СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Ұлттық киімдер» коллажы. 1 сынып

Категория: ИЗО

Нажмите, чтобы узнать подробности

«Ұлттық киімдер» коллажы.docx

Просмотр содержимого документа
««Ұлттық киімдер» коллажы. 1 сынып»

Бейнелеу өнері

Мектеп:

Күні: .

Оқытушының аты-жөні:

Сынып: 1 сабақ 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Блок

«Бізді қоршаған әлем»

Бөлім:

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

«Ұлттық киімдер» коллажы.

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

1.3.5.1 Қоршаған әлемнің кейбір ерекшеліктерін білу, оларды бейнелер мен пішіндердің көмегімен сәндік - қолданбалы өнер құралдары арқылы қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Бейнелер мен пішіндерді ажыратады және бейнелейді.

Ерекшеліктерін біледі.

Бейнелер мен пішіндерді түсінеді, қолданады және сипаттайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы

0-5 мин



Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Күлімде, күн, күлімде,

Күлсін барлық бала шат.

Берекелі бүгіндей,

Бейбіт болсын болашақ.

Сәлемдеседі.

Ширату жаттығуын орындайды.


Ауызша бағалау Тамаша!

Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер

11-20 мин




Ортасы



21-40 мин




Білу және түсіну

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Жаңа сабақ.

Әртүрлі ұлттық киімдерге байланысты бейнежазбаны тамашалау. Түсіндірме жұмысын жасау

Сергіту сәті «Қонжық» биін билеу

1-тапсырма «Кім шапшаң!» әдісі арқылы суреттер арқылы берілген әртүрлі ұлттардың киімдерін ерлер және әйелдер киіміне топтастыру.

2-тапсырма өздеріне ұнаған бір ұлттың киімін таңдап түрлітүсті қарындаштардың көмегімен суретін салу.

Сергіту сәті «Көңілді қояндар» биі.

Джесси Джентилдің жұптас-ойлан-бөліс әдісі арқылы оқушылар салған суреттерін бір – бірімен бөліседі.

Бейне жазбаны көргеннен соң, тақырыпты шығарады.


Сұрақтарға жауап береді.







Өз бөлмелерінің дизайны жайлы ой бөлісуі мүмкін.





Билеп сергиді.

- Түрлі-түсті қағаздан торсықтың жасалу жолдарын түсінеді Билеп сергиді. Өздері түрлітүсті қағаздан шаблонның көмегімен торсықты жасайды.









Дискриптор

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.




https://youtu.be/RAb0GJ37unQhttps://youtu.be/RAb0GJ37u nQ



https://youtu.be/sPX27NNVWCY







Сурет дәптер


Интерактивті тақта.

40-45 мин

Аяқталуы



Рефлексия: «Алтын балық» әдісі.

Оқушыларға жасырын сурттер таратылады.

Кімге алтын балық түссе, сол оқушы ортаға шығады. Балалар сол оқушыға сұрақтар қояды. Жауап бере алмаса, басқа оқушыларға көмектесуге болады.


«Алтын балық» әдісі бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды

Оқушылар мүсіндеген заттары бойынша білгендері мен үйренгендерін қорытындылайды.


Қосымша ақпарат

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Қабілеті жоғары оқушыларға «Қарқын тәсілі» әдісімен Көркемдеп аралаудың күрделі түрлерін қолдана алады. Қолдауды қажет ететін оқушылар аралаудың қарапайым түрлерін қолдана алады.

1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!