Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Жез (!!) оксидинин к\к\рт кислотасы менен болгон алмашуу реакциясы.Практикалык иш№8
Мазмундук тилке:Химиялык реакция
Негизги компотенттүүлуктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
| |
Социалдык коммуникативтик:Суутектин калыбына келтиргич касиети боюнча ъз оюн,позициясын башка окуучулардын кызыкчылыгы менен шайкеш келтир\\,билимдерди белгил\\кырдаалда колдонууга даярдык. | Кубулуштарды илимий т\ш\нд\р\\ -Алган билимдерин белгил\\ ситуацияларда колдонот. -Интерпретациялоону,алдын ала айтууну ишке ашырат. -Баяндоону,т\ш\нд\р\\н\ жана прогноздоону билет. |
| |
Сабактын максаттары:Суутектин калыбына келтиргич касиетин окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
-Суутекти тааныйт -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: -Суутекти тааныса -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,практикалык
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Интерактивдүү.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар
Керетел\\ч\ реактивтер:Цинк,туз кислотасы,жез оксиди
Керектел\\ч\ куралдар:Пробиркалар,штатив,газ ъткърг\ч т\т\к
Сабактар аралык байланыш :математика,кыргыз адабияты
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруучулук | формативтик | Саламатсынарбы? ( жоктоо,окуучулардын сабакка даярдыгына,дептерлерине, класстын тазалыгына көңүл бөлүү) Кана эмесе балдар орундуктарга олтурабыз. -Бүгүн өзгөчө күн себеби: -Активдүү катышасынар деген ишеничтемин. 4 командага бълът | Саламатсызбы,эжеке! Окуучулар ордуларына олтурушат. Дептерлерин алышат. 4 командага бъл\нът |
2.Жагымдуу маанай | Форма тивтик | Салют сымал кол чабуу | Салют сымал кол чабат |
3.“Мээ чабуулу” | формативтик. | С\рът галлереясы | Топ топ болуп с\ръттъргъ комментарий жазышат |
4.Теманы актуалдаштыруу | Форматив тик. | Реакциялар шаркыратмасы 1)Инструктивтик карталарды берет: 2)Техникалык коопсуздк эрежелер Карточка | Топто инструктивтик карталардын жардамында реакцияларды жазат Жооп берет |
| | |
4.Жаңы тема түшүндүрүү. 1-кадам «Мээ чабуулу» Мини-лекция Эксперимент 6.Бышыктоо 7.Жыйынтыктоо 8./йгъ тапшырма 9.Рефлекция | формативтик Формативтик | Кара куту Керектел\\ч\ куралдар: Керектел\\ч\ реактивтер: Мугалим айтат,с\ръттъйт Иштин ж\р\ш\:Инструкциялык барак таркатылат Практикалык ишти демонстрациялайт Реакциянын видеосу кърсът\лът Карточка таркатылат Сабакты жыйынтыктайт Жыйынтык жазып кел\\ 3жаёы нерсе 2кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү: коду:
Сабактын темасы: Кычкылтек ,химиялык элемент ,жънъкъй зат.
Мазмундук тилке:Зат.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
Маалыматтык: Кычкылтек ,химиялык элемент ,жънъкъй зат боюнча билимге ээ болуу максатында ъз иш аракеттерин пландаштыруу жана ишке ашыруу,аргументт\\ тыянактарды чыгаруу \ч\н маалымат булактарын пайдаланууга даярдык | Таанып бил\\ жана илимий суроолорду кое бил\\ -Изилдене турган ситуацияларды аныктайт -Маалыматтарды изилдъъ \ч\н т\й\нд\\ терминдерди аныктайт |
| |
| |
Сабактын максаттары: Кычкылтек ,химиялык элемент ,жънъкъй затты окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
-Кычкылтекти тааныйт -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Кычкылтекти тааныса -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :тарых,статистика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | | План: Жалпы м\нъздъмъ Табиятта таралышы Табиятта айланышы Мааниси | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | | Эгерде атмосферада 1015т кычкылтек бар ,жер шаарында 6млрд калк болсо,ар бирине канча тоннадан кычкылтек керек? | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 25 70- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | | Кайсы элемент боюнча маалымат алдык | Кычкылтек боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Кычкылтек физикалык жана химиялык касиеттери.
Мазмундук тилке:Химиялык реакциялар
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
Маалыматтык: Кычкылтек физикалык жана химиялык касиеттери боюнча билимге ээ болуу максатында ъз иш аракеттерин пландаштыруу жана ишке ашыруу,аргументт\\ тыянактарды чыгаруу \ч\н маалымат булактарын пайдаланууга даярдык | Таанып бил\\ жана илимий суроолорду кое бил\\ -Изилдене турган ситуацияларды аныктайт -Маалыматтарды изилдъъ \ч\н т\й\нд\\ терминдерди аныктайт |
| |
| |
Сабактын максаттары: Кычкылтектин физикалык жана химиялык касиеттерин окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
-Кычкылтекти тааныйт -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Кычкылтекти тааныса -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :Тарых,математика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | Формативтик | План: Кычкылтектин физикалык касиети Кычкылтектин химиялык касиети К\й\\ | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | Формативтик | 76-бет Химиялык айлануу | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 26 71- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | Сумма тивтик | Кайсы элементтин касиеттери боюнча маалымат алдык | Кычкылтек касиеттери боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Оксиддер.Озон.Озон катмары.
Мазмундук тилке:Зат.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
Маалыматтык: Оксиддер.Озон.Озон катмары боюнча билимге ээ болуу максатында ъз иш аракеттерин пландаштыруу жана ишке ашыруу,аргументт\\ тыянактарды чыгаруу \ч\н маалымат булактарын пайдаланууга даярдык | Таанып бил\\ жана илимий суроолорду кое бил\\ -Изилдене турган ситуацияларды аныктайт -Маалыматтарды изилдъъ \ч\н т\й\нд\\ терминдерди аныктайт |
| |
| |
Сабактын максаттары: Оксиддер.Озон.Озон катмарын окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
- Оксиддер.Озон.Озон катмары тааныйт -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Оксиддер.Озон.Озон катмарын билсе, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :Тарых,математика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | Формативтик | План: Оксиддер Озон Озон катмары | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | Формативтик | 81-бет 1-10- суроолор | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 28 76- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | Сумма тивтик | Эмне боюнча маалымат алдык | Оксиддер,озон боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Кычкылтектин лабораторияда жана ънър жайда алынышы.Катализаторлор.
Мазмундук тилке:Химиялык реакциялар.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
| |
Социалдык коммуникативтик: Кычкылтектин лабораторияда жана ънър жайда алынышы.Катализаторлор боюнча ъз оюн,позициясын башка окуучулардын кызыкчылыгы менен шайкеш келтир\\,билимдерди белгил\\кырдаалда колдонууга даярдык. | Кубулуштарды илимий т\ш\нд\р\\ -Алган билимдерин белгил\\ ситуацияларда колдонот. -Интерпретациялоону,алдын ала айтууну ишке ашырат. -Баяндоону,т\ш\нд\р\\н\ жана прогноздоону билет. |
| |
Сабактын максаттары: Кычкылтектин лабораторияда жана р жайда алынышы.Катализаторлорду окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
- Кычкылтектин лабораторияда жана р жайда алынышы.Катализаторлорду тааныса -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Кычкылтектин лабораторияда жана ънър жайда алынышын.Катализаторлорду билсе, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :Тарых,математика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | Формативтик | План: Кычкылтектин лабораторияда алынышы 2 Кычкылтектин ънър жайда алынышы 3.Катализаторлор | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | Формативтик | 73-бет 1-6- суроолор | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 26 71- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | Сумма тивтик | Эмне боюнча маалымат алдык | Оксиддер,озон боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Кычкылтектин колдонулушу,жаратылышта айланышы.
Мазмундук тилке:Заттарды жана химиялык реакцияларды турмушта колдонуу.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
Маалыматтык: Кычкылтектин колдонулушу,жаратылышта айланышы боюнча билимге ээ болуу максатында ъз иш аракеттерин пландаштыруу жана ишке ашыруу,аргументт\\ тыянактарды чыгаруу \ч\н маалымат булактарын пайдаланууга даярдык | Таанып бил\\ жана илимий суроолорду кое бил\\ -Изилдене турган ситуацияларды аныктайт -Маалыматтарды изилдъъ \ч\н т\й\нд\\ терминдерди аныктайт |
| |
| |
Сабактын максаттары: Кычкылтектин колдонулушу,жаратылышта айланышын окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
- Кычкылтектин колдонулушу,жаратылышта айланышы н билет. -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Кычкылтектин колдонулушу,жаратылышта айланышын билсе, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :Тарых,математика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | Формативтик | План: Кычкылтектин Колдонулушу 2.Кычкылтектин айланышы | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | Формативтик | 75-бет 1-6- суроолор | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 27 73- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | Сумма тивтик | Эмне боюнча маалымат алдык | Кычкылтектин колдонулушу,табиятта айланышы боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Кычкылтектин алынышы жана химиялык касиеттерин окуп \йрън\\..Практикалык иш№6
Мазмундук тилке:Химиялык реакция
Негизги компотенттүүлуктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
| |
Социалдык коммуникативтик: Кычкылтектин алынышы жана химиялык касиеттерин окуп \йрън\\ боюнча ъз оюн,позициясын башка окуучулардын кызыкчылыгы менен шайкеш келтир\\,билимдерди белгил\\кырдаалда колдонууга даярдык. | Кубулуштарды илимий т\ш\нд\р\\ -Алган билимдерин белгил\\ ситуацияларда колдонот. -Интерпретациялоону,алдын ала айтууну ишке ашырат. -Баяндоону,т\ш\нд\р\\н\ жана прогноздоону билет. |
| |
Сабактын максаттары: Кычкылтектин алынышы жана химиялык касиеттерин окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
- Кычкылтектин алынышы жана химиялык касиеттерин окуп \йрън\\.тааныйт -Валентт\\л\г\н билет -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: - Кычкылтектин алынышы жана химиялык касиеттерин окуп \йрънсъ, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,практикалык
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Интерактивдүү.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар
Керетел\\ч\ реактивтер:Калий перманганаты,S P Fe
Керектел\\ч\ куралдар:Пробиркалар,штатив,газ ъткърг\ч т\т\к,тыгындар,спирт шамы
Сабактар аралык байланыш :математика,кыргыз адабияты
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруучулук | формативтик | Саламатсынарбы? ( жоктоо,окуучулардын сабакка даярдыгына,дептерлерине, класстын тазалыгына көңүл бөлүү) Кана эмесе балдар орундуктарга олтурабыз. -Бүгүн өзгөчө күн себеби: -Активдүү катышасынар деген ишеничтемин. 4 командага бълът | Саламатсызбы,эжеке! Окуучулар ордуларына олтурушат. Дептерлерин алышат. 4 командага бъл\нът |
2.Жагымдуу маанай | Форма тивтик | Салют сымал кол чабуу | Салют сымал кол чабат |
3.“Мээ чабуулу” | формативтик. | С\рът галлереясы | Топ топ болуп с\ръттъргъ комментарий жазышат |
4.Теманы актуалдаштыруу 5.Жаёы теманы т\ш\нд\р\\ 1-кадам «Мээ чабуулу» Мини-лекция Эксперимент 6.Бышыктоо 7.Жыйынтыктоо 8./йгъ тапшырма 9.Рефлекция | | Реакциялар шаркыратмасы 1)Инструктивтик карталарды берет: 2)Техникалык коопсуздк эрежелер Карточка Кара куту Керектел\\ч\ куралдар: Керектел\\ч\ реактивтер: Мугалим айтат,с\ръттъйт Иштин ж\р\ш\:Инструкциялык барак таркатылат Практикалык ишти демонстрациялайт Реакциянын видеосу кърсът\лът Карточка таркатылаСабакты жыйынтыктайт Жыйынтык жазып кел\\ 3жаёы нерсе 2кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Топто инструктивтик карталардын жардамында реакцияларды жазат Жооп берет |
| | |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Абанын составы.К\й\\н\н пайда болуу жана
токтотуу шарттары.
Мазмундук тилке:Зат.Заттардын жана химиялык касиеттерин
турмушта колдонуу.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
Маалыматтык: Абаны составы.К\й\\н\н пайда болуу жана токтотуу боюнча билимге ээ болуу максатында ъз иш шарттары.аракеттерин пландаштыруу жана ишке ашыруу,аргументт\\ тыянактарды чыгаруу \ч\н маалымат булактарын пайдаланууга даярдык | Таанып бил\\ жана илимий суроолорду кое бил\\ -Изилдене турган ситуацияларды аныктайт -Маалыматтарды изилдъъ \ч\н т\й\нд\\ терминдерди аныктайт |
| |
| |
Сабактын максаттары: Абанын составы.К\й\\н\н пайда болуу жана токтотуу шарттары.ы окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
-Абанын составы.К\й\\н\н пайда болуу жана токтотуу шарттарын билет. -Валентт\\л\г\н билет. -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: Абанын составы.К\й\\н\н пайда кылуу жана токтотуу шарттарын билсе, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :тарых,статистика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | ХЭМС карайбыз Кычкылтекти тапкыла | ХЭМС элементтерди карашат |
4.Жаёы тема | | План: Аба Абанын составы К\й\\н\н п.б. К\й\\н\ токтотуунун шарттары | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | | | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 29 78- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | | Эмне боюнча маалымат алдык | Абанын составы,к\й\\ боюнча |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |
Классы: 8- кл Предмети: химия Мөөнөтү:
Сабактын темасы: Термохимиялык теёдемелер.
Мазмундук тилке:Химиялык реакциялар.
Негизги компотенттүүл\ктөр | Предметтик компетентт\\л\к |
| |
Социалдык коммуникативтик: Термохимиялык теёдемелер боюнча ъз оюн,позициясын башка окуучулардын кызыкчылыгы менен шайкеш келтир\\,билимдерди белгил\\кырдаалда колдонууга даярдык. | Кубулуштарды илимий т\ш\нд\р\\ -Алган билимдерин белгил\\ ситуацияларда колдонот. -Интерпретациялоону,алдын ала айтууну ишке ашырат. -Баяндоону,т\ш\нд\р\\н\ жана прогноздоону билет. |
| |
Сабактын максаттары: Термохимиялык теёдемелерди окуп \йрън\\. |
К\т\л\\ч\ натыйжа | Кърсътк\чтър |
-Термохимиялык теёдемелерди тааныйт -Валентт\\л\г\н билет. -Бирикмелерин билет,формулаларын жазат. -алынышын,химиялык реакцияларын жазат,теёдейт. | Эгерде окуучу: -Термохимиялык теёдемелерд и билсе, -Валентт\\л\г\н билсе -Бирикмелерин билет,формулаларын жазса -алынышын ,химиялык реакцияларын жазса,теёдесе |
Сабактын тиби:Билгичтиктерин калыптандыруу,
Сабактын формасы: Жекелик,топтук.
Колдонулуучу усул: Салттуу.
Сабактын жабдылышы:Маркер,ватман,скотч,карточкалар,ХЭМС
Сабактар аралык байланыш :тарых,статистика
Баалоо усулу:Суммативтик,формативтик.
Сабактын жүрүшү:
Сабактын этабы | Баалоо | Мугалимдин иш аракети | Окуучулардын иш аракети |
1.Уюштуруу | Формативтик | Саламдашуу | Жалпы ордуларынан туруп отурат |
2.Эски т\ш\н\ктърд\ калыптандыруу | Формативтик | /й тапшырмасын текшер\\ | Тапшырманы кърсът\шът |
3.Теманы актуалдаштыруу | Формативтик | Химиялык реакциялар | Химиялык реакцияларды аташат |
4.Жаёы тема | | План: Термохимиялык теёдемелер Экзотермикалык Эндотермикалык Жылуулук эффектиси | Дептерге жазышат,конс-пектилешет |
5.Бышыктоо | | Я.Л.Гольдфарб ж.б. Химия боюнча маселелер жыйнагы 6-110-6-123 | Жекече эсептъъ ж\рг\з\шът |
6./йгъ тапшырма | | § 30 80- бет | К\ндъл\ккъ жазат |
7.Жыйынтыктоо | | Эмне боюнча маалымат алдык | 1.Термохимия-лык теёдемелер |
8.Рефлекция | | 3 жаёы нерсе 2 кызыктуу нерсе 1 дагы билгим келет | Стикерге жазып даракка жабыштырып кетишет |