СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ "Алмас қылышты ардагер"

Нажмите, чтобы узнать подробности

3 сыныптың әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ. "Ата-бабам тарихы- менің тарихым" тарауы тарихы тұлғалар жайлы айтылады. Қазақ батырларының  ерліктері - біздің тарихымыз екенін естен шығармау керек.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Алмас қылышты ардагер"»

Қарағанды облысы

Шет ауданы С.Сейфуллин кенті

«Жарық жалпы орта білім беру мектебі» КММ

Алтайбаева Гулимжан Кенжетайкызы,

бастауыш сынып мұғалімі

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырып: Алмас қылышты ардагер (ел аузынан)


Мектеп: Жарық ЖОББ

Күні: 15.10.16

Қатысушының саны 18

Қатыспағаны

Пән: Әдебиеттік оқу

Мұғалімнің аты-жөні: Алтайбаева Г.К.


Сынып: 3 «Б»

Оқыту

мақсаты:

Оқушылар Бөгенбай батыр жайлы түсініп оқи алады, сөйлемді дұрыс құру арқылы ойын тиянақтап жеткізе білуге дағдыланады.

Оқыту

мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:


Барлығы: : Батыр туралы біледі, өз пікірін еркін жеткізуге дағдыланады.

Көпшілігі: Батыр туралы мақал мәтелді жатқа айта алады.

Кейбіреулері: Көз алдарына елестете алады, сипаттай алады

Тілдік мақсат:

Мәтінді түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту.

Алдынғы (бұрынғы) оқыту

Қабанбай батыр туралы, тарихи тұлғалар туралы біледі

Ж о с п а р

Жоспарлау уақыты (минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау


Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Кіріспе

2 мин

Барлық оқушыны ортаға шығарып «Шаттық шеңбер» құрамын.

Топқа бөлу. Топқа бөлу үшін түрлі түсті қағаздарды таңдап алады.

4-топқа бөлу

Бір-біріне жылы сөздер айтады.

Оқушылар шеңбер болып тұрған бойда түсті қағаздарды алып, топқа түстер бойынша бөлінеді.


Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар, интербелсенді тақта

Үй тапсырмасын тексеру

3мин

«Халық қорғаны» мәтінін сұрау мазмұнын айту

Жұптық жұмыс беру оқушылар жұптасып отырып орындайды




Мәтіннін мазмұнынын айтады

1-деңгей: Қабанбайдың шын аты кім?

2-деңгей:Бұқар жыраудың Қабанбай туралы жырын білесің бе?

3-деңгей:Қаракерей Қабанбай туралы жазған мінездемені оқып бер

Ауызша бағалау


Интербелсенді тақта

Негізгі бөлім

35мин





Мағынаны тану











Топтық жұмыс




«Ойлан, жұптас, пікірлес» стратегиясы







Ой – толғау

Қызығушылықты ояту

Өткен сабақта оқылған мәтінді пайдаланып сызбаны толтыру

«Пікірлер ағашын толтыру»



Кітаппен жұмыс

- Мәтінді мәнерлеп оқып беру. Іштей оқыту. Тізбектей оқыту. Мәтінді оқушыларға толықтай оқыту

Еркін жазу стратегиясы

Сөздік жұмысы

Мәміле - келісім

Тоқырау –қиын жағдайға тап болу

Уәж – сөз, пікір

Ірігенді ширату – есі шыққан елге ақыл, бағыт беру

Буырқану - батылдану

Тапсырмалар беру

Осы жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату. Суреттер топтамасын беру








Өзіңді жас батырмын деп есепте.

«Пікірлер ағашын» толтырады

- Жоңғар шапқыншылығы кезіндегі халықтың жағдайы

- Батырдың халыққа жасаған қызметі

- Бұқар жыраудың теңеулері

- Халықтың батырға құрметі

Мәтінді оқиды, жұптасады,

топта талдайды


Дәптермен жұмыс

Күн ретімен тақырыпты жазады

Сөздік жұмысы

Мағынасын түсінеді



Топтық жұмыс. Постерге түсіру

1 топ: Бөгенбай батырдың ерлігі туралы айту.

2 топ: Бөгенбай батыр туралы жыр немесе мақал айту, өлең шығару.

3 топ: Бөгенбай батырды сипаттау

4 топ: «Халық қорғаны» мен «Алмас қылышты ардагер» мәтінін салыстыру. Батырлардың жаумен шайқасқан жер – су аттарын атап беру.

Халықты жауға қарсы күреске шақыру үшін қандай үндеу тастар едің? Өз ойларын ортаға салады

Әр топқа бағалау парақтарын тарату, бағалау шкаласын тақтаға ілу керек






Бас бармақпен

бағалау






«Бағдаршам әдісі» арқылы бағалау













Бас бармақ

Интербелсенді тақта,

«Пікірлер ағашы»


АКТ













Постер



Венн сызбасы


Сергіту сәті

1мин

«Жарқын күн» билету

Іс-қимылдарды жасап билейді, қайталайды.


«От шашу» арқылы бағалау

Музыка

Үйге тапсырма

1 мин

Мәтінді оқу

«Батыр бабалар – ел есінде» шығарма жазу

Мәтінді оқиды

Шығарма жазады



Рефлексия

3мин

Мұғалім қорытындылап бағалайды





«Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқушылар алдарына берілген бағалау парағын толтырады. Тақтаға шығып топқа баға береді. Ал қасындағылардың бағаларын ауызша айтады.

Тілектерін білдіреді

Әр топ бағалау парақшасын өздерін бағалайды


Бағалау парақшалары



«Екі жұлдыз, бір тілек»