СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Ағашты күйдіріп өрнектеу

Категория: Технология

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы

«Ағашты күйдіріп өрнектеу»

Мақсаты

 1.Ағаш материалдарының үлгілерімен,ең қарапайым электркүйдіргіштің құрылысымен таныстыру.

 2.Сыни тұрғыдан сұрақтар қою арқылы ой қозғау

 3.Оқушыларды ұлттық ою-өрнектер композициясын құру шеберліктерін дамыту,нүктелік күйдіру тапсырмасын орындау барысында эстетикалық талғамға,ұқыптылыққа үйрету.

Түйінді идеялар

-Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау.

Оқыту нәтижелері

 -  Ұлттық ою-өрнектердің элементтерімен композиция құру,күйдіру тәсілдерін меңгереді.

 -  Сыни тұрғыдан қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, ойланады, өз ойын білдіреді.

Көрнекіліктер

Суреттер, презентация, ағаштан жасалған бұйымдар;

Дереккөздер

Электронды оқулық, оқулық,дерекнама,сайт

Сабақ барысы

Уақыты

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақ кезеңдері

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- үй тапсырмасын тексеру;

- ұйымдастыру

 -қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;

- белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

Сто технологиясы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру

 

Топқа бөлу: «Көктерек»

                      «Жөке»

                      «Қандыағаш»

 

 

 

Үй тапсырмасын пысықтау.Тапсырмалар:

Үй тапсырмасы бойынша үш топқа тапсырма:

1. Көктерек : «Қарлығаш құйрығы»атты ағашты біріктіру әдісін қолдана отырып бұйым жасау;

 2. Кестені  толтыру:Бұйым жасауда қолданылатын ағаш түрлері және бұйым түрлері;

3.Сұрақ-жауап

 

Оқу құралдарын жинақтап, сабаққа дайындалады

 

 Оқушылар топқа бөлінеді.Топта өзара әрекет етеді.Бір-бірімен пікір алмасады.Іштерінен көшбасшы шығарады

 

 

 

 

 

 

«Көктерек» тобыТоптаса отырып, ағашты біріктіру әдісі бойынша бұйым жасайды

 

 

«Жөке» тобы  топтаса отырып, кесте толтырады

 

«Қандыағаш» тобы сұрақтарға жауап береді, пікірталасады.

Қалған топтар жоқ пікірлерді толықтырады.                                                                                                                                 

Просмотр содержимого документа
««Ағашты күйдіріп өрнектеу»

«Тексерілді»

Оқу ісінің меңгерушісі______________


Сабақ өтілетін уақыт: _______________


Технология 8 сынып

Сілтеме

8, 9 сынып оқулықтары

Сабақ тақырыбы

«Ағашты күйдіріп өрнектеу»

Мақсаты

1.Ағаш материалдарының үлгілерімен,ең қарапайым электркүйдіргіштің құрылысымен таныстыру.

2.Сыни тұрғыдан сұрақтар қою арқылы ой қозғау

3.Оқушыларды ұлттық ою-өрнектер композициясын құру шеберліктерін дамыту,нүктелік күйдіру тапсырмасын орындау барысында эстетикалық талғамға,ұқыптылыққа үйрету.

Түйінді идеялар

-Оқушылар іс-әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді.Оқушылардың тақырыпты түсіну деңгейін анықтау, түсінік деңгейін ескере отырып шешім қабылдау.

Оқыту нәтижелері

- Ұлттық ою-өрнектердің элементтерімен композиция құру,күйдіру тәсілдерін меңгереді.

- Сыни тұрғыдан қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, ойланады, өз ойын білдіреді.

Көрнекіліктер

Суреттер, презентация, ағаштан жасалған бұйымдар;

Дереккөздер

Электронды оқулық, оқулық,дерекнама,сайт

Сабақ барысы

Уақыты

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Сабақ кезеңдері

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- үй тапсырмасын тексеру;

- ұйымдастыру

-қарастырылған тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;

- белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады


15 мин









Сто технологиясы










Ұйымдастыру


Топқа бөлу: «Көктерек»

«Жөке»

«Қандыағаш»




Үй тапсырмасын пысықтау.Тапсырмалар:

Үй тапсырмасы бойынша үш топқа тапсырма:

1. Көктерек : «Қарлығаш құйрығы»атты ағашты біріктіру әдісін қолдана отырып бұйым жасау;

2. Кестені толтыру:Бұйым жасауда қолданылатын ағаш түрлері және бұйым түрлері;

3.Сұрақ-жауап


Оқу құралдарын жинақтап, сабаққа дайындалады


Оқушылар топқа бөлінеді.Топта өзара әрекет етеді.Бір-бірімен пікір алмасады.Іштерінен көшбасшы шығарады







«Көктерек» тобыТоптаса отырып, ағашты біріктіру әдісі бойынша бұйым жасайды



«Жөке» тобы топтаса отырып, кесте толтырады


«Қандыағаш» тобы сұрақтарға жауап береді, пікірталасады.

Қалған топтар жоқ пікірлерді толықтырады.






Өзін-өзі

2-кезең: Мағынаны ажырату:

- оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

- жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;


10

«ЖИГСО-2» стратегиясы









Жаңа сабақ.

сратегиясы

Әр топқа мәтін таратылады.

1.Ұлттық ою-өрнектердің негізгі түрлері.

2.Күйдіруге арналған ағаш түрлері,олардың қасиеттері.

3.Күйдіру әдістері,қолданылатын құрал-жабдықтар.







Берілген мәтінді игеріп, топта талқылап, пікірлеседі. Жаңа тақырыпты игереді.


Әркім өз ойларын айтады.


Сұрақтар қояды, өз жауаптары дұрыстығын салыстырады,көз жеткізеді.



Формативті

3-кезең: Ой- толғаныс:

анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді,




Сергіту сәті:





Қорытындылау


10








5

Мнемоника








«Сиқырлы заттар дүкені»



Викториналық сұрақтар

Бекіту: Жеке жұмыс

Ағаш материалын үстіне гүл, натюрморт, өнер көріністерін күйдіріп із салуды тапсырады

1.Гүл

2.Натюрморт

3.Өнер


Тренинг жүргізу арқылы оқушыларды сергіту




Күйдіру әдістері неше топқа бөлінеді?

Электркүйдіргіш қанша волтьта жұмыс жасайды?

Электркүйдіргіштің қызған бізінің температурасы қанша градусқа жетеді?

Бұйым дайындау үшін қанша өлшемдегі фанера қажет?

Жаңа сабақ бойынша берілген тапсырмамен оқушылар өз бетімен жеке-жеке жұмыстанады..







Оқушылар өздерінің мінез-құлықтарының ерекшеліктерін біліп, сергіп қалады.


Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

1

§31. оқып келуге.


«Ағашты ою.Құрал саймандар,жабдықтар мен айла бұйымдар» ағашты ою құралдары туралы жазып келу


Күнделікке жазады.Сұрақтар болса сұрайды.


Бағалау

2


Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты игергенін сұрайды. Топ басшыларының бағалауын тыңдап, сараптайды.

Оқушының бағалау парағы

Бағаланушы оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Мәтінмен жұмыс

Әңгіме құрастыру

Сергіту сәті

Жалпы ұпай саны

Баға

2

1

0

2

1

0

2

1

0

1 жауап

1 ұпай
























































































7-10 ұпай жинағандар - 5

3-6 ұпай жинағандар - 4

1-2 ұпай жинағандар - 3


Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Топ басшысы қорытындылайды.

топпен





суммативті

Рефлексия

2

«БББ» әдісі






Кері байланыс

«Білемін», «Білгім келеді» бөлігін сабақ басында толтыртады

«Білдім» бөлігімен сабақты қорытындылайды


Бүгінгі сабаққа деген көзқарасыңды білдір

Тақырыпты толықтай түсіндім

Бұл тақырып бойынша әлі де ізденуім керек

Тақырыпты толықтай түсіне алмадым



Жаңа сабақта білгенін, игерген ақпараты туралы жазады





Оқушылар өздерінің көңіліне сай келгенін белгілеп береді






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!