Урок математики в 3 класі
Тема: Перевірка правильності виконання дій додавання й віднімання двоцифрових і трицифрових чисел. Знаходження числового значення виразу при заданих значеннях змінної. Визначення тривалості події, часу початку і часу закінчення події
Мета:
Навчальна: формувати вміння перевіряти правильність виконання дій додавання й віднімання двоцифрових і трицифрових чисел, знаходити значення числових виразів, визначати тривалість події, часу початку і часу закінчення події;
розвивальна: розвивати математичне мовлення; стимулювати до розвитку творчих задатків учнів: кмітливості, логічного мислення, уяви; швидко орієнтуватися в особистих знаннях, використовувати їх на практиці. виховна: зацікавити всіх учнів; створити атмосферу невимушеності та веселий настрій у дітей; виховувати старанність.
Тип уроку : урок формування та вдосконалення навичок і вмінь;
Форма проведення: урок-мандрівка.
На карті зображено зупинки: Теоретична, Загадкове, Невідоме, Кома, Логічне, Задачне, Швидкісне. Для того, щоб пройти маршрут, слід розв’язати завдання, умови яких відповідають назвам зупинок.
Міжпредметні зв’язки: література, народознавство.
Наочність: схеми, календарі, роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, картки з цифрами і назвами днів тижня, ілюстративний матеріал, ІКТ.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
1. Привітання та побажання гарного настрою. (Слайд 1-2)
Добрий день!
У добрий час –
радо я вітаю вас!
З миром зустрічаю,
Щастя вам бажаю
2. Перевірка готовності учнів до заняття.
3. Психологічний прийом «Обличчя до обличчя»
Діти, поверніть один до одного обличчя і покажіть який у вас зараз настрій.
Нехай цей настрій утримується протягом всього уроку.
4.Методика «КРИГОЛАМ»
Мета: створити умови для ефективної роботи, забезпечити доброзичливу атмосферу.
Міркуємо… (швидко);
Відповідаємо… (правильно);
Пишемо … ( охайно, каліграфічно).
ІІ. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання :
Гра «Знайди помилку»; «Назви зимові місяці» (слайд 3).
Запис дати і назви роботи до зошитів (слайд 4)
Хвилинка каліграфії (с. 77) (слайд 5)
4.Математичний диктант
Запишіть числа, у яких: 9 сот. 7 дес. 1 од.; 4 сот. 7 од.; 6 од.III розряду і 2 од. І розряду.
— Запишіть цифрами такі числа: шістсот шістнадцять, чотириста сорок,
п’ятсот п’ятдесят п’ять.
— Запишіть число, що передує числу 200.
— Запишіть, скільки хвилин у 1 год, місяців у році, діб у тижні.
Відповіді:
971; 407; 602.
616; 440; 555.
199; 60 хв, 12 міс., 7 діб.
Гра «Утвори пару» .
2 групи учнів повинні об’єднатись у пари : назви днів тижня і числа, які вказують на порядок днів тижня.
ІІІ. Ознайомлення з темою та правилами проведення уроку-мандрівки.
- Діти, ви любите казки? А що таке казка?
Уявіть собі, що в одному казковому лісі напередодні Новорічних і Різдвяних свят сталися незвичайні події. Злі чаклуни вирішили зупинити час, аби Новий рік не наступив. Давайте вирушимо у подорож, аби допомогти казковим мешканцям подолати чари.
Але є одна умова: ми повинні виконати всі завдання і закріпити знання про додавання і віднімання дво- і трицифрових чисел, а також продовжити роботу над задачами.
І V. Основна частина
Узлісся «Пригадай!» (правило на с. 77) (слайд 6 ).
- Як перевірити правильність виконання дії додавання?
- Як перевірити правильність виконання дії віднімання?
2. Стежина «Обчислювальна» (слайд 7 ).
Обчислення значень виразів з коментуванням (один учень біля дошки)
(с 77, завдання 477)
- Обчисліть вирази.
- Виконайте перевірку двома способами.
3. «Галявина часу». Робота за табелем-календарем Завдання 480 (с. 77) (слайд 8)
- Скільки днів залишилося до Нового року? (30);
- Скільки днів залишилося до Різдва? (36);
- Скільки днів залишилося до початку нового семестру? (39);
- А які свята ми відзначаємо у грудні?
- Якого дня чекають усі діти? (Дня Святого Миколая).
А щоб Миколай вам приніс гарні подарунки, треба поводитись…?
Завдання 481 (с. 77)
- З якого дня тижня почався 2014 рік? (Із середи)
-З якого дня тижня почнеться 2015 рік? (У четвер)
Завдання 482 (с. 77)
- У який день тижня Андрій поїхав до бабусі?
-Через який час він повернувся додому?
-Який це був день тижня? (Середа)
Офтальмологічна хвилинка
4. Порівняння нерівностей (с. 77, завдання 478)
- Виконайте за зразком!
Прийом «Обличчя до обличчя» - розкажіть своєму товаришеві правило.
- Яку дію потрібно виконати, щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого?
Фізхвилинка. (відео)
5. Знаходження числового значення виразу при заданих значеннях змінної
(с. 77, завдання 479)
1-й стовпчик — з коментуванням.
380 – 160 = 220; 380 – 235 = 145; 380 – 351 = 29
V. Закріплення знань.
Дидактична гра «Швидка лічба» (с. 76, завдання 476)
1-ша команда 2-га команда 3-тя команда
590 – 440 = 150 380 – 140 = 240 530 + 450 = 980
150 + 160 = 310 240 + 170 = 410 980 – 810 = 170
310 – 43 = 267 410 – 32 = 378 170 – 17 = 153
Гра «Так чи ні?»
VІ Домашнє завдання.
1. Виконати завдання 483 та 484 підручника на С. 78;
2. Творче: скласти власну задачу на знаходження тривалості якоїсь події. Наприклад,
скільки днів залишилося до дня народження …?
VІI. Підсумок уроку.
1.Як перевірити правильність обчислення прикладів 567 + 123 = 690; 678 –
– 345 = 333?
2.Розв'язання проблемного питання, що було відкрите на початку уроку.
Як ви думаєте, ми впорались із завданнями? Зруйнували злі чари?
Мешканці казкового лісу вам дуже дякують і запрошують на святкування ваших улюблених свят.
2.Оцінювання роботи учнів. Загальна оцінка діяльності класу.
3.Тренінгова вправа «Побажання».
– Що б ви хотіли побажати усім напередодні Нового року?