СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

1930 жылдардағы аштық, шаруалар көтерілісі.

Категория: История

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыныбы

9сынып  Қазақстан тарихы

Күні

 

Сабақтың тақырыбы:

§20-21. 1930жылдардағы аштық, шаруалар көтерілісі.

Мақсаты

Оқушыларға   Ұжымдастыруға байланысты әр түрлі іс-шаралардың нәтижесі Қазақстанның барлық аудандарын аштыққа ұрындыруы, шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы көтеріліске әкелуі жайында мағлұмат беру.

Міндеттері

Оқушыларды салыстырмалы талдау жасау мен іздену жұмыстарын жүргізуге машықтандыру, дұрыс жоспар құруға, пікірін жеткізе білуге үйрету;

Әдіс-тәсілдері        

СТО, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,көшбасшылық, дарынды балаларды оқыту, АКТ

Миға шабуыл(сұрақ-жауап), баяндау, жұптық, жеке, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар : Ұжымдастыруға байланысты әр түрлі іс-шаралардың нәтижесі Қазақстанның барлық аудандарын аштыққа ұрындыруын, нәтижесінде шет елдерге қазақтардың қоныс аударуын, қаза табуын,  шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы көтеріліске әкелуін біледі.

Көрнекілігі

оқулық, карта, суреттер, ватман, интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар;

              Мұғалім іс-әрекеті  

                   Оқушы іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу,сыныпты түгендеу.

2.Психологиялық ахуал. Назар аударту, зейінін жинақтау.

3. Топқа бөлу( 5мин)

Мақсаты: топпен жұмыс істеуге дағдыландыру.

 

 

 

 

 

 

 

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл.

Үйге бес сұрақтан сұрақ құрастыруды бергенмін.

 

 

 

ІІІ. Жаңа сабақ.

1.1931-1933 жылдардағы аштық.

2.Шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы.

1929ж күзде Қостанай округінде көтеріліс бұрқ ете түсті.

Көтерілісшілерді А.Бекежанов, С.Қадиев, А.Смағұлов басқарды.

3.Созақ көтерілісі.

1930ж көктемде басталды.

5мыңдай адам қатынасты.

4.Жетісудағы көтеріліс

5.Ақтөбе, Қостанай және Қызылорда округтеріндегі көтерілістер.

6.Маңғыстаудағы көтерілістер.

 

ІV. Шығармашылық жұмыс

Жаңа сабақты меңгеру үшін оқушыларға тақырыптағы жоспарлар бойынша өзіндік жұмыс беріледі.

 

Ітоп: 1931-1933 жылдардағы аштық.

2.Шаруалардың ұжымдастыру

ІІтоп:  Созақ көтерілісі.

ІІІтоп:  Жетісудағы көтеріліс

ІVтоп:   Ақтөбе, Қостанай және Қызылорда округтеріндегі көтерілістер.

VІтоп:    Маңғыстаудағы көтерілістер

 

 

 

 

Ынталандыру мотивациясы

Оқушылар бүгінгі сабақта не айтылды?

Сабақ сендерге ұнады ма?

Рефлексия.

Бағалау .

 

Үй тапсырмасы: §20-21. мазмұндау

 Деңгейлі сұрақтарын құрастыру.

(А-жоғары,В-орташа, С-төмен)

 

 

1.Оқушылар назар аударып тыңдайды.

2.Реттік сандар (1,2,3) арқылы топқа бөлінеді.

3 Топ өзінің көшбасшысын тағайындайды.

Өздерін критерий бойынша бағалайды. (10 минут)

1.Мазмұны

2.Топтың белсенділігі

3.Постердің эстетикасы

4.Әдісті қолдану

«Микрофон». Үйден құрап келген оқушы микрофон немесе соған ұқсас бір затты басқа оқушыға беріп, сұрағын оқиды. Қолына микрофонды алған оқушы нақты және қысқаша түрде өз ойын айтады, қорытынды жасайды. (15минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр топ өз тапсырмасын топта талқылап, постер құрастырады. (10минут)

Орындаған постерлерін келесі топқа береді. Келесі топ толықтырады.

(10минут)

Әр топ ортаға шығып қорғайды.(5минут)

 

 

 

 

Оқушылар стикерлерге жазып береді..

 

Просмотр содержимого документа
«1930 жылдардағы аштық, шаруалар көтерілісі.»

Сыныбы

9сынып Қазақстан тарихы

Күні


Сабақтың тақырыбы:

§20-21. 1930жылдардағы аштық, шаруалар көтерілісі.

Мақсаты

Оқушыларға Ұжымдастыруға байланысты әр түрлі іс-шаралардың нәтижесі Қазақстанның барлық аудандарын аштыққа ұрындыруы, шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы көтеріліске әкелуі жайында мағлұмат беру.

Міндеттері

Оқушыларды салыстырмалы талдау жасау мен іздену жұмыстарын жүргізуге машықтандыру, дұрыс жоспар құруға, пікірін жеткізе білуге үйрету;

Әдіс-тәсілдері

СТО, диалог арқылы оқыту, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,көшбасшылық, дарынды балаларды оқыту, АКТ

Миға шабуыл(сұрақ-жауап), баяндау, жұптық, жеке, топпен жұмыс.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар : Ұжымдастыруға байланысты әр түрлі іс-шаралардың нәтижесі Қазақстанның барлық аудандарын аштыққа ұрындыруын, нәтижесінде шет елдерге қазақтардың қоныс аударуын, қаза табуын, шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы көтеріліске әкелуін біледі.

Көрнекілігі

оқулық, карта, суреттер, ватман, интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар;

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу,сыныпты түгендеу.

2.Психологиялық ахуал. Назар аударту, зейінін жинақтау.

3. Топқа бөлу( 5мин)

Мақсаты: топпен жұмыс істеуге дағдыландыру.








ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл.

Үйге бес сұрақтан сұрақ құрастыруды бергенмін.




ІІІ. Жаңа сабақ.

1.1931-1933 жылдардағы аштық.

2.Шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы.

1929ж күзде Қостанай округінде көтеріліс бұрқ ете түсті.

Көтерілісшілерді А.Бекежанов, С.Қадиев, А.Смағұлов басқарды.

3.Созақ көтерілісі.

1930ж көктемде басталды.

5мыңдай адам қатынасты.

4.Жетісудағы көтеріліс

5.Ақтөбе, Қостанай және Қызылорда округтеріндегі көтерілістер.

6.Маңғыстаудағы көтерілістер.


ІV. Шығармашылық жұмыс

Жаңа сабақты меңгеру үшін оқушыларға тақырыптағы жоспарлар бойынша өзіндік жұмыс беріледі.


Ітоп: 1931-1933 жылдардағы аштық.

2.Шаруалардың ұжымдастыру

ІІтоп: Созақ көтерілісі.

ІІІтоп: Жетісудағы көтеріліс

ІVтоп: Ақтөбе, Қостанай және Қызылорда округтеріндегі көтерілістер.

VІтоп: Маңғыстаудағы көтерілістер





Ынталандыру мотивациясы

Оқушылар бүгінгі сабақта не айтылды?

Сабақ сендерге ұнады ма?

Рефлексия.

Бағалау .


Үй тапсырмасы: §20-21. мазмұндау

Деңгейлі сұрақтарын құрастыру.

(А-жоғары,В-орташа, С-төмен)



1.Оқушылар назар аударып тыңдайды.

2.Реттік сандар (1,2,3) арқылы топқа бөлінеді.

3 Топ өзінің көшбасшысын тағайындайды.

Өздерін критерий бойынша бағалайды. (10 минут)

1.Мазмұны

2.Топтың белсенділігі

3.Постердің эстетикасы

4.Әдісті қолдану

«Микрофон». Үйден құрап келген оқушы микрофон немесе соған ұқсас бір затты басқа оқушыға беріп, сұрағын оқиды. Қолына микрофонды алған оқушы нақты және қысқаша түрде өз ойын айтады, қорытынды жасайды. (15минут)






















Әр топ өз тапсырмасын топта талқылап, постер құрастырады. (10минут)

Орындаған постерлерін келесі топқа береді. Келесі топ толықтырады.

(10минут)

Әр топ ортаға шығып қорғайды.(5минут)





Оқушылар стикерлерге жазып береді..