Просмотр содержимого документа
«Урок украинского языка для 3 класса"Переказ тексту"»
Баталовская Марина Леонтьевна МБОУ «Трудовская средняя школа» Сакский район Республика Крым
Ур ок розвитку зв’язного мовлення. 3 клас
Письмовий переказ. Аудіювання
Мета: перевірити вміння учнів переказувати текст; розвивати навички
усного і писемного мовлення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
І. Ор ганізаційний момент
ІІ . А ктуалізація опорних знань
Каліграфічна хвилинка
— Відгадайте загадку.
Бачиш в нім себе самого
Отаким, яким буваєш.
Що це, друже? Відгадаєш? (Дзеркало)
— Запишіть каліграфічно.
Дз дзі дзу одз ндз
Дзвінок дзеркало кукурудза
ІІІ . П овідомлення теми й мети уроку
— Сьогодні ми перевіримо ваше вміння писати письмовий переказ. Ви старанно працювали протягом року, тому успішно впораєтеся із завданням.
IV. К онтроль знань
Орієнтовні тексти для переказів
ВЕДМІД Ь І МИШКА
(Казка)
Спіймав якось ведмідь у своєму барлозі мишу. Почала мишка просити ведмедя:
— Відпусти мене, і я тобі колись у пригоді стану. Посміявся ведмідь з такої помічниці і відпустив мишку.
Ось одного разу заплутався ведмедь у мисливських тенетах.
Рвався, рвався — ніяк не виплутається.
Тут прибігла мишка, перегризла петлю й допомогла ведмедеві
звільнитися.
Словникова робота
У тенетах — у сітці для ловлі звірів, птахів.
Аналіз тексту за питаннями
— Кого спіймав ведмідь у своєму барлозі?
— Що попросила мишка у ведмедя?
— Що пообіцяла вона йому?
— Чи відпустив ведмідь мишку?
— Чи дотримала вона свого слова? Як?
Орієнтовний план переказу
1) Спіймав ведмідь мишу.
2) Ведмідь потрапив у біду.
3) Мишка-помічниця.
V. Аудіювання
VI. Рефлексія.
VII. П ідсумок уроку
— Чого навчалися на уроці?
— Що здалося складним, а що — найцікавішим?