СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок з української мови "Засоби зв`язку. Транспорт. Загадки. Р.м."

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок з української мови № 95 для учнів 1 класу шкіл ЛНР за підручником "Українська мова 1 клас" 2 частина, укладачі О.В. Чорна, Н.А. Редчець, Луганськ 2017

Просмотр содержимого документа
«Урок з української мови "Засоби зв`язку. Транспорт. Загадки. Р.м."»

Бочманова-Козлова

Елена Александровна

ГБОУ ЛНР УВК № 14

г. Стаханова (филиал)


Тема уроку Засоби зв’язку. Транспорт. Загадки. Р.м. (№ 95)

Мета: Ознайомити учнів з новими словами – назвами засобів зв`язку, назвами транспорту. Розширити знання про засоби зв’язку, транспорт. Розвивати зв’язне висловлювання, мовленнєву активність, творчу уяву, пам'ять. Виховувати цікавість до вивчання української мови.

Обладнання: підручник «Українська мова 1 клас», частина друга, укладачі О.В.Чорна, Н.А. Редчець, С.В. Плотнікова, Луганськ 2017; предметні малюнки, таблиця азбуки Морзе, іграшкові телефони.

Хід уроку

I. Орг. момент

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Роботу швидше починаймо.

II. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності

1. Бесіда

  • Діти, про що йшла мова на тому уроці?

  • Розкажіть, ким працюють ваші батьки.

2. Відгадування загадок

Він на відстань не зважає,

З ким попросиш – з тим з`єднає.

Як почуєш звук – ринг тон

Треба брати…(телефон)


Ми хоча і не крилаті –

Летимо в міста і села

І несемо для вас, малята,

Звістки щирі і веселі. (Листи)


Може він порахувати,

Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Може він листа прийняти,

З другом швидко нас зв’язати,

Він багато чого може

І завжди нам допоможе! (Комп`ютер)

  • Діти, а як назвати одним словом телефон, листи і

комп`ютер?

  • Так, це засоби зв’язку.

  • Відгадайте ще загадки:

По маршруту вас везуть

І квиточки продають.

З вигляду продовгуватий,

Але зовсім не рогатий. (Автобус)


Є великий, є малий,

З вантажами, легковий.

По дорогах поспішає,

У собі людей катає. (Автомобіль)


Сил багато птах цей має:

У повітрі він літає,

Возить у собі людей:

Татусів, матусь, дітей…(літак)


Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах. (Потяг)

  • Діти, а як назвати одним словом автобус, автомобіль, літак і потяг?

  • Вірно, це транспорт.

III. Визначення теми та мети уроку

  • Про що піде мова сьогодні на уроці? (Про засоби зв’язку і транспорт.)

  • Яка мета нашого уроку? (Дізнатися більше про засоби зв’язку і транспорт. Розпізнавати знайомі слова, запам’ятовувати нові. Відповідати на запитання за змістом сприйнятого малюнка)

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Гра «Луна»

(Учитель, показуючи малюнки, чітко промовляє слова, діти хором повторюють: телефон, телеграф, комп`ютер, листи )

2. Творче завдання (робота з підручником)

- Розкажи, який засіб зв’язку зображений на малюнках? (с.64)

- Діти, а хто знає, яким чином коні відносяться до засобів зв’язку?

3. Розповідь вчителя

- Раніше, поштова служба на перекладних конях була найшвидшою системою доставки листів. А вершники, які доправляли пошту, їздили за будь-якої погоди, міняючи коней на поштових станціях. Потім почали широко використовувати телеграф і азбуку Морзе.

- Телеграф – це пристрій для передавання на віддаль повідомлення у вигляді писемних знаків. Азбука Морзе – це відтворення графічних знаків комбінацією крапок і тире. (Показ вчителя таблиці кодування, додаток 1)

- Зазвичай люди спілкуються між собою безпосередньо, але інколи виникає необхідність повідомити якусь інформацію людині, яка недосяжна. Це здійснюється за допомогою засобів зв'язку.

4. Фізкультхвилинка. Гра «Зіпсований телефон»

(«Зіпсований телефон» будується на принципах ­естафети. Слово «транспорт» пускається по середньому ряду, а крайні ряди «ловлять слово», тобто намагаються його відгадати).

  • Що це за слово? (Транспорт)

  • 5. Гра «Так чи ні» (робота з підручником с.65)

  • Вислови свою думку, чому ти так вважаєш?

  • Це автобус? (Ні, це не автобус, тому, що…)

6. Бесіда

  • Як одним словом назвати все те, про що ми розповідали? (Транспорт)

  • Навіщо нам потрібен транспорт?

6. Творче завдання

- Поміркуй, для чого необхідні зображені машини? (с.65)

7. Фізкультхвилинка

(Діти повторюють склади і продовжують текст, знаходячи останнє слово за змістом і римою. Виконують імітаційні рухи.)



Ини-ини-ини —  по дорогах мчать... (машини).

Ій-ій-ій —  за кермом сидить... (водій).

Ак-ак-ак —  в небі синьому... (літак).

Ель-ель-ель —  пливе в морі... (корабель).

Ай-ай-ай —  ми сіли у... (трамвай).

Ири-ири-ири —  всі ми... (пасажири).

V. Закріплення та систематизація знань

1. Гра «Перекладач»

(Учитель називає види транспорту російською мовою, а учні українською)

2. Бесіда

- Так, навіщо нам потрібен транспорт?

- А, навіщо нам засоби зв’язку?

- Якими засобами зв’язку користується твоя родина?

3. Робота в парах. Гра «Подзвони мені»

- Діти, вам потрібно подумати, про що ви будете говорити по телефону один з одним і потім нам продемонструвати.

VI. Підсумок уроку.

1.Бесіда

- Про що ви сьогодні дізналися на уроці?

- Які засоби зв’язку запам’ятали?

- Який транспорт зможете назвати?

- Що нового дізналися на уроці?

VII. Рефлексія

  • Якими враженнями від уроку ви поділитесь удома?

  • Що було для вас найцікавішим?













Додаток 1


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!