СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Закріплення вмінь читати слова і текст з літерами З, з.

Нажмите, чтобы узнать подробности

У даній розробці подано матеріал для закріплення вмінь читати слова, речення, тексти з буквою "З".

Просмотр содержимого документа
«Закріплення вмінь читати слова і текст з літерами З, з.»




Тема. Закріплення вмінь читати слова і текст з літерами З, з.

1-А клас

Навчання грамоти. Музика.

Інтегрований урок

Мета. Закріпити вміння читати слова, речення , тексти з буквою «зе» та її звукове значення;

розвивати фонематичний слух, пам'ять, увагу, спостережливість, зв’язне мовлення;

сприяти вихованню почуття дружби і взаємодопомоги, естетичних смаків.

Обладнання: роздатковий матеріал, індивідуальні картки,

подушечка, мішок Діда Мороза, сніжинки, ноутбук.





















Хід уроку

І . Організація класу

Вчитель:

-Любі діти!

У наш клас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

(Учні повертаються обличчям до гостей)

Учень:

-Ми Вам раді, люди, добрі!

І вітаєм щиро Вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас!

Усі:

-Доброго дня Вам!

Доброго дня нам!

Доброго дня всій Україні!


Вправа «Барометр настрою»

Дітям пропоную продемонструвати свій настрій тільки руками:

поганий – долоньки стискаються,

гарний – руки розведені в сторони.


ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Вчитель:

- Сьогодні до нас завітала в гості… А ось хто завітав, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

( Звучить вальс. До класу заходить Зима.)


1. Робота над загадкою.

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я - ….

( Зима ).

2.Гра «Сигнальник»


Звуко - буквенний аналіз слова-відгадки.


ІІІ. Повідомлення теми уроку


1.Вчитель:

-Нашій гості буде цікаво знати, яку букву ми вивчили на минулому уроці.

Які звуки вона позначає?

- Тож сьогодні ми з вами будемо читати слова, речення, тексти з цією буквою.

2.Перегляд фрагменту відеоуроку «Буква З з».


ІV. Робота над новим матеріалом


  1. Скоромовка

Зайчик зілля з’їв у Зіни,

захотів заїсти сіном.

Зіна зойкнула у сінях:

Де ж узяти зайцю сіна?

  1. Вчитель:

- Зима до нас прийшла не сама, а з братами – місяцями.

- Як називаються зимові місяці?

3. Робота в групах.

(Клас об’єднується у три групи: грудень, січень, лютий. Біля кожної групи ставиться фішка з кольровим зображенням місяців.)

Грудень – прочитати і переказати оповідання «Хлопчик і сніжинка». (Додаток 1)

Січень – гра «Холодні слова». (Додаток 2)

Лютий – поєднати склади, утворити нові слова. (Додаток 3)


4. Фізкультхвилинка

Діти виконують пісню «Падає сніжок».

5. Вчитель:

-Зимонька завзята принесла нам свят багато.

Гра «Дивний надпис»

За допомогою стрілок прочитати назву свята, яке буде 19 грудня.

й

л

к

м





и

а

о







- Як дізнатися скільки складів у цьому слові?

- Чому слово пишемо з великої букви?

Вчитель:

-Зимової ночі перед 19 грудня Святий Миколай опускається на землю. Сивобородий, у довгій золотавій киреї, він заходить до кожної хати і кладе дітям під подушки свої пречудові, небесні гостинці.

Правда неслухняним він дарує хіба що прегарного замашного прутика, бо з неба він бачить кожного з нас. І добре знає, хто чемний , а хто не дуже …


6. Гра «Гостинець від Миколая»

Робота в парах

Роздаю картки, на яких записані слова:

МОРОЗ СНІГ ГАРБУЗ ВІТЕР ЗАМЕТІЛЬ РУКАВИЧКИ ПРУТИК ЗИМНО ЗАВІРЮХА ЗАМОРОЗКИ

Учень читає і вибирає слова з буквою «зе», кладе їх під подушечку. Клас складає речення з одним із слів. Учень записує схему речення на дошці.

Вчитель читає вірш « І зайчик чекає на Святого Миколая». ( Додаток 4)


7.Фізкультхвилинка. Пісня «Ой хто, хто Миколая любить».

8. Вчитель:

- Чарівниця-Зима принесла найулюбленіше свято дітвори – Новий рік.

А який же Новий рік без Діда Мороза, ялинки, Снігуроньки?

Дід Мороз залишив нам свій мішок. А в мішку…. новорічні завдання.


Завдання 1

Куди мають прилетіти сніжинки? Покажи їм шлях стрілочкою.
























Завдання 2

Розшифруй, що написав Дід Мороз в листівці.



4+3=

Т


А

8 -6=

І

2+2=

10-2=

В

7+2=

Ю






9

7

8

2

4














v.Підсумок уроку. Рефлексія.


1.Подарунки дітям від Зими.


































ДОДАТОК №1.


Хлопчик і сніжинка.


З неба летіла додолу сніжинка. Вона була ніжна, легка, прозора, мов пушинка. І красива, мов зірка.

На землі стояв хлопчик. Він бачив, як падає сніжинка, і думав: « Ось вона впаде комусь під ноги і її затопчуть».

  • Ні, не треба падати сніжинці на землю, не треба її затоптувати.

Хлопчик простягнув долоню. Він хотів приголубити сніжинку, а вона впала на добру теплу його руку й розтанула. Хлопчик із жалем дивиться на долоню. А там блищить крапелька, мов сльозинка.


ДОДАТОК №2.


Гра « Холодні слова»:


У холодильнику зберігалися «холодні» слова. Якось Василько прочинив двері холодильника і з нього випали ці слова. Вони розтанули і перетворились на окремі літери. Допоможи Василькові з цих літер відновити « холодні» слова. Літери можна переставляти.


Приклад: ДІЛ – ЛІД


МАЗИ

ЧЕНЬСІ

ОЗМОР

ГРАКИ

ТЮЛИЙ ГУХА

ЛОХОД

ГНІС

ДОДАТОК №3.

Поєднай стрілками склади лівої і правої колонок так , щоб з них утворилися нові слова.


НО

НА

КА

ВА

МА

К

М

С

СА

СО

МА

КА

РИ

РУ

РА












МО



РО



СІ









ДОДАТОК 4


І зайчик чекає

на Святого Миколая



Нарікає бідний зайчик:

  • Під кущем я змок.

І коли то землю вкриє

Сніжний килимок?


Вітрюган вістун-шумило

Вже нехай би змовк:

Я за шумом не почую

Як підійде вовк.


Слава Богу, два дні падав

Білий пух –сніжок.

Буде йти святий Микола

В місто до діток.


Він побачить попід лісом

Мій малий слідок,

То й мені морквину кине

І смачний листок.



Г. Чорнобицька










Література

1. М. С. Вашуленко

О. В. Вашуленко


Буквар

Київ

Видавничий дім «Освіта», 2012


2. Н. О. Будна

Н. Я. Походжай

Н. Б. Шост


Навчання грамоти

Конспекти уроків

Частина 1

Посібник для вчителів

Тернопіль

Навчальна книга – Богдан, 2012


3. В. Федієнко


Буквар

Читайлик

Школа

Видавничий дім, 2013



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!