СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа әсері 8 сынып ҚМЖ

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар: жергілікті компонентті қосымша  қамту негізінде климаттың адамза тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсерін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі: адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастыра алады;

Кейбір оқушылар: 6 адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады

Просмотр содержимого документа
«Адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа әсері 8 сынып ҚМЖ»



Сабақтың тақырыбы

Адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін кері әсері


Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сəйкес)

8.3.2.5 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамза тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсеріне баға береді.

8.3.2.6 адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамза тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсерін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі: адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастыра алады;

Кейбір оқушылар: 6 адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады

Бағалау критерийі


-жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде климаттың адамза тіршілігі мен шаруашылығына тигізетін әсерін біледі;

-адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастыра алады;

- адамзат әрекетінің атмосфера мен климатқа тигізетін әсерін топтастырып, шешу жолдарын ұсынады

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану, талдау

Тілдік мақсаттар

  • Айтылым; Жасалған қорытындыларын сыныптастары алдында қорғау барысында өз ойларын еркін жеткізеді

  • Тыңдалым; Оқушылар мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды.

  • Жазылым ; Берілген тапсырмаға қорытынды жазады

  • Оқылым; Берілген мәтінді, тапсырманы түсініп оқиды.

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» идеясының аясында еңбек

және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алуға баулу


Алдыңғы білім

8.3.2.3 климаттық белдеулерді талдайды.

8.3.2.4 әр материкте орналасқан ұқсас климаттық белдеулерді салыстырады.


Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері


Дереккөздер,

ресурстар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасып, көңіл- күй сұрау, түгендеу.

  1. Ой қозғау:

Жер шарындағы жер қабықтарын ата?

Ауа құрамындағы газдарды ата?


Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ:

1 тапсырма:

1-топ – температура

2-топ – ылғалдылық

3-топ- климаттың адам тіршілігіне әсері

4-топ-адам іс-әрекетінің климатқа ықпалы

(Кластер әдісі арқылы постер жасау)

(т.ж)

критерий

дескриптор

Климаттың адамзат тіршілігіне тигізетін әсерін және адамзаттың атмосфераға тигізетін әсерін біледі

- Климаттың адамзат тіршілігіне тигізетін әсерін анықтай алады;

- адамзаттың атмосфераға тигізетін әсерін сипаттай алады

Қ.Б (Бағдаршам)

2 тапсырма: Температура және ылғалдылық шәкілдерін әзірлеу.


критерий

дискриптор

Температура және ылғалдылық шәкілдерін құрастырады



: Температура және ылғалдылық шәкілдерін мәліметтерге сүйене отырып құрастыра алады.



ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау


3- тапсырма: «Минто пирамидасын» пайдалана отырып, кестедегі деректерді мәтінге айналдырады

критерий

Дискриптор

«Минто пирамидасын» пайдалана отырып, кестедегі деректерді мәтінге айналдырады

  • «Минто пирамидасын» пайдалана отырып, кестедегі деректерді мәтінге айналдыра алады.

ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау


Фишкалар, оқулық


Саралап оқыту – Оқушыларға белсенді қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)


Саралау тапсырмаларды таңдау, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтиже, оқушыға жеке жәрдем көрсету, оқушының жеке ерекшеліктеріне сәйкес оқу материалы мен ресурстарды таңдауда (Гарднердің көпшілдік сана теориясы бойынша) байқалуы мүмкін.

Дифференциацияны сабақтың кез-келген кезеңінде уақытты тиімді пайдалануды ескере отырып қолдануға болады.


ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау

ҚБ «Басмармақ» әдісі арқылы жүзеге асырылады

Денсаулықты сақтаушы технологиялар. Қолданылатын сергіту сәттері мен белсенді әрекеттер формалары.

Бұл сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережелерінен қолданылатын пунктер.


Ой толғау

Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Оқушылар бүгін нені білді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен дайындаған дифференциялық жұмыс ойдағыдай болды ма? Мен белгіленген уақытты сақтадым ба? Мен жоспарға қандай өзгерістер және неліктен енгіздім?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!