СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Алгебралық бөлшектер

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

алгебралық бөлшектерді танып білу;

алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу;

алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолдану:acbc=ab, b≠0,c≠0 ;

Просмотр содержимого документа
«Алгебралық бөлшектер»



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер


Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы 100

7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Сабақтың мақсаты


7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сынып топтарға бөлінеді. Топтарға Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану

үлгісі туралы мәтін ұсынылады.

1-тапсырма: Мәтін бойынша ментальді карта жасаңыз. Мәтіндегі негізгі мағлұматтарды қамтуға тырысыңыз және жұмыстың қорытындысымен сыныпты таныстырыңыздар.


Кім шапшаң?» ойынын ойнату арқылы оқушылардың білімдерін жан-жақты тексеру.

сұрақ-жауаб арқылы өтілген сабақты қайталау (диалог әдісі):


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Оқулық Алгебра 7 Алматы «Атамұра» 2017 авторы Ә.Н. Шыныбеков 6.1.1

я

Сабақтың ортвсы


1 мысал: Есептеңіздер: .

Шешуі:

Қысқаша көбейту формулалары есептеулерді жеңілдетеді.


2 мысал: Натурал санды 5-ке бөлгенде 1 қалдық, ал басқа санды 5-ке бөлгенде 2 қалдық береді. Осы сандардың квадраттарының қосындысы 5-ке бөлінетінін дәлелдеңіздер.

Бұл тапсырманы санды 5-ке бөлгенде 1 қалдық қалады деген өрнек 1 болып жазылады. Содан соң шарты бойынша алгебралық өрнек құру қажет

. Алгебралық өрнекті қысқаша көбейту формулалары арқылы түрлендіріп, өрнекті 5 саны мен көпмүшенің көбейтіндісі түрінде жазу керек.

;

.




Тапсырма:

  1. Есептеңіздер:


  1. Теңдеуді шешіңдер:

    3x+23x-2-32= 9x-22






Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.


https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/7-synyp/algebralyq-bolshekter-zhane-onyng-mumkin-mander-zhiynyn-tabu?mid=fcb102e0-9d59-11e9-be78-49d30a05e051


Сабақтың аяғы

Рефлексия.

ҚБ: «Жетістік баспалдағы» әдісімен оқушылар берілген тапсырма бойынша қандай білім баспалдағында тұрғанын анықтайды.

«Бір минут» әдісі бойынша оқушылар сабақты қорытындылайды.

Рефлексия

-Сабақта қандай тапсырмалар немесе іс-әрекеттер қызықты болды?

- Қандай тапсырма қиындық туғызды? Неге?


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер


Күні:

Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы 101

7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Сабақтың мақсаты


7-сыныптағы алгебра курсын қайталау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сынып топтарға бөлінеді. Топтарға Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану

үлгісі туралы мәтін ұсынылады.

1-тапсырма: Мәтін бойынша ментальді карта жасаңыз. Мәтіндегі негізгі мағлұматтарды қамтуға тырысыңыз және жұмыстың қорытындысымен сыныпты таныстырыңыздар.


Кім шапшаң?» ойынын ойнату арқылы оқушылардың білімдерін жан-жақты тексеру.

сұрақ-жауаб арқылы өтілген сабақты қайталау (диалог әдісі):


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Оқулық Алгебра 7 Алматы «Атамұра» 2017 авторы Ә.Н. Шыныбеков 6.1.1

я

Сабақтың ортвсы


Дәреже қасиеттерін еске түсір.

Анықтама. Айнымалының кез келген мәнінде мағынасы болатын бір өрнекті оған тепе-тең өрнекпен алмастыруды тепе-тең түрлендіру деп атайды.


Мысал: Ықшамдаңыз.




  1. Ықшамдаңыз.



2. Өрнекті ықшамдаңдар:





Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.


https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/7-synyp/algebralyq-bolshekter-zhane-onyng-mumkin-mander-zhiynyn-tabu?mid=fcb102e0-9d59-11e9-be78-49d30a05e051


Сабақтың аяғы

Рефлексия.

ҚБ: «Жетістік баспалдағы» әдісімен оқушылар берілген тапсырма бойынша қандай білім баспалдағында тұрғанын анықтайды.

«Бір минут» әдісі бойынша оқушылар сабақты қорытындылайды.

Рефлексия

-Сабақта қандай тапсырмалар немесе іс-әрекеттер қызықты болды?

- Қандай тапсырма қиындық туғызды? Неге?


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.