СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

№5 зертханалық жұмыс. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы

Категория: Физика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл зертханалық жұмыс 8 сыныпта Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы тақырыбын қорытындылау үшін жүргізіледі. зертханалық жұмысқа пайдаланатын құрал жабдықтар: амперметр, вольтметр, жалғағыш сымдар, ток көзі, шам, реостат, резистор қажет.

Просмотр содержимого документа
«№5 зертханалық жұмыс. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы»

Сабақ: №5 зертханалық жұмыс. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын тексеру.

Мектеп: Л.Қылышев атындағы Шилі ОЖББМ

Күні: 02.02.2017ж

Мұғалім есімі: Сакиева А.К.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

Сабақ мақсаттары:

тізбектің бөлігіндегі ток күшін, кернеуді, кедергіні өлшей алады.

Барлық оқушылар: тізбектің бөлігіндегі ток күшін, кернеуді, кедергіні өлшей алады.

Оқушылардың басым бөлігі: тізбектің бөлігіндегі ток күшін, кернеуді, кедергіні өлшей алады, формула арқылы есептеп нәтижесін жазады.

Кейбір оқушылар: тізбектің бөлігіндегі ток күшін, кернеуді, кедергіні өлшей алады, формула арқылы есептеп нәтижесін жазады, өлшеу нәтижелері бойынша ток күшінің кернеуге тәуелділік графигін тұрғызады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Амперметр, вольтметр, реостат, ток көзі, резистор.

Алдыңғы тақырып: (Сәйкестендіру) 4 мин

1

А. resistor

2

В. switch

3

С. amperemeter

4

D. lamp

5

Е. current source

6

F. voltmeter

7

G. rheostat

Жауабы: 1-С; 2-Е; 3-D; 4-F; 5-A; 6-G; 7-B.


ЖОСПАР


Жоспарланған жаттығулар

Уақыт

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Басы

1.Топқа бөлу

«Физикалық шаманы тап»


Құралдар салынған суреттерді таңдап, қай физикалық шаманы өлшейтін құрал екенін тауып, топқа бөлінеді.

4 мин

Суреттер, физикалық шама жазылған парақша

Ортасы

«Сәйкестендіру»

Құрал жабдықтардың шартты белгісін ағылшынша атауымен сәйкестендіру тестін орындайды.

5 мин

Интербелсенді тақта.


1. = I · t


2. А = ·


3. = / R


4. U= /


5. =ρ·l /


5 мин

Интербелсенді тақта қаламымен

Ом заңын қайталау

3 мин

Слайд



Жұмыс орындау кезеңі.

1.амперметр мен вольтметр шкалаларын қараңдар және бір бөліктің құнын есептеңдер:

2.сұлба бойынша электр тізбегін жинаңдар;

3.тізбекті тұйықтаңдар;

4.тізбектегі кернеу мен ток күшін біртіндеп ұлғайтыңдар. Құралдардың көрсетулерін кестеге жазыңдар:

№ І,А U,В R,Ом

5. Ом заңын пайдаланып қыздыру шамының кедергісі есепеңдер;

6.есептеу нәтижелерін кестеге түсіріңдер;

7.тәжірибе нәтижелерін қорытындылаңдар.

Тапсырма: Өлшеу нәтижелері бойынша ток күшінің кернеуге тәуелділік графигін тұрғызып, сол функцияға сипаттама беріңдер.


Әр топ графиктерімен таныстырады.

19 мин




















2 мин.

Амперметр, вольтметр, реостат, резистор, ток көзі, жалғағыш сымдар.













Плакат, маркер, сызғыш

5.Рефлексия «Бағдаршам»


ҚЫЗЫЛ-түсінбедім

САРЫ-әлі білуім

керек

ЖАСЫЛ-барлығы

түсінікті


2 мин

Бағдаршам, стикерлер

Үйге тапсырма:

«Электр тогысыз Жер» тақырыбына эссе жазу
(қалауы бойынша)


Үй тапсырмасы күнделіктеріне жазып алады.

1 мин


Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс.









Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспараған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



















Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1




2




Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1.



2.



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім