Сабақ: | 1 |
Тақырыбы:Екінші сыныпта оқимын | Мектебі: №1 Зеренді орта мектебі |
Күні,айы: | Мұғалімнің аты-жөні: Алибекова Айсауле Оразбаевна |
Сыныбы: 2 | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 2.1.1.1.ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау |
2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну |
2.2.3.1тілдік нормаларды сақтап отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну |
Сабақ мақсаттары: | Барлығы:қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды |
Көбі:қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді |
Кейбірі:тілдік нормаларды сақтай отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады |
Күтілетін нәтиже: | Сұрақтарға жауап береді.Диалогты толықтырып айтады. |
Жаңа сөздер: | Нешінші?екінші,үшінші,қабатта,жақсы көремін |
Сабата қолданылатын мате-риалдар: | Түрлі-түсті суреттер,кестелер,желімқағаздар (стикерлер),суреттер. |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері», «Баспалдақ» техникасы,сергіту жаттығуы |
Дереккөздері : | Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар, сөздік |
Тапсырма: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу | Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне»тұрғызып,өлең оқи-ды. Орнымыздан тұрамыз, Қатарды біз құрамыз. Міне менің қолым бос, Жылуымы жылу қос. | Мұғаліммен бірге қайталайды. Бір біріне жақсы тілектер айтады. |
Өткен сабақты тексеру | Өткен тақырыпты қайталай-ды.Кемшілікті анықтайды, түзетеді,бағалайды. | Тапсырманы айтады,тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
I.Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту. Бірінші саусақ-бас бармақ, Екінші саусақ-балаң үйрек, Үшінші саусақ-ортан терек, Төртінші саусақ-шылдыр шүмек, Бесінші саусақ-кішкене бөбек. | Оқуылар жауап береді |
II.Мағынаны тану | 1.Сөздікпен жұмыс.А)Мұғалім жаңа сөздермен таныстырады. Аудармасын айтады.Оларды оқиды,қайталайды. | Тыдалым.Оқылым.Жаңа сөздер-ді тыңдайды,қайталайды,оқиды. |
Ә)«Дұрыс айт!»айдарында бе-рілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады,бірнеше рет қайталатады. | Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады,қайталайды. |
2.Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым Оқулықтағы тыңдалымға арнал-ған мәтінді тыңдатады.Сөздер- дің мағынасын түсіндіреді. | Тыңдалым.Мәтінді мұқият тың-дайды.Жаңа сөздерді қайталай-ды. |
3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.А)Айтылым.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындайды. | Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. |
Ә)Жазылым.Оқулықтағы 3-тап-сырманы орындайды. | Жазылым.Суретке қарап,диалог-ті толықтырып жазады. |
5.Сергіту сәті. Ал,балалар,тұрайық! Алақанды ұрайық, Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып,бір тұрып, Бой сергітіп алайық. | Сергіту жаттығуын жасайды.Мұ-ғаліммен бірге қайталайды. |
III.Ойтолғаныс | Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады. | Оқылым.Айтылым.Мәтінді оқи-ды.Сөйлемдерге сұрақ қояды. |
IV.Бекіту | Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4-тапсыр-маны орындатады. | Айтылым.Суреттегі кейіпкердің атынан диалог құрады. |
«Есте сақта»айдарында берілген сөздерді жаттатады. | Берілген сөздерді жаттайды.Қай-талайды. |
V.Бағалау | Формативті бағалау.Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | «Ішкі және сыртқы»шеңбер тех-никасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
VI.Үйге тапсырма | Жазу дәптерінен тапсырма бе-ріледі. | |
VII.Рефлексия | Түрлі смайликтер таратып беру | Оқушылар смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |