СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Адабий окуу сабагы. 3-класс Тема: Күн менен булуттун кармашы

Нажмите, чтобы узнать подробности

“________” ____________ 2020-ж    ОББ   текшердим:_________________

Адабий окуу сабагы. 3-класс

Тема: Күн менен булуттун кармашы

Сабактын тиби: Жаңы билимди калыптандыруу сабагы

Сабактын формасы: интерактивдүү

Сабактын методдору: аңгемелешүү,түшүндүрүү, суроо-жооп,көрсөтмөлүүлүк,китеп менен иштөө, интерактивдүү ыкма.

Сабактын жабдылышы:окуу китеби,сүрөттөр

Негизги компетенттүүлүк төр:

 

 

Сабактын максаттары

 

Көрсөткүчү

1.маалымат

тык

                     

Чыгарманын мазмуну менен таанышып, каармандарына сынчыл ой жүгүртө алат.Түшүнгөнүн мазмундуу айтып бере алышат.

-чыгарманын мазмуну менен таанышып, түшүнө алса;

-түшүнгөнүн мазмундуу айтып бере алса;

-сынчыл ой жүгүртө алса

2. Социалдык коммуникативдик        

Шар окууга, туура окууга көнүгүшөт. Өз оюн толук айтып берүүгө көнүгүшөт. Байланыштуу кеби өсөт

-шар, туура окуса;

- өз оюн айта алса;

- байланыштуу кеби өссө.

 3.Өз алдынча уюштуруу,маселелерди чечүү

                            

Адептүү жүрүм-турумга тарбияланат.

- адептүүболушса, жаман адаттан алыс болушса

 

Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Компет.

Баалоо

НК

ПК

Уюштуруу:

Мугалим окуучуларды сабакка даярдап, жагымдуу маанай түзөт.

Окуучулар жагымдуу маанай түзүүгө катышат, ага жардам беришет.

НК2

 

Ыраазы

чылык билди

рүү

Үй тапшырма

ны суроо

Көктом ырын сурайт

Ырды көркөм жатка айтып беришет.

 

НК2

НК3

 

ПК3

 

 мактоо

Жаңы темага өбөлгө

 

 

 

 

Жаңы тема

     Табышмакты тап.

Күндүз көрөм,

Түндөсү көрбөйм.

Көк көйнөккө пахта жайдым.

Тема менен тааныштырып, максатын айтат.

1.Окуп берем

Табышмакты табышат.

Күн

 

Булут.

 

Тема менен, максаты менен таанышат.

Купуя окушат,угушат.

НК1

 

 

 

 

 

 

 

ПК2

ПК5

 

 

 

 

 

Мактоо,

 

Бышыктоо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Эс алуу көнүгүүсү

2. Жаңырык окутуу

3. Чынжырча окутуу

4. мугалим окуп токтогон жерин тааптыртып окутуу

 

Суроолор боюнча иштөө.

1.Күн эмнеге шашты?

2.Сур булут анын өтүнүчүн аткардыбы?

1-топ стикер аңгеме.

Күн эмне үчүн ыйлап жиберди?

2-топ. Стикер аңгеме.

Булуттарды ким, кантип сүрүп чыгарды?

3-топ стикер аңгеме.

Жер жүзүндөгү жан-жаныбарлар  Күнсүз жашоосу мүмкүнбү?

 

Күн, шамал, бороон

 

1-топ.кластер чыгармага.

Окуя болгон мезгил,окуя болгон жер, окуянын каармандары.

2-топ.

Вендин диаграммасы

Күн, булут салыштырып.

3-топ. Кластер Күнгө

Презентация жасатат.

 

Окуп беришет

 

 

 

Суроолорго ойлорун айтып жооп беришет.

 

 

 

Сүрөтүн тартып, чакан аңгеме жазышат.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оюн ойношот.

 

 

Топтордо тапшырмаларды аткарышат.

 

 

 

Презентация жасашат, бири-бирин угушат.

НК2

 

 

НК3

 

 

 

 

 

 

НК2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НК3

 

 

 

НК2

 

ПК5

 

ПК2

 

 

 

 

 

 

 

ПК3

ПК1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПК1

ПК3

 

 

 

 

Мактоо

 

 

 

 

 

 

Мактоо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мактоо ,

смайлик

Жыйынтык

тоо

 

Баалоо

 

Уй тапшыр

ма

Топторду баалоо

 

Окуучуларды билим деңгээлине жараша баалайт.

 

Окуп түшүнүү. Макал жаттап маанисин чечмелеп келүү

Бири-бирин баалашат

 

 

Баа койдурушат.

 

 

Үй тапшырма алышат.

 

 

НК3

 

Кол чабуу менен

Смайлик

тер

 

 

Просмотр содержимого документа
«Адабий окуу сабагы. 3-класс Тема: Күн менен булуттун кармашы»

________” ____________ 2020-ж ОББ текшердим:_________________

Адабий окуу сабагы. 3-класс

Тема: Күн менен булуттун кармашы

Сабактын тиби: Жаңы билимди калыптандыруу сабагы

Сабактын формасы: интерактивдүү

Сабактын методдору: аңгемелешүү,түшүндүрүү, суроо-жооп,көрсөтмөлүүлүк,китеп менен иштөө, интерактивдүү ыкма.

Сабактын жабдылышы:окуу китеби,сүрөттөр

Негизги компетенттүүлүк төр:



Сабактын максаттары


Көрсөткүчү

1.маалымат

тык

Чыгарманын мазмуну менен таанышып, каармандарына сынчыл ой жүгүртө алат.Түшүнгөнүн мазмундуу айтып бере алышат.

-чыгарманын мазмуну менен таанышып, түшүнө алса;

-түшүнгөнүн мазмундуу айтып бере алса;

-сынчыл ой жүгүртө алса

2. Социалдык коммуникативдик

Шар окууга, туура окууга көнүгүшөт. Өз оюн толук айтып берүүгө көнүгүшөт. Байланыштуу кеби өсөт

-шар, туура окуса;

- өз оюн айта алса;

- байланыштуу кеби өссө.

3.Өз алдынча уюштуруу,маселелерди чечүү

Адептүү жүрүм-турумга тарбияланат.

- адептүүболушса, жаман адаттан алыс болушса



Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Компет.

Баалоо

НК

ПК

Уюштуруу:

Мугалим окуучуларды сабакка даярдап, жагымдуу маанай түзөт.

Окуучулар жагымдуу маанай түзүүгө катышат, ага жардам беришет.

НК2


Ыраазы

чылык билди

рүү

Үй тапшырма

ны суроо

Көктом ырын сурайт

Ырды көркөм жатка айтып беришет.


НК2

НК3


ПК3


мактоо

Жаңы темага өбөлгө





Жаңы тема

Табышмакты тап.

Күндүз көрөм,

Түндөсү көрбөйм.

Көк көйнөккө пахта жайдым.

Тема менен тааныштырып, максатын айтат.

1.Окуп берем

Табышмакты табышат.

Күн


Булут.


Тема менен, максаты менен таанышат.

Купуя окушат,угушат.

НК1








ПК2

ПК5






Мактоо,


Бышыктоо




















Эс алуу көнүгүүсү

2. Жаңырык окутуу

3. Чынжырча окутуу

4. мугалим окуп токтогон жерин тааптыртып окутуу


Суроолор боюнча иштөө.

1.Күн эмнеге шашты?

2.Сур булут анын өтүнүчүн аткардыбы?

1-топ стикер аңгеме.

Күн эмне үчүн ыйлап жиберди?

2-топ. Стикер аңгеме.

Булуттарды ким, кантип сүрүп чыгарды?

3-топ стикер аңгеме.

Жер жүзүндөгү жан-жаныбарлар Күнсүз жашоосу мүмкүнбү?


Күн, шамал, бороон


1-топ.кластер чыгармага.

Окуя болгон мезгил,окуя болгон жер, окуянын каармандары.

2-топ.

Вендин диаграммасы

Күн, булут салыштырып.

3-топ. Кластер Күнгө

Презентация жасатат.


Окуп беришет




Суроолорго ойлорун айтып жооп беришет.




Сүрөтүн тартып, чакан аңгеме жазышат.









Оюн ойношот.



Топтордо тапшырмаларды аткарышат.




Презентация жасашат, бири-бирин угушат.

НК2



НК3







НК2










НК3




НК2


ПК5


ПК2








ПК3

ПК1













ПК1

ПК3





Мактоо







Мактоо











Мактоо ,

смайлик

Жыйынтык

тоо


Баалоо


Уй тапшыр

ма

Топторду баалоо


Окуучуларды билим деңгээлине жараша баалайт.


Окуп түшүнүү. Макал жаттап маанисин чечмелеп келүү

Бири-бирин баалашат



Баа койдурушат.



Үй тапшырма алышат.



НК3


Кол чабуу менен

Смайлик

тер






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!