Один)

Чи можете ви змінити їх так, щоб вони позначали багато предметів? Наведіть приклади.

Який висновок можете зробити?

Як змінюються іменники?

Оголошення теми й мети уроку

Сьогодні на уроці ми будемо вчитися змінювати іменники за числами, визначати число.

Пояснення нового матеріалу

Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 27).

Визначення числа іменників (Впр. 57).

Фізхвилинка

 Упражнение для рук.  Проговаривая текст, ученик массируют последнюю фалангу каждого пальца ,завершают массаж точкой в центре ладони.  Пальчик, пальчик, где ты был?  - С братцем Васей щи варил.  - А потом с ним кашу ел,  - А потом с ним песни пел,  - А потом гулять пошел  - И копеечку нашел   

Вибіркове списування (Впр. 58).

Випишіть 3-4 іменники в множині, утворіть від них іменники однини.

Змінювання іменників за числами (Впр. 59)

Прочитайте слова. Визначте орфограму. (Ненаголошені [е], [и] в кореніслова)

Змініть іменники за числами, виділіть закінчення. Висновок. Іменники змінюються за числами.

Орфоепічна хвилинка за таблицею «Правильно вимовляй і пиши» (С. 38)

Проблемне завдання

Змініть за числами слова молоко, золото, любов, канікули, ворота.

Який висновок можна зробити? (Деякі іменники вжива­ються тільки в однині або тільки в множині.)

Закріплення вивченого матеріалу

Письмо по пам'яті

Як не любити зими сніжно-білої На Україні моїй, Саду старого в пухнастому інеї, Сивих, веселих завій?

Про що йдеться у віршованих рядках?

Скільки речень? Яке воно за метою висловлювання?

Запис вірша.

Самоперевірка.

Визначення числа іменників.

Самостійна робота (Впр. 60)

Перевірка виконання

Підсумок уроку

Як змінюються іменники? (За числами)

Як визначити число іменників?

Домашнє завдання

Вправа 61, С. 28; правило, С. 27 28.

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!