СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 10.07.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"А.Байтұрсынов "Егіннің бастары" Ахмет атаға хат

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

А/И4 Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап хат жазу

Просмотр содержимого документа
«"А.Байтұрсынов "Егіннің бастары" Ахмет атаға хат»

Бекітемін:

Оқу ісінің орынбасары:Сейтова Л.А.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы

Ахмет Байтұрсынов «Егіннің бастары» Әке өсиеті

Күні 23.01

Класс 5

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5А\И4 Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: шығармадан алған әсерін сипатап хат жазады

Көптеген оқушылар: шығармадан алған әсерін сипаттап хат, өлең жазады

Кейбір оқушылар: : шығармадан алған әсерін сипаттап, өз пікірін дәлелдеп хат, өлең жазады

Бағалау

критерийлері

Алған әсерін өз сөзімен сипаттап жеткізеді

Тілдік мақсаттар

Тақырып бойынша өз ойларын сауатты және дәлелді жеткізе білуге даярлау, зерттеу қабілеттерін дамытады;

Пән лексикасы және терминология: мысал, аллегроия, мылал

Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер:менің ойымша, менің пірімше, таңдау, іріктеу, салыстыру, анықтау, баяндау


Құндылықтар

Білім алушыларды адамгершілікке, мейірімділікке, тәкәппар болмауға балу

Пәнаралық байланыыс

Музыка, қазақ тілі

Осыған дейін меңгерілген білім

А.Байтұрсынов «Егіннің баастары» Әке өсиеті

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут

І. Тренинг «Менің досымның маған ұнайтын қасиеті...»

«Фильді пайдалану» стратегиясы «Адамгершілік деген не?»

Егіннің бастары мысалы қалай әсер етті?

Қандай қасиеттерді боййыңа жинадың?


Жүрекше, видеоролик



Сабақтың ортасы



22 минут

«Бес жолды тұжырым» стратегиясы Шығармашылы жұмыс

Төменде ұсынылған бір зат есімге таңдау жасап, бес жолды өлең құрастырыңыз. Өлең құрылымындағы сөздер арқылы шығармадан алған әсеріңді көрсетіңіз.Ұсынылатын зат есемдер:тәкаппарлық, адамгершілік, қасиет, үлгі

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Сөйлем

5.Синоним

Дискриптор:

  • Берілген зат есімдердің біріне таңдау жасайды

  • Таңдаған зат есімге қатысты үш сын есім жазады.

  • Зат есімге қатысты үш етістік жазады

  • Төрт сөзден тұратын сөйлем құрастыру рқылы әсерін жеткізеді

  • Таңдаған зат есімге мағыналас болатын бір зат есім жазады

Автор орындығы стратегиясы арқылы оқушылар оқиды.

Тапсырма :Өлеңді тыңдайды. Көкке араған бидайға мінездеме жазады.

Тәкаппар сөзінің синонимдерін таып, адамның жағымсыз мінез құлқын тізіп жазады

РАФТ стратегиясы. Ашығармадан алған әсері туралы хат жазады.

Автор орындығы

Сабақтың соңы


Рефлекция: Бүгінгі іс әрекетім....




Қосымша ақпарат Үйге : 8 тапсырма

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Дифференциацияны еркі жазу стратегиясы, инсерт, РАФТ оқушыларға қолдау көрсетіп, бағыт беру арқылы жүзеге асырамын.

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз



Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін

Әр оқушының дәптеріне бүгінгі жасаған жұмысы бойынша смайлик салып, не нәрсеге көңіл аудару керек екенін жазамын

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)



Осы сабақ барысында оқушы өзі ойланып, идея ұсынады, алған ақпараты бойынша өмірмен байланыстырып қорытынды жасады

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

























«Бес жолды тұжырым» стратегиясы Шығармашылы жұмыс

Төменде ұсынылған бір зат есімге таңдау жасап, бес жолды өлең құрастырыңыз. Өлең құрылымындағы сөздер арқылы шығармадан алған әсеріңді көрсетіңіз.Ұсынылатын зат есемдер:тәкаппарлық, адамгершілік, қасиет, үлгі

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Сөйлем

5.Синоним

Дискриптор:

  • Берілген зат есімдердің біріне таңдау жасайды

  • Таңдаған зат есімге қатысты үш сын есім жазады.

  • Зат есімге қатысты үш етістік жазады

  • Төрт сөзден тұратын сөйлем құрастыру рқылы әсерін жеткізеді

  • Таңдаған зат есімге мағыналас болатын бір зат есім жазады

«Бес жолды тұжырым» стратегиясы Шығармашылы жұмыс

Төменде ұсынылған бір зат есімге таңдау жасап, бес жолды өлең құрастырыңыз. Өлең құрылымындағы сөздер арқылы шығармадан алған әсеріңді көрсетіңіз.Ұсынылатын зат есемдер:тәкаппарлық, адамгершілік, қасиет, үлгі

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Сөйлем

5.Синоним

Дискриптор:

  • Берілген зат есімдердің біріне таңдау жасайды

  • Таңдаған зат есімге қатысты үш сын есім жазады.

  • Зат есімге қатысты үш етістік жазады

  • Төрт сөзден тұратын сөйлем құрастыру рқылы әсерін жеткізеді

Таңдаған зат есімге мағыналас болатын бір зат есім жазады

«Бес жолды тұжырым» стратегиясы Шығармашылы жұмыс

Төменде ұсынылған бір зат есімге таңдау жасап, бес жолды өлең құрастырыңыз. Өлең құрылымындағы сөздер арқылы шығармадан алған әсеріңді көрсетіңіз.Ұсынылатын зат есемдер:тәкаппарлық, адамгершілік, қасиет, үлгі

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Сөйлем

5.Синоним

Дискриптор:

  • Берілген зат есімдердің біріне таңдау жасайды

  • Таңдаған зат есімге қатысты үш сын есім жазады.

  • Зат есімге қатысты үш етістік жазады

  • Төрт сөзден тұратын сөйлем құрастыру рқылы әсерін жеткізеді

Таңдаған зат есімге мағыналас болатын бір зат есім жазады

«Бес жолды тұжырым» стратегиясы Шығармашылы жұмыс

Төменде ұсынылған бір зат есімге таңдау жасап, бес жолды өлең құрастырыңыз. Өлең құрылымындағы сөздер арқылы шығармадан алған әсеріңді көрсетіңіз.Ұсынылатын зат есемдер:тәкаппарлық, адамгершілік, қасиет, үлгі

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Сөйлем

5.Синоним

Дискриптор:

  • Берілген зат есімдердің біріне таңдау жасайды

  • Таңдаған зат есімге қатысты үш сын есім жазады.

  • Зат есімге қатысты үш етістік жазады

  • Төрт сөзден тұратын сөйлем құрастыру рқылы әсерін жеткізеді

Таңдаған зат есімге мағыналас болатын бір зат есім жазады














Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!